MENOPAUSAL FORMULA calivita, MENOPAUZA, Fitohormony

Cena klubowa 134 PLN, Cena detaliczna 178 PLN /135 kaps./

Menopausal Formula Firmy CaliVita jest alternatywą dla terapii hormonalnej! Menopausal Formula został opracowany dla dojrzałych kobiet, łagodzi objawy menopauzy, zawiera biologicznie czynne składniki (fitohormony). Zawiera też wiele cennych witamin i składników mineralnych, wzbogaconych roślinami leczniczymi. Wyjątkowy skład produktu ma wspaniałe działanie.

Menopauza – kobiecy problem

 

Wiele kobiet z lękiem myśli o zbliżającej się menopauzie. Obawiają się związanych z nią dolegliwości fizycznych, ale przede wszystkim traktują klimakterium jako koniec pełnowartościowego życia, początek starości. Warto uświadomić sobie pozytywne konsekwencje, wynikające z faktu, że kiedyś czas życia kobiety nie przekraczał znacznie okresu menopauzy, więc medycyna nie znała tego problemu, a obecnie jest inaczej.

Menopauza pojawia się w życiu kobiety, kiedy ona jest jeszcze młoda, zdrowa i aktywna. Ma przed sobą jeszcze dziesiątki lat dobrego życia. Wiele kobiet uważa, że ten wiek średni to najbardziej harmonijny okres życia. Dzieci już dorosłe, sytuacja zawodowa ustabilizowana, potrzeby materialne zaspokojone w stopniu przynajmniej dostatecznym. Kobiety mają teraz więcej czasu dla siebie, często odkrywają nowe zainteresowania i pasje, nawiązują nowe przyjaźnie.

Co to jest menopauza ?

Menopauza to ostatnie krwawienie miesiączkowe, po którym występuje co najmniej roczny okres braku miesiączki. Większość kobiet i wielu lekarzy używa tego słowa dla określenia okresu przejściowego obejmującego kilka lat przed i po ostatniej miesiączce. Określeniami równoważnymi są: przekwitanie i klimakterium.

Dlaczego pojawia się menopauza ?

Jest ona wynikiem niewystarczającei produkcji hormonów przez jajniki. Raczej wyjątkowo zaburzenia te występują w sposób nagły. Normalnie, od około 35 roku życia następuje bardzo powolny i stopniowy proces zmniejszania się produkcji hormonów jajnikowych: estrogenów i progesteronu. Przy znacznym niedoborze tych hormonów kobiety przestają miesiączkować.

Czy menopauza jest chorobą ?

Menopauza nie jest chorobą, ale niskie poziomy hormonów występujące w okresie około menopauzalnym mogą być powodem kłopotów ze zdrowiem oraz pogorszenia się jakości życia. W okresie menopauzy, na skutek niedoboru hormonów, skóra staje się cieńsza, bardziej sucha i pomarszczona. Jest to związane z niedoborem kolagenu i powoduje zwiększenie podatności na urazy. Wiele kobiet narzeka na dolegliwości bólowe w stawach. W wyniku długotrwałego niedostatku estrogenów, a także wskutek zbyt małej podaży wapnia w diecie, może powstać osteoporoza (inaczej: rzeszotowienie, czyli ubytek masy kostnej). W wyniku tej choroby kości stają się słabe i podatne na złamania.

Jak walczyć z objawami menopauzy ?

Kobieta pięćdziesięcioletnia nie może stać się siedzącą w fotelu matroną, musi aktywnie dbać o siebie zapewniając sobie dostateczną ilości ruchu, wystarczającą ilość i jakość odpoczynku, odpowiednią, zróżnicowaną dietę z dużą zawartością potraw zawierających wapń i z ograniczeniem słodyczy oraz soli.Menopausal_Formula

Literatura medyczna wielokrotni podkreśla, że uzupełnienie diety w roślinne fitoestrogeny przeciwdziała powstawaniu raka piersi, oraz raka trzonu macicy. Przyjmowanie żeńskich hormonów płciowych (tzw. hormonalna terapia zastępcza), tak popularne w ostatnich latach, może niestety powodować wiele nieporządanych działań ubocznych.

Okres menopauzy powoduje szereg niekorzystnych zmian w organizmie kobiety, oraz wywołuje liczne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Opóźni je i złagodzi naturalny, sprawdzony już przez setki kobiet niepowtarzalny swym składem Menopausal Formula – produkt CaliVita


SKLEP  >>>  TUTAJ

Moje doświadczenia z preparatami CaliVita® Po prostu młodsza

W kilka miesięcy po ukończeniu 50. roku życia, coraz dotkliwiej zaczęłam odczuwać objawy menopauzy.

Zaczęło się od nagłych uderzeń gorąca, nocnych potów, niczym nieuzasadnionego podenerwowania, jednym słowem – nie było tak, jak przedtem. Od koleżanki, którą nieco wcześniej dotknął ten „krytyczny” wiek, dowiedziałam się o zbawiennym wpływie preparatu Menopausal Formula na dolegliwości zawiązane z przekwitaniem.

Zaczęłam od 1 kapsułki dziennie i już po kilku dniach odczułam poprawę samopoczucia. Było to dla mnie tym bardziej ważne, ponieważ właśnie zaczęłam opiekować się moim półrocznym wnuczkiem, bo córka musiała wracać do pracy. Muszę przyznać, że dzięki Menopausal Formula, wstąpiły we mnie dodatkowe siły, dzięki czemu cały dzień opieki nad dzieckiem nie był dla mnie żadnym problemem. Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa pokazałam ulotkę ze składem preparatu. Od lekarza dowiedziałam się, że skoro dobrze czuję się zażywając ten produkt, mogę uniknąć hormonalnej terapii zastępczej. Powinnam jednak zadbać o stan swoich kości i uważać na nadciśnienie, na które cierpię od lat. Dlatego dodatkowo zaczęłam przyjmować Strong Bones – 1 kapsułkę na noc oraz Coenzyme Q10 i Garlic Caps with Extra Parsley, które pomagają utrzymać mi prawidłową wartość ciśnienia krwi.

