DNA MOCZANOWA, PODAGRA, Podwyższony kwas moczowy

Dna moczanowa

Dna moczanowa (inaczej podagra) u każdego chorego może przebiegać z jednym lub kilkoma objawami, o różnym nasileniu.

Wspólnym mianownikiem wszystkich postaci dny jest podwyższony poziom kwasu moczowego w surowicy. Jest to warunek konieczny do wystąpienia jakiejkolwiek postaci dny moczanowej.

Nie zawsze natomiast podwyższony poziom kwasu moczowego prowadzi do wystąpienia dny. Tylko niewielka część pacjentów choruje na dnę. Należy zatem rozróżnić pojęcia: podwyższony kwas moczowy i dna moczanowa.

Prawidłowy poziom kwasu moczowego we krwi wynosi 7 mg/dl u mężczyzn i 6 mg/dl u kobiet. Najogólniej ujmując, stężenie kwasu moczowego przekraczające 7 mg/dl stwarza zagrożenie dną.

Dna może być pierwotna i wtórna, czyli będąca skutkiem innych chorób. Częstsza jest postać wtórna (70%) niż pierwotna.

W zaawansowanych postaciach choroby złogi kryształów moczanów odkładają się w dużych stawach i nerkach.

 

Dna przebiega najczęściej w czterech stadiach:

   • bezobjawowej
   • ostrego zapalenia stawówPure_Yucca
   • okresów międzynapadowych
   • przewlekłego zapalenia stawów

Bezobjawowo może trwać nawet 20-30 lat, zanim ujawni się ostrym napadem dny. Ostre zapalenie stawów w przebiegu dny dotyczy częściej mężczyzn niż kobiet. Pojawia się między 40 tym a 60 tym rokiem życia, częściej u osób już otyłych lub z nadwagą. W przypadku otyłości zalecana jest redukcja masy ciała.

Ostre zapalenie stawów zaczyna się przeważnie nagle, bez żadnych zwiastunów. Może być sprowokowane niedużym urazem, spożyciem dużego posiłku lub alkoholu, stresem, zabiegiem chirurgicznym, zmęczeniem, infekcją, zatorem tętniczym. Pierwszym objawem jest silny ból jednego lub wielu stawów, często zaczynający się w nocy, nasilający się i trudny do zniesienia.

Podstawowym produktem CaliVita wspomagającym w  dolegliwościach takich jak: dna moczanowa (podagra), reumatoidalne zapalenie stawów, obrzęk stawów, artretyzm (reumatyzm) jest Pure Yukka, która powoduje oczyszczanie organizmu, a zwłaszcza oczyszczanie stawów .

Stosuje się ją: 3 kapsułki 3 razy dziennie przed posiłkiem popijając dużą ilością wody 2 -3 l dziennie, a zaczyna od 1 kaps.

Osoby ze sztucznym stawem – nie stosować !!!

Połączenie  Liquid Chlorophyll  z Pure Yukka  daje lepsze i szybsze efekty oczyszczające.  Należy też  wspomóc stawy produktami dodatkowymi: Shark Aid, Strong Bones lub Power Mins , Omega 3 , Triple Pothency Lecithin ,  Polinesian Noni, Enzymy trawienne , Bee Power .

Przy dnie moczanowej należy jeść duże ilości czereśni i wiśni ! Wskazana dieta do gr. krwi, unikać mleka, serów, tłustego mięsa, cukru, białej mąki !!!

Błonnik w produkcie Nopalin lub Acidophilus (produkt z oferty zagranicznej) z wyciągiem babki lancetowatej wiążą kwas moczowy i wydalają z organizmu.Nopalin

Dr Howard Loomis, który całe życie zajmował się zagadnieniem enzymów, ujął kwestię odżywiania w następujący sposób: „Zdrowie człowieka zależy nie tylko od jakości przyjmowanego pożywienia, ale od zdolności organizmu do właściwego rozłożenia, wchłonięcia i wykorzystania składników pokarmowych. Jeśli organizm posiada, oprócz niezbędnych substancji odżywczych, także odpowiednią ilość enzymów, wówczas może czynić cuda.”   Enzymy trawienne 1-2 tabl. bezpośrednio przed posiłkiem.

 

Jakie korzyści otrzyma organizm z tych produktów ?

 

Shark Aid,czyli chrząstka rekina, działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, powoduje zmniejszenie bólu, odbudowuje maź stawową, poprawia ruchomość stawów, a co najważniejsze efekt ten uzyskujemy bez skutków ubocznych. Dawki stosowane w leczeniu stanów zapalnych nie wpływają negatywnie na krążenie oboczne w sercu. Stosować należy 3 x 2 tabl. pół godz. przed posiłkiem.

