Ciąża i małe dizeci

PRAWIDŁOWY ROZWÓJ PŁODU

Kiedy wreszcie zaszłam w ciążę, często myślałam o swoim, jeszcze nie narodzonym dziecku. Jaki będzie miało kolor oczu, włosy blond czy ciemne? Czy będzie lepiej uczyło się matematyki, czy też bardziej polubi przedmioty humanistyczne? Ale przede wszystkim marzyłam o tym, by było zdrowe. Kiedy razem z mężem zaczęliśmy uczęszczać na zajęcia szkoły rodzenia, okazało się, że nie tylko dla nas było to najważniejsze!

Warto inwestować… w dzieci

Ciąża, płód, dziecko, odżywianie w ciążyPrawie wszystkie przyszłe matki obawiają się o stan zdrowia swojego nienarodzonego maleństwa. To jak najbardziej naturalny odruch. Każda z nich pragnie, by jej pociecha była okazem zdrowia. Na szczęście, to właśnie matka ma największy wpływ na to, czy jej dziecko spełni te oczekiwania.

Podstawowe wytyczne w okresie ciąży to: odpowiednia dieta, bazująca na zasadzie „jeść dla dwojga”, nie zaś „jeść za dwoje”, całkowita rezygnacja z nikotyny, mocnej kawy, herbaty oraz z alkoholu. Przyszła mama powinna się wysypiać, dużo spacerować, może nawet uprawiać sporty, jeżeli wcześniej uzgodni to ze swoim lekarzem.

Zarówno ciąża, jak i karmienie piersią to dwa okresy w życiu kobiety stawiające jej najwyższe wymagania, którym nie zawsze jest w stanie sprostać. Dlatego lekarze coraz częściej polecają im, oprócz racjonalnego odżywiania, dodatkowo stosowanie odpowiedniego preparatu witaminowo-mineralnego. Lekarze mają swoje ulubione preparaty, które zalecają od lat, bo też od lat dostępne są one na rynku. Robią to więc poniekąd z przyzwyczajenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, gdy ciężarna sama zasugeruje swojemu lekarzowi produkt, który chciałaby zażywać, np. New Life.

Rozsądny lekarz, który nie zna tego preparatu, na pewno najpierw będzie chciał zapoznać się z jego składem. Możemy więc uprzedzić jego zamiar i przynieść na wizytę ulotkę informacyjną.

Jesteśmy przekonani, że skład NEW LIFE zyska jego pozytywną aprobatę: starannie dobrany zestaw składników odżywczych w odpowiednich proporcjach i dawkach, a więc bezpiecznych zarówno dla rozwijającego się dziecka, jak i jego matki. Nie dziwi więc fakt, że New Life zyskuje coraz więcej zwolenniczek nie tylko wśród przyszłych mam.

New Life wspomagająco do 20 – tego tygodnia ciąży 1 tabl po posiłku, a później 2 x 1 tablNew_Life

Co jeszcze ?

Ponieważ trudno jest zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na wapń normalnym odżywianiem szczególnie w przypadku kobiet nie tolerujących produktów mlecznych, zaleca się dodatkową suplementację w okresie ciąży produktem Strong Bones – wapń i magnez 1 kaps. na noc

oraz

Polinesian Noni – 1 nakrętkę na czczo od trzeciego miesiąca
AC Zymes – 1 kaps pół godz przed posiłkiem rano i 1 kaps na noc
Omega 3 – 1 kaps co drugi dzień. Na 10 dni przed porodem odstawić. Przy wcześniejszym porodzie tez odstawić.


Z mojej praktyki lekarskiej… 

Skuteczna pomoc w walce z niepłodnością

„Do mojego gabinetu zgłosiła się młoda 25-letnia kobieta, która od 3 lat bezskutecznie próbowała zajść w ciążę. W badaniach analitycznych oraz w przedmiotowym badaniu ginekologicznym nie stwierdziłam odchyleń od stanu prawidłowego. Mąż, 28-letni zdrowy mężczyzna, z wynikiem badania nasienia w granicach normy.

Po dokładnym zebraniu wywiadu okazało się, że chociaż sami nie palą papierosów, to przebywają około 12 godzin dziennie w zadymionym pomieszczeniu – prowadzą pub, w którym większość gości pali papierosy. Odżywiają się głównie żywnością typu fast – food, z małą ilością warzyw i owoców.

Zaleciłam obojgu NEW LIFE 2×1 tabl. , a w dni, w których pracują w pubie, dodatkowo SMOKERADE i C PLUS w dawce 2×1 tabl. Po 3 miesiącach kuracji moja pacjentka zgłosiła się na wizytę z powodu zatrzymania miesiączki. Stwierdziłam prawidłową wewnątrzmaciczną ciążę, wielkości 6 tygodni. Wykonane po miesiącu badanie USG potwierdziło obecność żywej ciąży – radość mojej pacjentki i jej męża była ogromna, przyznali, że pierwszą informację o ciąży przyjęli z niedowierzaniem. New Life był cały czas kontynuowany, również przyszły ojciec dziecka nie zrezygnował z przyjmowania preparatu.

