Zanieczyszczony organizm, Jak sprawdzić czy organizm jest zanieczyszczony toksynami

Jak sprawdzić, czy twój organizm jest zanieczyszczony toksynami?
Oczyszczanie organizmu z toksyn konieczne jest do poprawy stanu zdrowia. Jak w prosty sposób przekonać się, czy organizm jest zanieczyszczony? Kiedy warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

Zanieczyszczenie organizmu objawia się pewnymi dolegliwościami.  Na ich podstawie każdy sam może określić stopień zanieczyszczenia.

Stopnie zanieczyszczenia organizmu wg Michała Tombaka:

Etap I – Wyglądasz zdrowo, ale zaczynasz odczuwać ciągłe zmęczenie, wyczerpanie zwłaszcza rano po przebudzeniu, wypryski skórne, częste przeziębienia.

Etap II – Do ciągłego zmęczenia dołączają bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała,  nadkwaśność, bóle brzucha, wzdęcia, biegunki.

Etap III – Bezsenność,  wszelkiego rodzaju uczulenia, alergie, nadpobudliwość, brak koncentracji.

Etap IV – Pojawiają się obrzęki, nadwaga, torbiele, kamienie, guzki, brodawczaki. Wystąpienie brodawczaków świadczy o pojawieniu się polipów w jelitach!

Etap V – Deformacja organów wewnętrznych, reumatyzm i zapalenie  przy którym kwas moczowy jako produkt złej przemiany materii odkłada się w stawach i mięśniach.

Etap VI  – Choroby układu nerwowego, poprzez zanieczyszczenie kanałów nerwowych.

Etap VII – Rozkład komórek i organów, który powoduje tworzenie się chorób nowotworowych.

Sygnałem alarmowym powinien być już drugi i trzeci stopień zanieczyszczenia.

Jak sprawdzić czy organizm jest zanieczyszczony toksynami?

Wypij szklankę czystego soku z czerwonych buraków (bez dodatków i konserwantów)

Jeśli pierwszy mocz, który oddasz po wypiciu soku, będzie miał intensywny kolor, to znaczy, że potrzebujesz kuracji oczyszczającej. Zabarwienie moczu na bordowo świadczy o tym, że składniki zawarte w soku nie zostały przyswojone, co zwykle sugeruje duże nagromadzenie toksyn.

Na którym etapie jest stan zanieczyszczenia Twojego organizmu?
Nie zwlekaj, rozpocznij oczyszczanie organizmu !!!


Zdaniem wielu dietetyków oczyszczanie organizmu z toksyn warto przeprowadzać  2 x w roku .

Twój organizm potrzebuje odnowy biologicznej nie czekaj, skorzystaj z pomocy natury. Toksyny, kamienie kałowe, gronkowiec, grzybica, robaki pasożytnicze: lamblie, owsiki, przywry to zbędny balast dla Twojego organizmu ! Pozbądź się go, korzystając z szerokiej gamy suplementów diety CaliVita Intrenational.

Liver Aid – oczyszczanie wątroby korzystnie wpływa na detoksykację i regenerację już uszkodzonego narządu i przywraca jego prawidłowe funkcje.

Pure Yukka– przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm:przewód pokarmowy,stawy,jelita. Reguluje proces wydalania.

Nopalin – ze względu na wysoką zawartość błonnika, wiąże i usuwa z organizmu toksyny, ułatwia regularne wypróżnianie, stwarza odpowiednie warunki do rozwoju przyjaznej flory jelitowej.

Ocean 21  – odkwaszenie, oczyszczenie organizmu, poprawa funkcjonowania narządów wewnętrznych. Zawiera wszystko co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W składzie posiada ponad 200 ważnych składników odżywczych.

Polinesian Noni – oczyszcza krew, wspomaga niszczenie bakterii, wirusów, grzybów i innych pasożytów. Neutralizuje ich toksyczne jady i odkwasza wątrobę, nerki, jelita. Wykazuje właściwości adaptogenne. Pobudza naturalne mechanizmy obronne i jest w stanie przywrócić do normy zaburzone funkcje komórek.

