Oczyszczanie jelit – Profilaktyka chorób jelita grubego

Flora bakteryjna jelita, praca jelit, hemoroidy, polipy, rak…

Profilaktyka chorób jelita grubego.

Nie tylko warto, ale i trzeba częściej wracać do sprawy chorób jelit. Fakt ten dokumentują również badania statystyczne, lokujące choroby nowotworowe jelit w ścisłej czołówce wśród zachorowań na choroby typu nowotworowego, według badań co czwarta osoba po pięćdziesiątym roku życia może być nią zagrożona.Schorzenia jelit należałoby zaliczyć do chorób ery cywilizacyjnej. Ery wymagającej od ludzi określonych postaw (najczęściej niezdrowych) oraz oferującej nam wysoko przetworzoną i głęboko schemizowaną żywność.

Najważniejszą chorobą jelita grubego są nowotwory okrężnicy i odbytnicy. Rak jelita grubego staje się chorobą o wymiarze społecznym.

Podczas gdy nie mamy wpływu na dziedziczone geny, możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zmieniając swój styl życia i stosując suplementy diety. Oczyszczenie jelit, polega na usunięciu toksycznych złogów i kamieni kałowych.

Oczyszczanie jelit jest nam niezbędne, by zachować zdrowie!

Zaczynamy oczyszczanie jelit od  produktu   Pure Yucca, (kobiety w ciąży, osoby z chorymi nerkami i sztucznym stawem nie stosować !) produktu, który oczyszcza: przewód pokarmowy, stawy, jelita, wywiera pozytywny wpływ na wypróżnianie jelit i regeneruje ich błonę śluzową.

Dawkę maksymalną 3 x 3 kapsułki mogą stosować tylko osoby dorosłe, całkowicie zdrowe, które są w stanie wypić dziennie 2-3 litry wody. Dawkowanie powinno być stopniowo podwyższane od 1 kapsułki/dziennie, aż do 6/dzień. Mniejsze dawki jukki 2 – 3 kapsułki dziennie może brać każdy, nawet osoby starsze, które bardzo często mają problemy z nadciśnieniem tętniczym, mają chore serce, albo mają niezbyt wydolne nerki.

Błonnik w produkcie Nopalin zwiększa masę kałową, przyspiesza pasaż treści jelitowej, stymuluje wzrost pożytecznych bakterii, przez co poprawia czystość jelita. Zażywając Nopalin 3 x 2 tabl między posiłkami i Pure Yucca jednocześnie należy je popić – każdą z osobna szklanką wody.

Oczyszczanie jelit – jakie korzyści odniesie Twój organizm zażywając te produkty:

 • reguluje wypróżnienie, przeciwdziała zaparciom i powstawaniu hemoroidów
 • reguluje pracę jelit, oczyszcza kosmki jelitowe, okrężnice
 • regeneruje błonę śluzową jelit
 • zapobiega przed chorobami przewodu pokarmowego- uchyłkom, polipom
 • wyzwala własne siły obronne organizmu
 • chroni przed nowotworem jelita grubego i raka odbytu

Najczęściej spotykanymi chorobami odbytnicy są hemoroidy, polipy, i rak. Hemoroidy to napuchnięte, będące w stanie zapalnym żyły koło odbytnicy, podobne są do żylaków. Jako zapobieganie i leczenie proponuję w tym przypadku częste uprawianie ruchu i dużo picia. Spośród suplementów odżywczych polecam bogaty w błonnik wspomniany już Nopalin, dla palących C Plus w dużych dawkach ponieważ zawiera składniki o działaniu chroniącym ścianki żył. Najnowszy płynny produkt ZenThonik wspiera trawienie i pracę jelit dzięki obecności błonnika oraz kwasów owocowych.

Oczyszczanie jelit z toksycznych złogów i kamieni kałowych, to tylko część niezbędnych zabiegów higenicznych. U większości osób konieczne jest również  oczyszczanie jelit z pasożytów i grzybów.

