Joint Protex FORTE CALIVITA, Glukozamina, Giętkość I Elastyczność Stawów

 Cena klubowa 152.00 PLN, Cena detaliczna 202.00 PLN
Joint ProteX FORTE to produkt będący ulepszoną wersją popularnego Joint Protex . Składniki aktywne Joint ProteX FORTE zapewniają dodatkową ochrone stawom.
 

Zwiększone dawki glukozaminy (siarczan glukozaminy) i chondroityny (siarczan chondroityny), działając synergicznie, przyczyniają się do budowy i ochrony głównych, strukturalnych elementów chrząstki. Wpływają na właściwą ruchomość stawów, a także na utrzymywanie ich integralności i regenerację. Kwas hialuronowy – jako naturalna substancja nawilżająca – gwarantuje lepkość płynów stawowych oraz obniża tarcie na powierzchni chrząstek. Metylosulfonylo-metan(„MSM”) korzystnie wpływa na utrzymanie właściwej struktury chrząstki. Ponadto formuła zawiera rośliny o cennych właściwościach: ekstrakt z kadzidłowca, więzówkę błotną, ekstrakt z kurkumy oraz cynk i mangan. Układ ruchu składa się z: kości, mięśni i stawów, które wraz z ich wspomagającymi tkankami (więzadła, chrząstki, ścięgna, kaletki maziowe, itp.), gwarantują stabilność i elastyczność ciała.

Stawy zbudowane są z: chrząstki stawowej, podchrzęstnych warstw kości, torebki stawowej, błony maziowej i struktur okołostawowych. Chrząstka stawowa jest gładką i elastyczną tkanką ochronną. Głównym pod względem objętości składnikiem chrząstki stawowej (98-99%) jest substancja międzykomórkowa (substancja podstawowa), w której występują włókna kolagenu tworzące rodzaj „rusztowania”. Przestrzenie między włóknami wypełnione są wielkocząsteczkowymi kompleksami białek i glikozaminoglikanów, przede wszystkim siarczanu chondroityny i siarczanu keratanu. Białka wiążące łączą poszczególne kompleksy ze sobą i z cząsteczkami kwasu hialuronowego, tworząc rodzaj wielkocząsteczkowych struktur. Jedynym rodzajem komórek obecnych w chrząstce są chondrocyty, stanowią 1-2% jej całkowitej objętości. Tworzą one skupiska, tzw. chondrony. Chrząstka stawowa zawiera ponadto liczne dodatkowe składniki, które, mimo że występują w niewielkich ilościach, odgrywają istotną rolę w utrzymaniu jej struktury i funkcji. Drobnocząsteczkowe, bogate w Lucynę proteoglikany wchodzą w interakcję z kolagenem i pomagają utrzymać jego strukturę. Substancja podstawowa chrząstki decyduje o jej wytrzymałości na ściskanie i elastyczności, a także odgrywa rolę w utrzymaniu i regulacji zawartości płynu tkankowego. Obecność chrząstki stawowej ogranicza tarcie podczas ruchu stawu.

Joint Protex Forte zastosowanie:

Przy zwyrodnieniu chrząstki: osteoarthritis (OA), reumatoidalne zapalenie stawów (rzs), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk), dna i kolagenozy. Zawiera składniki pomocne w prawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej, działa przeciwzapalnie.
Połowa dorosłej populacji boryka się z chorobą zwyrodnieniową stawów czy kręgosłupa. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Objawy takie jak ból czy poranna sztywność i konieczność „rozchodzenia” przypisywane są wiekowi.
Uszkodzenia chrząstki spowodowane działaniem czynników fizycznych, zaburzeniami metabolizmu komórek chrzęstnych (chondrocytów) lub przewlekłymi reakcjami zapalnymi prowadzą do upośledzenia funkcji stawów i mogą być przyczyną trwałego kalectwa.
Warto wiedzieć, że chorobę zwyrodnieniową można leczyć, choć jest to proces długi i trudny. Można minimalizować jej objawy i zapobiegać jej rozwojowi. Niestety zbyt często sięgamy po wydawałoby się najprostsze rozwiązanie – środki przeciwbólowe, których zażywanie w nadmiarze może powodować wiele działań niepożądanych a nawet groźnych dla zdrowia.
Przyczyn choroby zwyrodnieniowej stawów może być wiele: wady postawy, nadwaga, zbyt intensywne treningi a przede wszystkim zmiany w budowie chrząstki stawowej.
Joint Protex Forte zarówno w profilaktyce, jak i zmniejszeniu objawów choroby dostarcza organizmowi niezbędnych składników budulcowych chrząstki, koniecznych do uzupełniania diety, np. w glukozaminę, która pobudza jej odbudowę, zwiększając tym samym ruchomość stawów, minimalizując ból i stany zapalne, jak i w inne składniki.

Glukozamina wspomaga:

– prawidłowe funkcjonowanie tkanki chrzęstnej, więzadeł oraz mazi stawowej,
– regenerację tkanki chrzęstnej i włókien kolagenowych,
– w stanach artretyzmu i reumatyzmu,
– w urazach stawów spowodowanych np. nadmiernym wysiłkiem fizycznym, czy kontuzjami,
– łagodzi sztywność stawów.

 

Glucosamine HCL   –  500 mg
Chondroitin sulphate    –  270 mg
Hyaluronic Acid  (HA COMPLEX)  –  50 mg Joint_ProteX_FORTE
Methyl Sulfonyl Methane  (MSM)  –  150 mg
Boswellia Serrata Extract    –  50 mg
Meadowsweet Powder    –  40 mg
Turmeric Extract     – 10 mg
Zinc    –   mg
Manganese    – 1 mg
                            
Dawkowanie: 3 x 1 – 2  tabl. przed posiłkiem
                     
Zawartość: 90 tabletek
SKLEP >>> TUTAJ

 

Bóle kolana – operować czy nie?

„… pomiędzy 35 a 43 rokiem życia dolegały mi bóle lewego kolana – wynik całych lat ścigania się na pełnych muld stokach narciarskich. Każdy chirurg ortopeda, do którego się udawałem, dochodził do tego samego wniosku – operacja. Pewien młody lekarz żartował nawet, że spodziewa się, iż moje lewe kolano sfinansuje naukę jego wnuków, ponieważ przypuszczalnie będę do końca życia jego pacjentem. Mając 43 lata, zacząłem się zastanawiać nad zabiegiem chirurgicznym.Kiedy zacząłem zażywać preparat z glukozaminą, ból w kolanie ustał w ciągu dwóch miesięcy.

Rok później ten sam ortopeda zapytał mnie, kto zoperował mi kolano?

Kiedy opowiedziałem mu o preparacie z glukozoaminą (Glucosamine HCL 250mg – shellfish – ze skorupiaków), wykonał kilka zdjęć rentgenowskich i poprosił mnie, żebym nie nagłaśniał mojego doświadczenia, ponieważ pozbawię go pracy – a tym razem już nie żartował…
Byłem zdumiony, że ja ekonomista, informuję chirurga ortopedę o glukozaminie…”

„ZRÓB FORTUNĘ NA ZDROWYM STYLU ŻYCIA” – Paul Zane P.

 

Recent Posts