Polinesian Noni CaliVita, Sok noni CaliVita

Cena klubowa 210.00 PLN, Cena detaliczna 279.30 PLN

Polinesian Noni Firmy CaliVita to  nowoczesny preparat w postaci soku, zawierający liofilizowany owoc Noni. Sok Noni korzystnie wspiera nasz organizm w samoregeneracji. Stosowanie Polinesian Noni jest obecnie najlepszą prewencją.

Jakie są główne zalety Noni ?

Odpowiedni skład i ilość aktywnych biologicznie substancji jest odpowiedzialny za wszechstronne korzyści zdrowotne Noni. Królowa owoców zawiera 18 różnych aminokwasów, które wspomagają rozwój mięśni i zapobiegają ich osłabieniu. Te korzyści są bardziej widoczne, jeżeli równocześnie stosuje się regularne ćwiczenia. Noni jest doskonałym źródłem sodu, potasu, żelaza, manganu oraz magnezu, w pełni pokrywając dzienne zapotrzebowanie organizmu na te składniki mineralne. Ponadto zawiera aktywne składniki, które zwiększając przepływ substancji pomiędzy komórkami, przyspieszają ich regenerację.

Obecna w Noni skopoletyna wspomaga pracę szyszynki. Zwiększając poziom serotoniny i melatoniny w organizmie, zapobiega w ten sposób częstym zmianom nastroju i korzystnie wpływana biologiczny rytm snu i czuwania (przystosowanie się do różnych pór dnia). Noni, stymulując produkcję tlenku azotu, odgrywa istotną rolę w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi, które może rozwijać się pod wpływem przewlekłego napięcia i stresu.

Tlenek azotu, podobnie jak skopoletyna,działa rozkurczowo na naczynia krwionośne, a ponadto zmniejsza skłonność do tworzenia się skrzeplin. W wyniku tych korzystnych zmian poprawia zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru. Noni, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, zapewnia również ochronę przed utlenianiem LDL – cholesterolu. Nic więc dziwnego, że obecnie znajduje się wśród najbardziej popularnych roślin wykorzystywanych w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Inną substancją czynną obecną w Noni jest damnacanthal, który nadzoruje proces różnicowania się komórek i nie pozwala na ich nieprawidłowe podziały. Wspomaga także pracę systemu immunologicznego, który produkując odpowiednią ilość tzw. limfocytów B i T, skuteczniej zwalcza choroby. To właśnie dzięki obecności damnacanthalu Noni świetnie zapobiega nowotworom.

Ponadto, królowa owoców wyrównuje poziom kseroniny i prokseroniny których ilość w organizmie jest wyraźnie zmniejszona podczas choroby n.

Noni wykazuje właściwości  adaptogenne. Pobudza naturalne mechanizmy obronne i jest w stanie przywrócić do normy zaburzone funkcje komórek.

Kseronina i prokseronina mają świetny efekt przeciwdepresyjny. Substancje te zwiększają produkcję endorfin, poprawiających nastrój i ogólne samopoczucie. Zmniejszają również ostre bóle pojawiające się w wyniku stanów zapalnych lub urazów stawów, nie powodując przy tym uzależnienia.

Ponadto kseronina bierze udział w mechanizmach przeciwzapalnych organizmu, działa przeciwalergicznie oraz podnosi odporność przeciw bakteriom i wirusom.

Z tego powodu Noni polecana jest tym wszystkim osobom, które często chorują na infekcje górnych dróg oddechowych.

Noni eliminuje również wiele dolegliwości związanych z trawieniem, ponieważ wzmaga produkcję soków trawiennych. Pomaga też osobom zdecydowanym zerwać z nałogiem (palenie, alkoholizm, narkomania), gdyż sprawia, że wczesne, bardzo nieprzyjemne objawy abstynencji są mniej dotkliwe.

Na co pomaga Polinesian Noni ?

Ekspert w dziedzinie botaniki tropikalnej Jay Rame stwierdził: „Od 13 lat, w ciągu  których zajmowałem się badaniem rośliny Noni jestem zachwycony jej cudownym działaniem leczniczym. Sukces i użyteczność tej rośliny tak często opisywany w starych bajkach i podaniach,  został już wielokrotnie potwierdzony przez liczne badania naukowe. Jednak, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej rośliny,przy kupowaniu produktu Noni trzeba sprawdzić jego pochodzenie, jakość i stężenie.

Ta wypowiedź jest bardzo ważna. Przy wyborze soku z owoców Noni  należy zwrócić uwagę czy produkt posiada kontrolę GMP. Polinesian Noni jest liofilizowany, posiada więc wszystkie wartości świeżego owocu – jest „żywym produktem”. Wiele firm oferuje soki poddane obróbce termicznej (pasteryzacji) – takie soki w efekcie są  produktem przetworzonym.


Zobacz różnicę między liofilizacją, a pasteryzacją  >>> TUTAJ


SKLEP >>> TUTAJ


Recent Posts