Pure Innulin CaliVita, Błonnik pokarmowy, wzdęcia, zaparcia, nudności

Cena klubowa 100.00 PLN, Cena detaliczna 133.00 PLN

Pure Inulin Firmy CaliVita – zawiera 100% czystą, sproszkowaną inulinę z korzenia cykorii łatwą w dawkowaniu i przygotowaniu (doskonale się rozpuszcza), bez dodatku żadnych substancji dodatkowych, czy też substancji ułatwiających przetwarzanie. Korzeń cykorii, z którego pozyskiwany jest związek zawiera aż 44% inuliny – będącej naturalną substancja należącą do rodziny prebiotyków.

Już niermal co piąty mieszkaniec krajów wysokorozwiniętych notuje u siebie objawy IBS – inaczej zespół jelita drażliwego. Szacuje się że jest to druga, zaraz po przeziębieniu, najczęstszy powód nieobecności w pracy czy szkole. By sprostać Twoim potrzebom – by problemy trawienne i związane z układem pokarmowym wynikające ze stresu nie uprzykrzyły Ci życia – stworzyliśmy… Pure Inulin.

Ulga i lekkość każdego dnia

Inulina jest unikalnym związkiem, który zawiera frakcje błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. Błonnik wiążąc wodę, powoduje powstawanie swoistego rodzaju żelu, który nie tylko zwiększa masę i objętość stolca, poprawiając i regulując perystaltykę jelit, ale również ułatwia wypróżnianie oraz sprawne usuwanie niestrawionych resztek pokarmowych. To jedna z najlepszych dostępnych form błonnika. Ważne jednak jest to skąd pochodzi inulina oraz czy na pewno produkt oferuje jej najczystszą formę!

Pure Inulin firmy CaliVita – zawiera 100% czystą, sproszkowaną inulinę z korzenia cykorii łatwą w dawkowaniu i przygotowaniu (doskonale się rozpuszcza), bez dodatku żadnych substancji dodatkowych, czy też substancji ułatwiających przetwarzanie. Korzeń cykorii, z którego pozyskiwany jest związek zawiera aż 44% inuliny – będącej naturalną substancja należącą do rodziny prebiotyków.

Sekret działania inuliny?

Inulina – to polisacharyd (węglowodan złożony), należący do fruktanów, który nie jest trawiony przez enzymy układu pokarmowego. W niezmienionej formie (gdyż nie jest trawiona przez enzymy) przechodzi do jelit, gdzie jako prebiotyk staje się naturalną pożywką do rozwoju pożytecznych bakterii probiotycznych z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus, jednocześnie ograniczając rozwój bakterii chorobotwórczych i innyhc niepozadanych drobnoustrojów. W ten sposób dba o zdrowie Twojego przewodu pokarmowego i poprawia odporność! Dodatkowo zwiększa wchłanianie wapnia i magnezu.

Kto szczególnie potrzebuje wzbogacenia diety w inulinę?

Spożycie inuliny zalecane jest zwłaszcza osobom:

spożywającym niewielkie ilości błonnika (według WHO statystyczny Polak dostarcza zaledwie połowę zalecanej dawki błonnika dziennie);
prowadzącym siedzący tryb życia;

żyjącym w stresie, który może mieć związek m.in. z powstaniem: zespołu jelita drażliwego (IBS) w tym powstaniem m.in.: biegunek i/lub zaparć, wzdęć, nudności, uczucia pełności, bólów i skurczy     brzucha, dyskomfortu trawiennego, czy innych zaburzeń przewodu pokarmowego;
wszystkim dbającym o zachowanie właściwej równowagi flory jelitowej, szczególnie zachwianej po kuracjach antybiotykowych,
z nadwagą lub otyłością;
mającym problemy z metabolizmem węglowodanów (cukrzycy);
starszym,
kobietom w okresie menopauzy;
często podróżującym.
Wskazówki

Z uwagi na lekko słodkawy smak inulina może być wykorzystana do przygotowania posiłków i napoi, jako naturalny zamiennik cukru. Posiada niższą wartość kaloryczną 1,5 kcal/g, w stosunku do typowych węglowodanów – 4 kcal/g. Nie powoduje wzrostu stężenia glukozy we krwi po posiłku oraz zwiększa uczucie sytości. Jest więc idealna zarówno dla osób zdrowo odchudzających się, jak i kontrolujących poziom cukru we krwi (cukrzycy)!i

 Skład produktu:

Składniki: 100% czystej sproszkowanej inuliny z korzenia cykorii (Cichorium intybus)

Dawkowanie:

1 łyżeczka produktu 3 razy dziennie dodać do żywności lub napoju. Zalecamy stopniowe zwiększanie spożycia produktu zaczynając od 1 łyżeczki dziennie, aż do osiągnięcia zalecanej dziennej dawki.

Podczas przyjmowania produktu zaleca się spożycie większej ilości płynów. Zachowaj dwu godzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem produktu a innymi suplementami diety czy lekarstwami. Produkt przeznaczony dla osób powyżej 3 roku życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Produkt nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią.

SKLEP >>> TUTAJ


 

Recent Posts