Ciąża przebiegała prawidłowo, bez jakichkolwiek powikłań, a w 39/40 tygodniu siłami natury przyszła na świat zdrowa dziewczynka o masie 3200 g i skali Apgar 10. W tej chwili ma już 10 miesięcy i nadal wspaniale się rozwija.

Mąż mojej pacjentki bardzo polubił NewLife i nadal chętnie zażywa ten preparat, szczególnie w okresie wytężonej pracy. Odczuwa po nim znaczny przypływ energii, poprawę kondycji, odporności na stres i infekcje, a także widoczną poprawę stanu włosów i paznokci. Zauważył również znacznie mniejszą podatność na próchnicę zębów.

Zażywanie preparatu New Life można zalecić nie tylko karmiącym matkom, również przyszłym rodzicom, ponieważ ze względu na swój bogaty skład i łatwe przyswajanie zawartych w nim naturalnych witamin i chelatowych minerałów znacznie zwiększa płodność i ułatwia nie tylko zajście w ciążę, ale również jej donoszenie.

New Life zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej – wodogłowia, rozszczepów kręgosłupa, przepuklin mózgowo-rdzeniowych dzięki zawartości naturalnych folianów, a łatwo przyswajalne chelatowe żelazo zapobiega anemii, która znacznie pogarsza dotlenienie rozwijającego się w łonie matki płodu.

Dla przyszłych rodziców New Life jest wspaniałym uzupełnieniem kuracji w trakcie leczenia niepłodności, a w niektórych przypadkach jak ten, o którym piszę powyżej, okazuje się być wystarczającą pomocą, aby przyszło na świat zdrowe dziecko.

Należy podkreślić, że stosowanie preparatu New Life w okresie prekoncepcyjnym -przed planowaną ciążą -jest bezpieczne, ponieważ zawiera on wyłącznie naturalne składniki i nie może wywierać jakichkolwiek skutków ubocznych.

Proszę spojrzeć życzliwie na NEW LIFE, jeżeli poszukujecie pomocy dla zmęczonego i osłabionego organizmu – zwiększona zawartość naturalnych witamin i wspaniałe chelatowe minerały mogą być cennym uzupełnieniem diety nie tylko karmiących kobiet – również przyszłych matek, a nawet ojców, o czym przekonuje opisany przeze mnie przykład.”

dr n. med. Danuta B-P
specjalista położnictwa i ginekologii


 

Woda w życiu dziecka i matki w czasie ciąży i karmienia

Woda stymuluje ewolucję płodu – od momentu zapłodnienia aż do urodzin. W wodach płodowych zarodek przechodzi przez wszystkie etapy rozwoju. Dziewięć miesięcy, w całkowitym zanurzeniu, jest okresem szczególnie ważnym i rzutującym na przyszłość dziecka.

Po miesiącu od zapłodnienia, ciężar zarodka wynosi 3 200 g, z czego blisko 80 % to woda. Nie bez znaczenia jest więc, jaką wodę pije kobieta!!!aquarion

W czasie ciąży rośnie objętość płynu w organizmie matki. W 8 miesiącu płynu jest już dwa razy więcej niż na początku. Stopy i dłonie kobiety puchną, a na ciele widoczne są obrzęki – organizm gromadzi zapas niezbędnego płynu, wchłaniając go do naczyń krwionośnych, by wyrównać utratę krwi w czasie porodu. Ograniczenie przyjmowania płynów grozi niebezpiecznym dla płodu odwodnieniem, natomiast nie zmniejsza obrzęków. Zaleca się, aby kobiety w ciąży wypijały co najmniej 8 szklanek płynów dziennie. Przyszłe matki cierpiące na nadciśnienie powinny pić nawet do 4.5 litra dziennie w małych porcjach. Picie małej ilości wody zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu.Woda łagodzi też uczucie dyskomfortu i nawilża skórę od wewnątrz.

Picie jonizowanej alkalicznej wody oczyszcza ciało z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, zmniejsza prawdopodobieństwo obstrukcji oraz redukuje ryzyko zakażenia dróg moczowych. Dobrze nawodniony organizm radzi sobie też lepiej z porannymi mdłościami oraz zmęczeniem.

Podczas pierwszego roku życia dziecka, najważniejszego, dla rozwoju ośrodkowego układu nerwowego musi mieć ono dostarczoną najwyższej jakości wodę oraz składniki pokarmowe, ponieważ w ciągu pierwszego roku życia jego ciężar wzrasta trzy-czterokrotnie, a woda nadal stanowi 70 % masy całego ciała.

 

Więcej informacji >>> www.wodazdrowa.com.pl


SKLEP  >>>  TUTAJ

 

 

Recent Posts