Strong Bones regeneruje i odbudowywuje tkanke kostną. 2 x 2 tabl.

Omega 3 –  Blokuje proces, w którym kwas arachidonowy jest przetwarzany w zapalne prostaglandyny. Kontroluje ból i zapalenie,   działanie przeciwzapalne, zmniejsza procesy destrukcyjne.  1 x 1

Triple Potency Lecithin – usuwa nie tylko złogi z naczyń, ale również te, które odkładają się w stawach, powodując ich sztywność. . Nadaje giętkości, elastyczności i ruchomości stawom. Zmniejsza bóle, szczególnie przy zmianach pogody.  2 x 1

qProtect  działanie przeciwzapalne,  odgrywa istotną rolę w blokowaniu tworzenia zapalnych prostaglandyn.

Polinesian Noni – przestraja układ odpornościowy z autoagresywnego na normalny. Pijąc noni uwalniają się endorfiny, które zmniejszają ból. Kseronina, będąca czynnym składnikiem preparatu, działa przeciwzapalnie. 2 x 30 ml. dziennie – rano na czczo, a wieczorem pól. godz przed kolacją.


Z praktyki lekarskiej

Sekret zdrowia – lek. med . Krzysztof K.

„Coraz częściej życie każdego z nas, wyznaczane przez coraz szybsze tempo, niewiele ma wspólnego z zasadami zdrowego stylu życia. Kumulujący się stres, nieodpowiednia żywność, zanieczyszczenie środowiska.doprowadzają w końcu do zachwiania równowagi w organizmie. Jednak wiele osób nie uświadamia sobie tego, dopóki nie dopadnie ich choroba. A szkoda. Przecież sekret zdrowia tkwi w aktywnym stylu życia i prawidłowym odżywianiu.

Prosty przykład z mojej praktyki lekarskiej: mężczyzna lat 44, od 15 lat cierpiący z powodu napadów dny moczanowej. Ból wybudzał go ze snu, towarzyszyło mu ogólne rozbicie, dreszcze i gorączka. Pięć lat temu do podstawowego leczenia dołączyłem suplementy CVI, które w sposób rewelacyjny zmieniły stan jego zdrowia. Mógł wreszcie normalnie funkcjonować, biegać, grać w siatkówkę, spotykać się ze znajomymi przy grillu.
Oto schemat suplementacji i podstawowe zalecenia:

 

Po pierwsze oczyszczanie organizmu przy pomocy produktu Pure Yucca :

. 1 dzień – 1+0+0, czyli 1×1 tabletka przed posiłkiem, popijając 2 szklankami wody przegotowanej
. 2 dzień – 1+0+1, czyli 1 tabletka przed  śniadaniem + 1 tabletka przed kolacją
. 3 dzień – 1+1+1, czyli 3 x dz. po 1 tabl. przed posiłkami
. 4 dzień – 2+1+1
. 5 dzień – 2+2+1
. 6 dzień – 3 x 2 tabl.
. 7, 8, 9 dzień – 3 x 3 tabl.
. od 10 dnia – 3 x 2 tabl., aż do zakończenia 1 opakowania.

Podczas oczyszczania należy koniecznie wypijać 3 litry przegotowanej wody (może być mineralna niegazowana, ale nie wysokozmineralizowana).

Kolejne produkty to:

Enzymy trawienne : 1 tabl. dziennie na początku posiłku (np. podczas obiadu);
Polinesian Noni Juice : 30 ml na czczo (godzinę przed posiłkiem), można rozcieńczyć letnią przegotowaną wodą;
qProtect : 2×1 tabl. po posiłku.

W celu wzmocnienia organizmu, poleciłem mleczko pszczele ( Bee Power ).

Zapobieganie nawrotom dny moczanowej :

. Higieniczny tryb życia zgodny z grupą krwi (warto przynajmniej unikać pokarmów działających niekorzystnie, spożywając te wysoce wskazane).
. Ograniczenie tłustych pokarmów, zwłaszcza podrobów (wątróbek, cynaderek), węgorza, kawioru, unikać alkoholu (zwłaszcza wina), niektórych leków z grupy penicylin, sulfatiazolu, witamin B1 i B12, Encortonu.
. Okresowe oczyszczanie organizmu preparatem Pure Yucca , systematyczne stosowanie antyoksydantów.
. W okresie jesień-wiosna wzmacnianie organizmu preparatem Bee Power .

Oczyszczanie organizmu zalecam każdemu, kto do tej pory tego nie robił. Zdrowy przewód pokarmowy, prawidłowe funkcje wątroby i nerek to podstawa dobrego przyswajania pokarmów oraz usuwania toksyn z organizmu. To po prostu podstawa dobrego samopoczucia.”

Z pozdrowieniami,  lek. med. Krzysztof K.