Dziś mija 5 lat, jak zażywam Menopausal Formula nadal w dawce: 1 kapsułka dziennie. Nie odczuwam żadnych nieprzyjemnych objawów menopauzy, mam w sobie dużo energii, z czego bardzo się cieszę, bo obecnie opiekuję się siedmiomiesięczną wnuczką. Regularnie, mniej więcej raz na pół roku, odwiedzam swojego ginekologa, który nie może wyjść z podziwu nad właściwościami tego preparatu. A ja zachwalam działanie Menopausal Formula wśród innych babć, które, podobnie jak ja, pragną uniknąć zażywania hormonów. Wszystkim młodym babciom i nie tylko babciom polecam Menopausal Formula. Naprawdę warto!

Moje kolejne odkrycie to preparat Natural HGH Support.
Jestem osobą o tzw. słusznej wadze, co w młodszym wieku specjalnie mi nie przeszkadzało. Jednak obecnie, kiedy zapracowana córka i zięć, zostawiają mi na cały dzień dzieci, moja tusza daje mi się we znaki. Niestety, w moim przypadku odchudzanie nie wchodzi w rachubę – całe życie tego próbowałam – bez efektów. Na szczęście dowiedziałam się, że hormon wzrostu posiada cudowne właściwości regenerujące, dodaje sił, wzmacnia mięśnie, poprawia wygląd skóry. Preparat Natural HGH Support zawiera w sobie składniki, które pobudzają wydzielanie naszego własnego hormonu wzrostu w zależności od potrzeb organizmu. Sam nie zawiera więc żadnych hormonów.

Stosuję Natural HGH Support od 2 miesięcy (1 tabletka na ok. godzinę przed pójściem spać), ale już teraz mogę powiedzieć, że poprawiła mi się kondycja i samopoczucie, moja skóra stała się bardziej jędrna, a znajomi mówią, że nawet zeszczuplałam. Mam w sobie więcej życia i chęci do zabawy z wnukami. Czuję się po prostu młodsza.

Jeszcze jedno! Stosując Natural HGH Support nie czuję zmęczenia, jakie zawsze dotykało mnie na przedwiośniu.

Alicja W. (Warszawa)

Natural HGH Support dziś nosi nazwe Power Booster


Czy wiesz, że…

…Szereg badań wykazuje, że spożywanie wapnia za młodu daje korzystne efekty. A co robić, jeśli ktoś o tym nie wiedział i nie dostawał dostatecznej dawki jako dziecko ? Także wówczas należy dbać o dostateczną podaż wapnia. Nie należy się zbytnio martwić, gdyż spożywanie wapnia zapobiega utracie masy kostnej nawet po 30 roku życia, zmniejszając również łamliwość kości. Kobiety powinny myśleć o tym by dojść do okresu menopauzy z jak najsilniejszymi kośćmi. Po menopauzie, gdy poziom estrogenów dramatycznie spada, rozpoczyna się również utrata wapnia z kości.

…Ostatnio przeprowadzona w Harwardzie obserwacja 84 000 kobiet w średnim wieku wykazała, że te, które piły ponad cztery filiżanki kawy dziennie, były trzykrotnie bardziej podatne na złamania kości niż te, które piły mało kawy lub nie piły jej wcale.

…Zbyt duże ilości soli mogą uszkadzać kości poprzez pozbawienie ich wapnia zwłaszcza w starszym wieku. …Naukowcy uważają, że takie procesy mogą zachodzić w każdym wieku, ale są szczególnie niekorzystne u starszych kobiet gdyż znacznie zwiększają ryzyko osteoporozy i złamań.

Herbata nie wykazywała żadnych szkodliwych właściwości. Ostatecznie można chyba uznać, że ryzykowne jest nadużywanie kawy przy jednoczesnym zbyt niskim spożyciu wapnia.

…Może to nieco zaskakujące, ale piwo, wino czy jakiekolwiek inne napoje alkoholowe, spożywane w niewielkich ilościach, ale regularnie mogą powodować u starszych kobiet wzrost poziomu estrogenów. Ponadto zapobiegają osteoporozie i chorobom układu sercowo naczyniowego. Tak twierdzi prof. Judyta G z uniwersytetu w Pittsburgu. W jej badaniach korzystne działanie na poziom estrogenów i układ krążenia objawiło się przy sześciu drinkach tygodniowo. Większe ilości alkoholu nie powodowały dalszego wzrostu poziomu hormonów.

Prof. G mówi, że alkohol działa w ten sposób najprawdopodobniej poprzez pobudzanie enzymu, który powoduje przemianę androgenów w estradiol. Okazało się jednak, że nie tylko sam alkohol powoduje wzrost poziomu estrogenów: pewne działanie wykazuje piwo bezalkoholowe i wyciąg z whisky. Prof. G uważa, że dzieje się tak gdyż zawierają one czynne substancje z użytych do ich produkcji ziaren jęczmienia (piwo) i kukurydzy ( whisky) � a wiadomo, że również one działają pobudzająco na poziom estrogenów.

Źródło: „Żywność Twój cudowny lek” Jean C.


SKLEP  >>>  TUTAJ

Recent Posts