CHOROBY REUMATYCZNE, profilaktyka chorób reumatycznych

Choroby reumatyczne to grupa chorób, które atakują układ ruchu, co prowadzi do postępującej niepełnosprawności chorego. Choroby reumatyczne najczęściej atakują stawy i kości dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia.Ta grupa chorób charakteryzuje się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi najczęściej reakcją autoimmunologiczną.

„Łamanie i strzykanie w kościach, rwanie na niepogodę, lumbago, podagra, wypadanie dysku to tylko niektóre z popularnych określeń używanych na co dzień przez osoby borykające się z bólami kości i stawów.

Bóle kostno-stawowe dotyczą co trzeciego Polaka i są najczęstszą przyczyną naszych wizyt u lekarza. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, choroby reumatyczne, bo o nich mowa, dotykają ludzi w różnym wieku, nie tylko seniorów. Co prawda, u starszych osób występują one częściej, co jest związane z procesem starzenia się, ale wielu z nich ujawnia się już w dzieciństwie.

Obecnie medycyna wyróżnia aż ponad 200 różnych chorób reumatycznych. Lekarze do tej pory nie są pewni przyczyny powstawania reumatyzmu. Wiadomo tylko, że istotne w powstawaniu tej choroby są reakcje autoimmunologiczne, w wyniku których organizm niszczy własne komórki. Nie bez znaczenia jest również „zużycie” stawów na skutek ich przeciążania, co ma miejsce w przypadku najpowszechniejszej z chorób reumatycznych, jaką jest zwyrodnienie stawów obwodowych i kręgosłupa.

Ciekawostką jest fakt, że podczas gdy inne rodzaje chorób reumatycznych znane były już w starożytności, brakuje dowodów, jakoby w tym czasie chorowano na zwyrodnienie stawów. Najprawdopodobniej choroba ta pojawiła się dużo później i tak naprawdę jest ona jednym z wyników rozwoju naszej cywilizacji.

Zmianom zwyrodnieniowym w pierwszej kolejności ulegają ścięgna mięśni, co objawia się osłabieniem i pękaniem włókien kolagenu, budujących te ścięgna. Przerwane włókno kolagenu zapoczątkowuje stan zapalny, który odczuwamy najpierw jako dyskomfort, potem pojawia się ból i obrzęk całego stawu. Zignorowane objawy choroby, które na początku nie są zbyt nasilone, pogłębiają stan zapalny, który pewnego dnia może doprowadzić do całkowitego usztywnienia stawu i ostrego bólu.

I tak jak zawsze, profilaktyka chorób reumatycznych jest pod każdym względem lepsza niż leczenie. Z tego powodu należy przede wszystkim wystrzegać się czynników ryzyka, tzn.:

  • dbać o utrzymanie należnej masy ciała każdy dodatkowy kilogram to większa praca dla naszych stawów;
  • ograniczyć nałogi palenia, nadużywania alkoholu, kawy;
  • ograniczyć spożycie węglowodanów prostych i kwasów tłuszczowych z rodzaju omega 6, które zaostrzają przebieg procesów zapalnych;
  • wzbogacić dietę w sole wapnia, fosforany, magnez, witaminę D;
  • uprawiać umiarkowane sporty – wysiłek jednak musi być systematyczny;
  • starannie leczyć wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne i inne przebiegające z dolegliwościami ze strony narządów ruchu;Senior_Formula
  • nosić odpowiednie, wygodne obuwie, bieliznę bawełnianą i odzież z włókien naturalnych;
  • starannie leczyć uszkodzenia narządu ruchu, spowodowane urazem.

Z bogatej oferty CaliVita proponujemy preparaty, które nie tylko działają profilaktycznie, ale mogą też łagodzić objawy chorób reumatycznych:

Pure Yucca – przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm: przewód pokarmowy, stawy, jelita. Reguluje proces wydalania.

Dodatkowo:

Shark Aid, C-Plus, Omega 3, Triple Potency lecithin, D-Drops, Vital do Twojej grupy krwi: Vital 0, Vital A, Vital B, Vital AB, Senior Formuła, Pro Selenium, Garlic Caps, Strong Bones , oraz nowość  Joint Protex Forte zawierajcy skadładniki pomocne w prawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej – m.in. glukozamine. Działa przeciwzapalnie.”

Lek. med. Krzysztof K.


Z praktyki lekarskiej

Sekret zdrowia – lek. med . Krzysztof K.

