Energy&Memory – energia, koncentracja, pamięć

Preparat stworzony z myślą o ludziach żyjących we współczesnym świecie. Jest szczególnie przydatny w okresie wytężonej aktywności umysłowej i konieczności maksymalnej koncentracji.
Wyróżnia się wszechstronnym działaniem: składniki zwiększające koncentrację, zapobiegają uczuciu zmęczenia i znużenia psychicznego, a obecność antyoksydantów zapewnia skuteczną ochronę przed skutkami zanieczyszczonego środowiska.
Opakowanie zawiera 90 tabletek.

1 tabletka zawiera
Cholina 200 mg Witamina E 10 mg
Guarana (std. 22% kofeiny) 100 mg Magnez 50 mg
Lecytyna 100 mg Cynk (chelat aminokwasowy) 5 mg
Witamina C 60 mg Selen (chelat aminokwasowy) 20 mcg
Sposób użycia: 1 tabletki 3 razy dziennie w trakcie posiłku lub według zaleceń.

SKLEP  >>>  TUTAJ

 


 

Bez właściwej opieki, nasz mózg i ciało nie będą funkcjonować prawidłowo

Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania.

Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu. Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa.

Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa.

W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje — wolne rodniki wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym – komórki.

Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą pojawić się również schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego.Energy_&_Memory

Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścian wszystkich naszych komórek.

Cholina – składnik lecytyny – jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu – nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się „wygarnianiem” z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników. Działanie antyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen.

Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie.

W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana oddziałuje na centralny układ nerwowy, w efekcie czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców — według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań – zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

Recent Posts