Liquid Chlorophyll– detoksykacja organizmu dzięki chlorofilinie sodowo-miedziowej uzyskiwanej z lucerny, która stanowi skoncentrowane źródło chlorofilu a i b.

ParaProtex- niszczy: bakterie wywołujące infekcje ran – gronkowiec, paciorkowce, pasożyty przewodu pokarmowego, bakterie, grzyby, lamblie, robaki, wiele odmian wirusów (300) i grzybów.

AC-Zymes – dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla prawidłowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.

Spirulina Chlorella Plus– chlorofil i fitocyjaniny zawarte w składnikach aktywnych produktu (algach, trawa pszeniczna, lucerna siewna) oczyszczą twój organizm od wewnątrz ze szkodliwych toksyn

Garlic Caps– oczyszcza drogi oddechowe i nerki. Skutecznie stosuje się go przeciwko bakteriom, wirusom, grzybom i innym pasożytom.

Oxy Max – odtruwa i oczyszcza organizm. Dzięki odpowiedniej podaży tlenu komórka poprawia swój metabolizm i staje się odporna na działanie wirusów, bakterii, grzybów i innych czynników chorobotwórczych.

 

Jaką rolę w wydalaniu toksyn z naszego organizmu pełni skóra?

„Na powierzchni skóry widać całą kondycję naszego organizmu Negatywne procesy które w nim zachodzą uwidaczniają się szczególnie na twarzy. A że większość chorób skóry pochodzi z wnętrza organizmu, sygnalizują to podrażnienia i wypryski. Np. usta – górna warga informuje nas o kondycji żołądka, pokazuje jego stan, dolna warga to jelita. Miejsce pomiędzy oczami wskazuje kondycję wątroby i żołądka. Nos, jego twardy czubek, sygnalizuje problemy z sercem.

Oczy pokazują natomiast stan wątroby, jeśli są przekrwione, oznacza to, że jest ona podrażniona. Kąciki oczu z kolei obrazują serce. Oczy są zwierciadłem stanu całego ciała. Na podstawie badań tęczówki możemy zdiagnozować wiele chorób, nawet w początkowym ich stadium, kiedy jeszcze nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Jeśli w kącikach oczu pojawiają się tzw. śpiochy, oznacza to, że wątroba chce pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Należy obserwować zatem uważnie organizm, bo informuje nas on o wszystkich chorobach i zaburzeniu równowagi.”
dr Sohrab Khoshbin

Jakie organy pełnią najważniejszą funkcję w usuwaniu toksyn z naszego organizmu?

„W wydalaniu toksyn z naszego organizmu bierze udział kilka organów. Najważniejszą rolę pełni niewątpliwie wątroba. Jest ona odpowiedzialna za wszystkie chemiczne procesy prowadzące do ich usunięcia. Trafia tam nawet strawiony już pokarm i to ona ma decydujące znaczenie w jego dalszej asymilacji. Jest bardzo ważnym organem, a jednocześnie ma ogromną zdolność regeneracji. Jeśli mamy nawet pół wątroby, nadal jest ona w stanie pełnić swoją funkcję.

Drugim równie ważnym organem człowieka są jelita, które doprowadzają do usunięcia odpadów z naszego ciała na zewnątrz (w postaci masy kałowej). Nasze zdrowie zależy m.in. od regularnego wypróżniania. Jeśli kał zbyt długo zalega w jelitach, wytwarzają się toksyny, które z czasem trafiają do krwiobiegu i dochodzi do wtórnego zatrucia organizmu. Taki stan może być powodem powstawania wielu chorób np. migren, a nawet raka.

Znaczącą rolę w usuwaniu toksyn (postać płynu) pełnią także nerki. W chińskiej medycynie nazywane są on esencją życia, co sugeruje, że cała nasza energii pochodzi właśnie z nerek.” dr Sohrab Khoshbin

 

Kuracja oczyszczająca polecana przez Przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych CaliVita – prof. dr nauk med. Valeria Szedlak-Vadocz dla dorosłych >>> TUTAJ

Kuracja oczyszczająca polecana przez Przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych CaliVita – prof. dr nauk med. Valeria Szedlak-Vadocz dla dzieci >>> TUTAJ

 

Więcej:

ZANIECZYSZCZONY ORGANIZM, TO CIĘŻKO PRACUJĄCY I CHORY ORGANIZM !!!