O kuracji oczyszczającej jelita z pasożytów powinny  pomyśleć w szczególności osoby często zażywające leki (a zwłaszcza antybiotyki), smakosze ciast drożdżowych, słodyczy, osoby pijące mleko. Niewłaściwe komponowanie posiłków prowadzi do  zalegania niestrawionych części pokarmu  i sprzyja rozwojowi niekorzystnych bakterii gnilnych i grzybów.

Pasożyty nie tylko pozbawiają nas substancji odżywczych z pożywienia, ale  również zatruwają zakażony organizm toksynami pochodzącymi z ich własnej przemiany materii.

Sygnałami świadczącymi o obecności pasożytów jest najczęściej: alergia, ból głowy, chroniczne zmęczenie, stany zapalne, ból brzucha,  trudności w koncentracji albo nadpobudliwość, uczucie ogólnego osłabienia.

Garlic Caps jest doskonały w ochronie jelit przed pasożytami, bakteriami i grzybami. Natomiast ParaProteX niszczy je. Omega 3 zmiękcza stolec, działa korzystnie przy zaparciach, a w chronicznych stanach zapalnych jelit ochrania je.Polinesian Noni leczy zapalenie śluzówki i owrzodzenia, wspomaga też trawienie i jest niezbędny w chorobach nowotworowych. Roślinne enzymy w produkcie Digestive Enzymes powodują rozkład substancji pokarmowych do prostych związków, i dopiero one, wchłonięte przez organizm odżywiają go. AC Zymes dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla prawidłowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.

Badania wykazały, że 80 % ludzi ma mikro pasożyty o których nie wie, nie tylko w jelicie, również w wątrobie, trzustce,  płucach, narządach wewnętrznych, dlatego należy co jakiś czas zastosować kurację oczyszczającą dzięki której pozbędziemy się nieprzyjaznych dla nas pasożytów.

Uwaga!

Nie stosuj środków przeczyszczających na na oczyszczanie jelit, ponieważ nie oczyszcząją dokładnie, a służą tylko do rozluźnienia stolca i likwidacji zaparcia. Środki te powodują groźne dla zdrowia odwodnienie. Lewatywy również nie są wskazane jako kuracja oczyszczająca jelita. Obie metody drastycznie niszczą florę bakteryjną żyjącą w jelitach.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów (gronkowiec, lamblie, owsiki, grzybica) przedstawia kuracja dla dzieci oraz kuracja dla dorosłych.

Objawy wywołane zanieczyszczonymi jelitami:
•wzdęcia,zaparcia,gazy
•bóle głowy,
•obniżenie koncentracji,szybkie męczenie się
•nieświeży oddech
•nalot na języku lub czarny nalot na zębach
•zapalenia dziąseł i paradontoza
•cienie i worki pod oczami
•wiszące brodawki (mocno zanieczyszczone jelita)
•uczucie ogólnego osłabienia
•sztywność stawów
•nadwaga

Jak sprawdzić szczelność jelita ?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy jelito funkcjonuje prawidłowo przyjrzyj się sobie bliżej: wypryski na skórze, trądzik, zaparcia, wyraźnie wystający brzuch nawet u osób szczupłych, nieświeży oddech, nalot na języku, kamień na zębach, zapalenia spojówek, dziąseł lub zatok, częste przeziębienia, astma, opryszczka, bóle głowy, bezsenność, złe samopoczucie bez wyraźnej przyczyny, stany depresyjne, brak energii i chęci do życia i działania. To tylko niektóre z objawów, które mogą wskazywać na zanieczyszczenie jelita.

Możesz też przeprowadzić prosty test. Wystarczy wypić 3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z buraków (ale nie z kartonu tylko świeży!). Jeśli sok z buraka farbuje mocz na czerwono, oznacza to, że nasze jelito nie stanowi wystarczająco szczelnej bariery oddzielającej środowisko jelit od krwi. I tak jak przedostaje się barwnik z buraka (do krwi, następnie jest filtrowany przez nerki i wydalany z moczem), tak samo przedostają się do krwi toksyny zalegające w jelitach.

