OCZYSZCZANIE ORGANIZMU, odtruwanie organizmu z toksyn, kamieni kałowych, pasożytów…

 

Oczyszczanie organizmu, odtruwanie organizmu z toksyn, kamieni kałowych, pasożytów…

Oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, jest nam życiowo niezbędne. Każdy etap oczyszczania organizmu będzie dawał odczuwalne wyniki. Po oczyszczani jelita grubego – przestaną Państwa dręczyć wzdęcia brzuch, zaparcia, zgaga; po oczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie, pamięć, błysk w oczach, połysk włosów, będziecie Państwo wyglądać młodziej i bardziej świeżo, nie będziecie się męczyć, pojawi się energia i siły; oczyszczenie nerek powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i znikają różne bóle w dolnej części brzucha (przyczyny których do tej pory nie udało się ustalić); oczyszczenie stawów spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli i jeśli nie były one (stawy) sprawne ruchowo i bolały szczególnie przy zmianie pogody to teraz będą sprawne i elastyczne.

 

Zalecanymi produktami w kuracji oczyszczającej organizm, a równocześnie zwiększającymi sprawność Twojego organizmu są :

Liver Aid – oczyszczanie wątroby korzystnie wpływa na detoksykację i regenerację już uszkodzonego narządu i przywraca jego prawidłowe funkcje.

Pure Yukka – przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm:przewód pokarmowy,stawy,jelita. Reguluje proces wydalania.

Nopalin – ze względu na wysoką zawartość błonnika, wiąże i usuwa z organizmu toksyny, ułatwia regularne wypróżnianie, stwarza odpowiednie warunki do rozwoju przyjaznej flory jelitowej.

Ocean 21  – odkwaszenie, oczyszczenie organizmu, poprawa funkcjonowania narządów wewnętrznych. Zawiera wszystko co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W składzie posiada ponad 200 ważnych składników odżywczych.

Polinesian Noni – oczyszcza krew, wspomaga niszczenie bakterii, wirusów, grzybów i innych pasożytów. Neutralizuje ich toksyczne jady i odkwasza wątrobę, nerki, jelita. Wykazuje właściwości adaptogenne. Pobudza naturalne mechanizmy obronne i jest w stanie przywrócić do normy zaburzone funkcje komórek.

Liquid Chlorophyll– detoksykacja organizmu dzięki chlorofilinie sodowo-miedziowej uzyskiwanej z lucerny, która stanowi skoncentrowane źródło chlorofilu a i b.

ParaProtex- niszczy: bakterie wywołujące infekcje ran – gronkowiec, paciorkowce, pasożyty przewodu pokarmowego, bakterie, grzyby, lamblie, robaki, wiele odmian wirusów (300) i grzybów.

AC-Zymes – dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla prawidłowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.

Spirulina Chlorella Plus – chlorofil i fitocyjaniny zawarte w składnikach aktywnych produktu (algach, trawa pszeniczna, lucerna siewna) oczyszczą twój organizm od wewnątrz ze szkodliwych toksyn

Garlic Caps– oczyszcza drogi oddechowe i nerki. Skutecznie stosuje się go przeciwko bakteriom, wirusom, grzybom i innym pasożytom.

Oxy Max – odtruwa i oczyszcza organizm. Dzięki odpowiedniej podaży tlenu komórka poprawia swój metabolizm i staje się odporna na działanie wirusów, bakterii, grzybów i innych czynników chorobotwórczych.

 

Jaką rolę w wydalaniu toksyn z naszego organizmu pełni skóra?

„Na powierzchni skóry widać całą kondycję naszego organizmu Negatywne procesy które w nim zachodzą uwidaczniają się szczególnie na twarzy. A że większość chorób skóry pochodzi z wnętrza organizmu, sygnalizują to podrażnienia i wypryski. Np. usta – górna warga informuje nas o kondycji żołądka, pokazuje jego stan, dolna warga to jelita. Miejsce pomiędzy oczami wskazuje kondycję wątroby i żołądka. Nos, jego twardy czubek, sygnalizuje problemy z sercem.