„Coraz częściej życie każdego z nas, wyznaczane przez coraz szybsze tempo, niewiele ma wspólnego z zasadami zdrowego stylu życia. Kumulujący się stres, nieodpowiednia żywność, zanieczyszczenie środowiska.doprowadzają w końcu do zachwiania równowagi w organizmie. Jednak wiele osób nie uświadamia sobie tego, dopóki nie dopadnie ich choroba. A szkoda. Przecież sekret zdrowia tkwi w aktywnym stylu życia i prawidłowym odżywianiu.

Prosty przykład z mojej praktyki lekarskiej: mężczyzna lat 44, od 15 lat cierpiący z powodu napadów dny moczanowej. Ból wybudzał go ze snu, towarzyszyło mu ogólne rozbicie, dreszcze i gorączka. Pięć lat temu do podstawowego leczenia dołączyłem suplementy CVI, które w sposób rewelacyjny zmieniły stan jego zdrowia. Mógł wreszcie normalnie funkcjonować, biegać, grać w siatkówkę, spotykać się ze znajomymi przy grillu.

Oto schemat suplementacji i podstawowe zalecenia:

Po pierwsze oczyszczanie organizmu przy pomocy produktu Pure Yucca :

. 1 dzień – 1+0+0, czyli 1×1 tabletka przed posiłkiem, popijając 2 szklankami wody przegotowanej
. 2 dzień – 1+0+1, czyli 1 tabletka przed  śniadaniem + 1 tabletka przed kolacją
. 3 dzień – 1+1+1, czyli 3 x dz. po 1 tabl. przed posiłkami Pure_Yucca
. 4 dzień – 2+1+1
. 5 dzień – 2+2+1
. 6 dzień – 3 x 2 tabl.
. 7, 8, 9 dzień – 3 x 3 tabl.
. od 10 dnia – 3 x 2 tabl., aż do zakończenia 1 opakowania.

Podczas oczyszczania należy koniecznie wypijać 3 litry przegotowanej wody (może być mineralna niegazowana, ale nie wysokozmineralizowana).

Kolejne produkty to:

Meal Time : 1 tabl. dziennie na początku posiłku (np. podczas obiadu);
Polinesian Noni Juice : 30 ml na czczo (godzinę przed posiłkiem), można rozcieńczyć letnią przegotowaną wodą;
QProtect  : 2×1 tabl. po posiłku.

W celu wzmocnienia organizmu, poleciłem mleczko pszczele ( Bee Power ).

Zapobieganie nawrotom dny moczanowej :

 . Higieniczny tryb życia zgodny z grupą krwi (warto przynajmniej unikać pokarmów działających niekorzystnie, spożywając te wysoce wskazane).
. Ograniczenie tłustych pokarmów, zwłaszcza podrobów (wątróbek, cynaderek), węgorza, kawioru, unikać alkoholu (zwłaszcza wina), niektórych leków z grupy penicylin, sulfatiazolu, witamin B1 i B12, Encortonu.
. Okresowe oczyszczanie organizmu preparatem Pure Yucca , systematyczne stosowanie antyoksydantów.
. W okresie jesień-wiosna wzmacnianie organizmu preparatem Bee Power .

Oczyszczanie organizmu zalecam każdemu, kto do tej pory tego nie robił. Zdrowy przewód pokarmowy, prawidłowe funkcje wątroby i nerek to podstawa dobrego przyswajania pokarmów oraz usuwania toksyn z organizmu. To po prostu podstawa dobrego samopoczucia.

Z pozdrowieniami,  lek. med. Krzysztof K”

Źródło: CaliNews


Operować kolano czy nie?

Paul Z – P

„… Pomiedzy 35 a 43 rokiem życia dolegały mi bóle lewego kolana – wynik całych lat ścigania się na pełnych muld stokach narciarskich. Każdy chirurg ortopeda, do którego się udawałem, dochodził do tego samego wniosku – operacja. Pewien młody lekarz żartował nawet, że spodziewa się, iż moje lewe kolano sfinansuje naukę jego wnuków, ponieważ przypuszczalnie nawet po operacji pozostanę do końca życia jego pacjentem. Mając 43 lata, zacząłem wreszcie zastanawiać się nad zabiegiem chirurgicznym.