Toksyczne substancje przenikają razem z wodą do krwi. Przedostają się przez 1-2 milimetrowe ścianki jelita grubego do jamy brzusznej zatruwając sąsiednie organy: wątrobę, nerki, narządy płciowe i inne.

Jeżeli stolec nie był twardy, ale pokrwawiony, to proszę się zwrócić do lekarza jak najszybciej, ponieważ rak często pojawiający się w tym miejscu w początkowej fazie jest uleczalny. Jeżeli w rodzinie już zdarzały się nowotwory, to warto od czasu do czasu chodzić na kontrole.

Czy wiesz, że…

Biały nalot na języku lub czerwony nalot na języku może być oznaką zakażenia grzybicznego, bakteryjnego, wirusowego organizmu. Czerwony nalot na języku oznacza również awitaminozę.


SKLEP  >>>  TUTAJ


Teraz zapraszam Państwa do oglądnięcia krótkiego filmu pt:

„Pasożyty wewnątrz nas”

Co wiesz na temat pasożytów?  Czy jesteś od nich wolny?
Zobacz film dokumentalny o pasożytach, statystyki zakażeń, skutki ich bytowania wewnątrz nas!

TUTAJ

Uwaga:Film ten szokuje większość ludzi. Osobom wrażliwym oraz dzieciom do 16 roku życia nie zaleca się oglądania filmu.


„Śmierć czai się w jelitach”

Prawda o wydalaniu.

W jelicie grubym znajduje się ogromna ilość pożytecznych bakterii. W przypadku, gdy do jelita grubego dociera za duża ilość pokarmu (najedliśmy się), albo za mało jest wydzieliny żółciowej do trawienia (np. woreczek żółciowy został operowany), albo trzustka niedobrze działa – to znaczy jeśli istnieje jakakolwiek nie proporcjonalość z powodu dużej ilości jedzenia, jedzenie to dostało się do układu pokarmowego i nie zostało strawione, wówczas różne grzyby, szkodliwe fermentujące i gnijące bakterie zaczynają się nim zajmować.

Jeżeli do substancji dołączą też cukry do trawienia, wtedy powstaje bardzo dobra odżywka do rozmnażania się grzybów, bakterii. Najgroźniejsze są grzyby (Candida i inne podobne), które w przypadku częstych kuracji antybiotykowych obsypują przewód jelitowy. Te grzyby i szkodliwe bakterie bardzo często powodują chroniczną biegunkę, a u kobiet zapalenie pochwy. Produkują trujące substancje, które wchłaniając się do obiegu krwi atakują organizm i powodują ból głowy oraz różne choroby. Mając te problemy polecam ParaProteX, preparat skutecznie na nie działający.

Biegunka oprócz odwodnienia jest groźna również dlatego, że minerały (np. potas) wymywają się z organizmu. Istnieje taki suplement pożywienia, w którym są pożyteczne bakterie jelitowe – AC-Zymes – wspomaga reprodukowanie pożytecznych bakterii jelitowych i przywracanie prawidłowej flory bakteryjnej jelit.

Stolec gromadzi się w odbytnicy w ciągu określonego czasu, zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni. Dlatego częstość wydalania stolca może być różna u poszczególnych ludzi, należy do tej czynności podchodzić raczej indywidualnie. Wydalaniu stolca sprzyja spożywanie dużych ilości potraw bogatych w błonnik (chore jelita wykazują mniejszą tolerancję na tego typu pokarmy). Często popełniamy zasadniczy błąd wymuszając codziennie wydalanie stolca różnymi środkami przeczyszczającymi; w konsekwencji działania te mogą prowadzić do wielu powikłań jelitowych.