Oczy pokazują natomiast stan wątroby, jeśli są przekrwione, oznacza to, że jest ona podrażniona. Kąciki oczu z kolei obrazują serce. Oczy są zwierciadłem stanu całego ciała. Na podstawie badań tęczówki możemy zdiagnozować wiele chorób, nawet w początkowym ich stadium, kiedy jeszcze nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Jeśli w kącikach oczu pojawiają się tzw. śpiochy, oznacza to, że wątroba chce pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Należy obserwować zatem uważnie organizm, bo informuje nas on o wszystkich chorobach i zaburzeniu równowagi.”
dr Sohrab K.

Jakie organy pełnią najważniejszą funkcję w usuwaniu toksyn z naszego organizmu?

„W wydalaniu toksyn z naszego organizmu bierze udział kilka organów. Najważniejszą rolę pełni niewątpliwie wątroba. Jest ona odpowiedzialna za wszystkie chemiczne procesy prowadzące do ich usunięcia. Trafia tam nawet strawiony już pokarm i to ona ma decydujące znaczenie w jego dalszej asymilacji. Jest bardzo ważnym organem, a jednocześnie ma ogromną zdolność regeneracji. Jeśli mamy nawet pół wątroby, nadal jest ona w stanie pełnić swoją funkcję.

Drugim równie ważnym organem człowieka są jelita, które doprowadzają do usunięcia odpadów z naszego ciała na zewnątrz (w postaci masy kałowej). Nasze zdrowie zależy m.in. od regularnego wypróżniania. Jeśli kał zbyt długo zalega w jelitach, wytwarzają się toksyny, które z czasem trafiają do krwiobiegu i dochodzi do wtórnego zatrucia organizmu. Taki stan może być powodem powstawania wielu chorób np. migren, a nawet raka.

Znaczącą rolę w usuwaniu toksyn (postać płynu) pełnią także nerki. W chińskiej medycynie nazywane są on esencją życia, co sugeruje, że cała nasza energii pochodzi właśnie z nerek.” dr Sohrab K.

 

Kuracja oczyszczająca polecana przez Przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych CaliVita – prof. dr nauk med. Valeria S-V dla dorosłych >>> TUTAJ

Kuracja oczyszczająca polecana przez Przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych CaliVita – prof. dr nauk med. Valeria S-V dla dzieci >>> TUTAJ

 

Więcej na temat: Oczyszczanie organizmu:

Czy wiesz, że rocznie zjadamy z pożywieniem 4-8 kg różnego rodzaju toksyn. Jeszcze w 2000 roku były to tylko 2 kg. Tak duża ilość chemikaliów nie może być obojętna dla organizmu – często efektem są wysypki, ataki astmy, stany zapalne żołądka, zła praca jelit, nadpobudliwość, bezsenność, zaburzenia ciśnienia itd. Związki te utrudniają przyswajanie witamin, makro i mikroelementów, a nie strawione pokarmy stają się kolejnymi toksynami, które przenikają do krwi i drażnią układ odpornościowy.

Wciąż zapominamy, że jedzenie nie powinno zaśmiecać, lecz czyścić i regenerować organizm.

Kuracja oczyszczająca to wielka ulga dla całego organizmu. Żołądek, wątroba, trzustka i woreczek żółciowy nie muszą wtedy produkować soków trawiennych, jelita kurczą się rzadziej, a okrężnica może nareszcie wydalić cały stolec, także ten, którego resztki latami odkładają się na jej ściankach. Przenikają one do krwi, a odciążone nerki i wątroba mogą je przerobić i usunąć z organizmu. Nasz organizm ma siedem głównych dróg wydalania i oczyszczania, które – jeśli pracują prawidłowo – gwarantują nam zdrowie i witalność. Te drogi to: wątroba, nerki, płuca, jelita, skóra, układ krwionośny i układ limfatyczny.

Stan naszych wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny.

„Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8-15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia grube jelito jest na tyle zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom, płucom. To jest właśnie istotna przyczyna większości chorób.

…Niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, oddzielają się od strawionego pokarmu, zlepiają się w bryłkę, nazywaną kamieniem kałowym.

… Jelito grube dla nas – jest jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek – to drzewo.

Ścianki jelita grubego są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Zbyteczne pozostałości są wydalane. To jest zrozumiałe. A co się dzieje z niestrawioną żywnością, która tworzy już pokaźnych rozmiarów bryłkę? Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze następna, potem jeszcze…. Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów. A co się dzieje z tymi produktami „przechowywanymi” przez wiele lat w temperaturze powyżej 36oC nietrudno sobie wyobrazić.

Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów” układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. To się rozumie samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie i stopniowo osiadają na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach.

Z powyższego jasno wynika, że u człowieka nie może być chory tylko jeden organ. Chory jest cały organizm. Po prostu jakiś organ odmawia posłuszeństwa jako pierwszy i leczyć go nie ma sensu. Bowiem gdy medycyna leczy jakąś konkretną chorobę, to tak naprawdę likwiduje skutek ogólnej choroby, czyli zanieczyszczenia całego organizmu.

Tymczasem główny sprawca chorób pozostaje i jest gotowy w każdej chwili ujawnić się w każdej części ciała. Przecież z zanieczyszczonego jelita grubego stale przedostają się do organizmu szkodliwe substancje. Takie jelita są źródłem ogólnego zatrucia. Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały.

… Szczególnie cierpi dolna część odbytu: przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwawe guzy. Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.zdrowe_jelita

… Przyroda zaopatrzyła organizm człowieka w mocny system obronny. Jelito grube spełnia w tym bardzo istotną rolę. Każdy odcinek jelita grubego stymuluje odpowiedni organ w naszym ciele. Jeśli jelito grube jest zdrowe, nie są nam straszne żadne choroby, natomiast jeśli w jelicie grubym powstaje „osad” lub naruszona jest jego mikroflora, to stan zdrowia jest zagrożony.

Jeśli nasze jelito grube jest chore, pewnymi oznakami mogą być: zaparcia, gazy, wzdęcia brzucha. Czarny nalot na zębach, szary, biały lub lekko żółty nalot na języku. Oznaką chorego jelita grubego może być również pojawienie się na ciele znamion czy wiszących brodawek.

Szanuj swoje zdrowie – jak swój samochód – troskliwie i czule.

To powiedzenie często jest używane na Zachodzie. Każdy kto posiada samochód dba o jego czystość z zewnątrz i od wewnątrz. Stosuje oleje i paliwo najlepszej jakości.

Dlaczego człowiek podchodzi do własnego zdrowia bez takiej odpowiedzialności? Jeśli nie będziemy sprzątać samochodu wewnątrz chociażby rok, nazbiera się brudu i kurzu. Tymczasem większość ludzi przez całe życie „ nie sprząta” wnętrza swojego organizmu i dlatego po czterdziestym roku życia organizm jest tak zmęczony z walką z zanieczyszczeniami, złogami i chorobotwórczymi bakteriami, że zaczyna być bardziej podatny na choroby.

… Natura tak stworzyła organizm, że w każdej sekundzie rodzi się i umiera jednakowa ilość komórek.W zanieczyszczonym organiżmie ilość starych komórek zawsze jest większa niż nowych. I właśnie taki „bilans” jest przyczyną chorób i niedołężnej starości.

Mieszkanie po remoncie wygląda zupełnie inaczej, wypraną rzecz jest przyjemnie ubrać, polakierowany samochód – cieszy nasz oko, ale wszystkiego tego nie da się porównać do tych odczuć, które się pojawią po pełnym oczyszczeniu organizmu. Zapewniam Państwa, że staniecie się zupełnie innymi ludźmi”.

„Każda choroba ma swoją przyczynę, której nie zlikwiduje żaden lek”Hipokrates

źródło: Michał T „Jak żyć długo i zdrowo”

 

 

Recent Posts