Źródło: CaliNews


Sproszkowana łodyga jukki. Jukka znana również jako „drzewo życia” jest znakomitym środkiem odtruwającym i oczyszczającym. Wspomaga również system immunologiczny organizmu.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

1 kapsułka zawiera
Sproszkowana łodyga jukki 500 mg
Sposób użycia: 3 kapsułki do 3 razy dziennie, popijać dużą ilością wody 2 -3 l.Jeżeli nie umiesz pić tak dużej ilści wody weź dawkę 3 x 1 kaps.


Pure Yucca

Jukka jest wiecznie zieloną rośliną, pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Karaibów. Zewnętrznie jest podobna do palmy. Ma gruby, krótki pień i liście w kształcie mieczy. Jej białe kwiaty o kształcie dzwonków tworzą formę piramid i pachną słodko w nocy. Należy do rodziny liliowatych (Liliaceae). Indianie uważają jukkę za najpiękniejszą roślinę pustym; czczą ją od kilkuset lat, a z powodu jej leczniczej mocy nazywają ją drzewem życia.Pure_Yucca

Medycyna współczesna zalicza choroby jelita grubego (nieżyt, polipy, choroba Crohna itp.) oraz dolegliwości reumatyczne (zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa itp.) do przewlekłych chorób przemiany materii. Wiele ziół leczniczych (zwłaszcza te o działaniu moczopędnym i przyspieszającym przemianę materii), wzmagając wydalanie substancji toksycznych i szkodliwych z organizmu, może polepszyć stan zdrowia w przypadku chorób tego rodzaju. Takimi roślinami rosnącymi też u nas są mniszek lekarski, pokrzywa i biała wierzba. Ale procesy odtruwające jeszcze skuteczniej pobudza jukka.

W czym tkwi sekret jukki ?

Zapewne w tym, że potrafi żyć w najbardziej skrajnych warunkach atmosferycznych: w nocy przenikliwy wiatr, w dzień prażące słońce, trwająca kilka miesięcy susza, gwałtowne burze  to wszystko nic dla jukki. Wyciąg z tej rośliny zawiera liczne enzymy, saponiny, chlorofil, antyoksydanty i inne substancje czynne.

Jukka działa na ludzki organizm na wiele sposobów. Wspomaga wchłanianie potrzebnych substancji odżywczych, polepsza trawienie, ale najważniejszą jej funkcją jest odtruwanie, ponieważ wzmacnia i reguluje procesy wydalania. Jukka jest błogosławieństwem przede wszystkim dla osób cierpiących na przewlekłe choroby jelita grubego. A takich osób, które cierpią z powodu nieprzyjemnych objawów przewlekłego zapalenia jelita grubego jest wiele – w średnim wieku, nie wspominając już o osobach starszych. Ostatnio saponiny pozyskane z jukki stosowane są z dobrym skutkiem do leczenia zapalenia stawów. Ta substancja, działająca jak naturalne sterydy, jeśli jest właściwie dawkowana to nie wywołuje żadnych objawów ubocznych: w przeciwieństwie do sterydów otrzymywanych syntetycznie lub pochodzenia zwierzęcego nie podrażnia przewodu pokarmowego.

Indianie południowoamerykańscy nieprzypadkowo stosowali głodówkę w leczeniu sztywności stawów, pozwalając chorym na spożywanie tylko kilku roślin. Między innymi właśnie jukki, która zaspokajała zapotrzebowanie organizmu na enzymy, witaminy, sole mineralne oraz inne roślinne składniki odżywcze, a jednocześnie wspomagała odtruwanie organizmu.

Kuracja jukka, trwająca kilka tygodni, rzeczywiście odmładza organizm, poprawia równowagę psychofizyczną, zapewnia dobry ogólny stan zdrowia i zwiększa odporność organizmu, dając tym samym większą ochronę przed chorobami.
Obniża poziom cholesterolu we krwi i łagodzi skutki stresów.

UWAGA!

* Podczas kuracji jukka bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Kapsułki należy popijać 1-2 dużymi szklankami wody.
Należy wypijać dziennie ok. 2-3 litrów płynów, ponieważ w ten sposób wspomagamy wydalanie z organizmu substancji toksycznych.

* Na początku kuracji jukka może wystąpić częstsze oddawanie moczu, biegunka oraz zmniejszenie się poziomu cukru i potasu we krwi. Jest to efekt przyspieszonej przemiany materii i odtruwania. Prawidłowe dawkowanie, odpowiednie odżywianie się, ewentualnie opracowana przez specjalistę dieta powinny wyeliminować te objawy.

* Dzieci mogą zażywać preparat tylko na polecenie lekarza.


SKLEP  >>>  TUTAJ

Recent Posts