Kiedy zacząłem zażywać glukozoaminę, ból w kolanie ustał w ciągu dwóch miesięcy. Rok później ten sam ortopeda zapytał mnie, kto zoperował mi kolano. KiedyJoint_ProteX_FORTE opowiedziałem mu o glukozoaminie , wykonał kilka zdjęć rentgenowskich i poprosił mine, żebym nie nagłaśniał mojego doświadczenia, ponieważ pozbawię go pracy – a tym razem już nie żartował. Byłem zdumiony, że ja, ekonomista, informuję chirurga ortopedę o glukozoaminie.

Doświadczenie to otworzyło mi umysł: kazało zastanowić się, czego jeszcze praktycy medycyny, do których się zwracam, mogą nie wiedzieć. Po przeprowadzeniu pewnych badań zacząłem codziennie zażywać witaminy i składniki mineralne, co robię po dziś dzień, i nastawiłem się na przyjmowanie w przyszłości innych składników odżywczych.”

Fragmenty ksiązki: „ZRÓB FORTUNĘ NA ZDROWYM STYLU ŻYCIA” – Paul Z – P.
– światowej sławy ekonomist, doradca prezydentów, profesor college’u i przedsiębiorca.


Odpowiedzcie sobie sami

Źródło: CaliNews

„Kiedy ukończyłam 39 lat, ujawniła się u mnie choroba – reumatoidalne zapalenie stawów. Trudno opisać w stawach ból i cierpienie, jakie towarzyszyły mi przez całą dobę. Dzień dawało się jakoś przeżyć, ale noc była wiecznością. Stawałam się bezradna. Choroba umiejscowiła się w kończynach górnych, chociaż nie omijała też innych części ciała, jestem plastykiem-dekoratorem. Czym są ręce dla plastyka-dekoratora ? Odpowiedzcie sobie sami.

Ból ograniczał aktywność dłoni i płynność ruchów. Moich dolegliwości nie byli w stanie złagodzić lekarze. Leki przeciwbólowe na krótko uśmierzały cierpienie, ale dawały skutki uboczne: podrażniały trzustkę, wątrobę i jelita. Organizm był osłabiony i mało odporny. Brakowało mi chęci do życia, ale nie dawałam za wygrana. Wciąż miałam nadzieję i szukałam drogi, która doprowadziłaby mnie do zdrowia. Bardzo dużo czytałam na temat medycyny niekonwencjonalnej. Przestałam chodzić na zabiegi rehabilitacyjne, które może coś dawały, ale czekanie w kolejce i wysłuchiwanie narzekań ludzi starszych, a czasem i młodych, tak źle na mnie wpływało, że stawałam się coraz słabsza psychicznie. Człowiek, który jest słaby psychicznie, nie może sobie poradzić z chorobą.

W tym najgorszym dla mnie okresie zetknęłam się z produktami CV. Zapoznała mnie z nimi moja serdeczna koleżanka, więc tym bardziej obdarzyłam je zaufaniem. Najważniejsze było dla mnie, że są to produkty naturalne, bez dodatków chemicznych. Pierwszym preparatem, który zażywałam był Pro Selenium ze względu na jego silne działanie przeciwzapalne, zdolność wiązania toksycznych substancji w organizmie i redukowania metali ciężkich. Dodałam następnie qProtect , ponieważ antyoksydanty są skuteczniejsze, gdy występują razem. Nie zapomniałam również o witaminie C Plus oraz Strong Bones, aby wzmocnić zniszczona wieloletnią chorobą strukturę kości. Z preparatów multiwitaminowych wybrałam Vital O, ponieważ oprócz witamin i składników mineralnych, znajdują się tam rośliny lecznicze, świetnie dobrane do potrzeb mojego organizmu: działająca przeciwzapalnie Pure Yucca, przyspieszająca wydalanie toksyn. Wzbogaciłam także menu o żywność z wysoką zawartością selenu: czerwoną cebulę, dojrzałe pomidory, kiełki pszenicy, brokuły i tuńczyka. Dzisiaj, po kilku miesiącach stosowania suplementów i zdrowej diety, czuję zdecydowaną poprawę. Wprawdzie moje dłonie nie odzyskają już pierwotnego kształtu, ale zmiany w stawach nie postępują i nie odczuwam bólu. Mam ogromną satysfakcję, że pomogłam sobie produktami CV jestem wiarygodna pomagając innym, co cieszy tak samo, jak odzyskane zdrowie.”

Anna H.SKLEP  >>>  TUTAJ


 

 

Recent Posts