Nadciśnienie tętnicze, wys.ciśnienie krwi, produkty CaliVita

Nadciśnienie, zwane inaczej chorobą nadciśnieniową jest przewlekłym schorzeniem układu krążenia. O nadciśnieniu tętniczym mówimy wówczas, gdy ciśnienie skurczowe przekracza 140 mmHg, a ciśnienie rozkurczowe 90 mmHg. Wielu lekarzy nazywa nadciśnienie „cichym mordercą”, ponieważ znaczny procent ludzi, u których stwierdzono tę chorobę, nie odczuwa żadnych dolegliwości, a wysokie ciśnienie krwi zostaje wykryte w czasie przypadkowego badania lekarskiego. Poza tym wiele osób często lekceważy sygnały wysyłane przez nasz organizm: bóle głowy, pulsowanie w okolicach skroniowych, dyskretne zaburzenia widzenia, krótki oddech, bóle kończyn dolnych, szczególnie podczas wysiłków fizycznych, l w ten sposób czas działa na korzyść choroby, która nieleczona lub leczona w sposób nieregularny doprowadza do uszkodzenia ważnych dla życia narządów.

Najczęstszą formą nadciśnienia (ok. 95% przypadków) jest nadciśnienie pierwotne, którego przyczyna nie została wykryta, pomimo przeprowadzenia wszystkich możliwych badań diagnostycznych. W pozostałych 5°/o przypadków wysokie ciśnienie jest objawem towarzyszącym konkretnej chorobie – mówimy wtedy o nadciśnieniu wtórnym. Nie wszyscy z podwyższonym ciśnieniem krwi wymagają zażywania specyficznych leków – o tym powinien zadecydować lekarz. Ale wszyscy powinni zapamiętać podstawową zasadę: „Wielu schorzeniom można zapobiec zmieniając swój tryb życia oraz wzbogacając dietę w produkty bardziej wartościowe”. Niestety, zdrowe odżywianie nadal jest dla większości z nas nie lada problemem. Zalecenia dietetyczne dla „nadciśnieniowców” nie odbiegają zbytnio od zwykłych zasad zdrowego rozsądku. Można wybierać spośród szerokiej gamy produktów, ale należy trzymać się pewnych reguł.

Wśród najważniejszych czynników ryzyka wymienia się otyłość, cukrzycę, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, stres, brak aktywności fizycznej, niewłaściwą dietę i związane z nią hipercholesterolemię oraz podwyższony poziom trójglicerydów. Istotną rolę przypisuje się również czynnikom genetycznym (obciążenie rodzinne) i środowiskowym. W pozostałych przypadkach mówimy o nadciśnieniu wtórnym, wywołanym przewlekłymi chorobami nerek, gruczołów dokrewnych czy mózgu.

Nadciśnienie tętnicze w ciąży stanowi poważne zagrożenie zarówno dla płodu jak i dla ciężarnej. Nadciśnienie tętnicze wikła od 6 do 8% ciąż w Polsce.

Wysokie ciśnienie krwi – produkty wspomagające – jakie korzyści otrzyma Twój organizm z ich zastosowania ?

Ubichinon w produkcie Super CoQ10 Plus  jest substancją witaminopodobną odpowiedzialną za prawidłowy metabolizm każdej komórki. Po 35 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniejsze ilosci Q 10, dlatego też wskazana jest jego suplementacja. Nadaje on energię komórkom, obniża ciśnienie krwi kiedy jest za wysokie i podnosi gdy jest za niskie (bierzemy wówczas Q 10 słaby, czyli Coenzyme Q 10) . Dodatkowo wzmacnia sece. Medycyna zna wiele przypadków, kiedy to Coenzym Q 10 podawany w dawkach leczniczych ( min 5 szt na dobę) leczy ciężkie choroby serca. W skład tego produktu wchodzi dodatkowo Beta Caroten, Selen i Witamina E. Zażywamy go w połączeniu z Omega 3 ponieważ rozpuszcza się w tłuszczach.Super_CoQ10_Plus

Omega 3 działa na krew rozrzedzająco, płytki krwi nie zlepiają się, przez co zabezpiecza przed zatorami, które moga doprowadzić do zawału lub udaru. Omega 3 obniża ciśnienie i zalecana jest przy miażdżycy i chorobach serca. W jej skład wchodzi witamina E, która działa silnie na wolne rodniki tlenowe, a te odgrywają znaczną rolę przy miażdżycy, chroni również serce. Witamina E zmniejsza krzepliwość krwi, co dodatkowo zapobiega zawałom. Określana jako „witamina młodości” ma dobroczynny wpływ na cały organizm.

Strong Bones w skład którego wchodzi wapń i magnez – dwa ważne minerały przy nadciśnieniu. Naukowcy już dawno zauważyli zależność między wysokim ciśnieniem, a dietą niskowapniową. W świetle nowej wiedzy przyswajalność produktów nabiałowych jest bardzo mała. Magnez również wpływa na obniżenie ciśnienia i zalecany jest dla osób znerwicowanych (czyli praktycznie wszystkich). Brak magnezu przyczynia się również do uszkodzenia serca. Magnez utrzymuje równowagę wapnia, sodu i potasu. Potas jest szczególnie polecany przy nadciśnieniu tętniczym. Strong Bones posiada łącza chelatowe co sprawia, że wchłanianie tych składników jest prawie 100 %.

Garlic Caps w swoim składzie posiada czosnek i pietruszkę. Czosnek ma właciwości obniżające ciśnienie krwi, a pietruszka moczopędne co ma również wpływ na obniżenie ciśnienia.

Polinesian Noni jest doskonałym źródłem sodu, potasu, żelaza, manganu oraz magnezu. Ponadto zawiera aktywne składniki, które zwiększając przepływ substancji pomiędzy komórkami, przyspieszają ich regenerację. Obecna w Noni skopoletyna wspomaga pracę szyszynki. Zwiększając poziom serotoniny i melatoniny w organizmie, zapobiega w ten sposób częstym zmianom nastroju i korzystnie wpływana biologiczny rytm snu i czuwania (przystosowanie się do różnych pór dnia). Noni, stymulując produkcję tlenku azotu, odgrywa istotną rolę w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi, które może rozwijać się pod wpływem przewlekłego napięcia i stresu. Tlenek azotu, podobnie jak skopoletyna, działa rozkurczowo na naczynia krwionośne, a ponadto zmniejsza skłonność do tworzenia się skrzeplin. W wyniku tych korzystnych zmian poprawia zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru. Noni, dzięki właSciwosciom antyoksydacyjnym, zapewnia również ochronę przed utlenianiem LDL – cholesterolu. Nic więc dziwnego, że obecnie znajduje się wsród najbardziej popularnych roślin wykorzystywanych w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

Triple Potency Lecithin – dzięki właściwościom emulgującym obniży poziom cholesterolu i oczyści ścianki naczyń krwionośnych z  istniejących już blaszek miażdżycowych powodując rozbicie ich  na małe drobinki, które są łatwiejsze do usunięcia.

Lizyna czyli L-Lysinez CaliVita pomaga chronić ściany naczyń i zapobiegać rozwojowi złogów miażdżycowych. Ponieważ miażdżyca jest powiązana z nadciśnieniem tętniczym, składniki te są również niezbędne w zapobieganiu i poprawie tego stanu.

Bardzo ważna dla organizmu jest również Wit. C.

Medycyna Komórkowa – cz. 1 >>> http://youtu.be/hIuQNIYXp-I

Medycyna Komórkowa – cz. 2 >>> http://youtu.be/9k_77UDCwb0


SKLEP  >>>  TUTAJ


 

Recent Posts