Szanuj swoje zdrowie – jak swój samochód – troskliwie i czule.

„To powiedzenie często jest używane na Zachodzie. Każdy kto posiada samochód dba o jego czystość z zewnątrz i od wewnątrz. Stosuje oleje i paliwo najlepszej jakości.

Dlaczego człowiek podchodzi do własnego zdrowia bez takiej odpowiedzialności? Jeśli nie będziemy sprzątać samochodu wewnątrz chociażby rok, nazbiera się brudu i kurzu.

Tymczasem większość ludzi przez całe życie nie sprząta wnętrza swojego organizmu i dlatego po czterdziestym roku życia organizm jest tak zmęczony z walką z zanieczyszczeniami, złogami i chorobotwórczymi bakteriami, że zaczyna być bardziej podatny na choroby.

Natura tak stworzyła organizm, że w każdej sekundzie rodzi się i umiera jednakowa ilość komórek.W zanieczyszczonym organizmie ilość starych komórek zawsze jest większa niż nowych. I właśnie taki bilans jest przyczyną chorób i niedołężnej starości.

Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, jest nam życiowo niezbędne, dlatego, że tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu” może funkcjonować harmonijnie i właściwie. Każdy etap oczyszczenia będzie dawał odczuwalne wyniki.

Oczyszczenie jelita grubego – Jeśli nasze jelito grube jest chore, pewnymi oznakami mogą być:zgaga, zaparcia, gazy, wzdęcia brzucha, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, lekko żółty nalot na języku lub biały nalot na języku. Oznaką chorego jelita grubego może być również pojawienie się na ciele znamion czy wiszących brodawek”.

Oczyszczenie wątroby -poprawia się trawienie, pomięć, błysk w oczach, połysk włosów, będziecie Państwo wyglądać młodziej i bardziej świeżo, nie będziecie się męczyć, pojawi się energia i siły;

Oczyszczenie nerek – powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i znikają różne bóle w dolnej części brzucha (przyczyny których do tej pory nie udało się ustalić)

Oczyszczenie stawów – spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli i jeśli nie były one (stawy) sprawne ruchowo i bolały szczególnie przy zmianie pogody to teraz będą sprawne i elastyczne.

Oczyszczenie limfy i naczyń krwionośnych obroni Państwa przed infekcjami, zawałem, wylewem, żylakami i wieloma dolegliwościami, które czynią nasze życie czasem nie do wytrzymania.

Mieszkanie po remoncie wygląda zupełnie inaczej, wypraną rzecz jest przyjemnie ubrać, polakierowany samochód – cieszy nasze oko, ale wszystkiego tego nie da się porównać do tych odczuć, które się pojawią po pełnym oczyszczeniu organizmu. Zapewniam Państwa, że staniecie się zupełnie innymi ludzmi.”

„każda choroba ma swoją przyczynę, której nie zlikwiduje żaden lek”

Hipokrates

                                                 źródło: Michał Tombak „Jak żyć długo i zdrowo.”

Nasze ciało jest jedyną rzeczą na Ziemi, która naprawdę należy do nas. Oczyszczenie organizmu powinno się stosować nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci.

Medycyna naturalna przeżywa dziś niebywały rozkwit. To całkiem zrozumiałe – gdyż w czasie, gdy choroby cywilizacyjne są najczęstszą przyczyną zgonów, a medycyna akademicka, mimo postępów w nauce, nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić, chętnie zwracamy się w stronę metod naturalnych – bardziej może czasochłonnych, ale skutecznych i nie ingerujących przy tym chemicznie czy farmakologicznie w nasz organizm.


 SKLEP  >>>  TUTAJ


 

 

Recent Posts