Jak wiemy stolec formuje się z niestrawionych resztek pokarmu, które zawierają wszystko to co dla organizmu jest niepotrzebne i szkodliwe. Bakterie, kwasy organiczne, różnego rodzaju związki i substancje chemiczne dodawane do artykułów spożywczych, mające poprawić ich smak, wygląd, jakość, trwałość itp. Tych odpadów w stolcu jest coraz więcej, są one powodem wzmożonego drażnienia ścian jelita, a to w konsekwencji może prowadzić do stanów zapalnych śluzówki i innych chorób jelit i odbytu z chorobami nowotworowymi włącznie.

U nas dużo ludzi cierpi na zaparcie stolca. Wtedy toksyny dłużej zostają w kontakcie ze ścianką jelitową, co może powodować podrażnienie a nawet uszkodzenie ścianki jelitowej. Zwłaszcza w ostatnim dziesięcioleciu znacznie wzrosła liczba zachorowań na raka jelita grubego i odbytnicy. To wiąże się z odżywianiem !!!

Nieodpowiednie jedzenie i stresy ustawicznie pozbawiają nas energii, co upośledza system wydalania.

UWAGA !

Jeżeli stolec  był pokrwawiony, to proszę się zwrócić do lekarza jak najszybciej, ponieważ rak często pojawiający się w tym miejscu w początkowej fazie jest uleczalny. Jeżeli w rodzinie już zdarzały się nowotwory, to warto od czasu do czasu chodzić na kontrole.

Krew zanieczyszczona toksynami z powodu zaparcia jest stałym źródłem samozatrucia Twojego organizmu. Skutki tego zjawiska są fatalne.

Jeśli w Twoim jelicie grubym zalega kał, pochodzące z niego toksyny przedostają się do krwiobiegu i zatruwają:

 • Twoją krew -skóra wygląda niezdrowo
 • Twoje serce – stajesz się słabszy
 • Twoje płuca- masz nieświeży oddech
 • Twój system nerwowy – jesteś często rozdrażniony
 • Twój mózg – wolniej myślisz

W efekcie samozatrucia starzejesz się szybciej, masz problemy ze wzrokiem i skórą, a Twoje stawy sztywnieją.

Zaparcia powodują nadwagę co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Istotnym czynnikiem w walce z nadwagą jest regularne spożywanie posiłków – przynajmniej 3 na dobę, jedzenie bez pośpiechu i zachowanie równowagi w sferze psychiki oraz kontrola stresu. W walce z nadwagą pomoże Państwu kilka produktów firmy CaliVita.

Budowa i funkcjonowanie jelit:

Byłoby dobrze, aby każdy z nas posiadał choć cząstkową wiedzę o budowie, umiejscowieniu i funkcjonowaniu jelit.

Jelita dzielimy na jelito cienkie oraz na jelito grube.

JELITO CIENKIE składa się z: dwunastnicy, jelita czczego i jelita krętego. W jelicie cienkim kontynuowany jest proces trawienia składników pokarmowych, jego głównym zadaniem jest pobór substancji odżywczych dla organizmu. W procesie trawienia pokarm przechodzi w stan płynny, białka są rozkładane do aminokwasów, tłuszcze do kwasów tłuszczowych i gliceryny, węglowodany do cukrów prostych stając się rozpuszczalnymi w wodzie, w procesie tym bierze również udział sok trzustkowy i żółć z wątroby. Rozpuszczone w wodzie, lub zawieszone składniki pokarmowe, pod postacią malutkich cząsteczek są przenoszone przez ścianę jelita do krwi (sole, minerały, witaminy, cukier, aminokwasy) i chłonki (tłuszcze).

Proces trawienia i wchłaniania przebiega w trakcie przesuwania się miazgi pokarmowej w wyniku perystaltyki.

DWUNASTNICA Przylega do odźwiernika żołądka, ma kształt litery ,,U” i długość około 30 cm (12 szerokości palców). W dwunastnicy rozpoczyna się proces wchłaniania pokarmów, głównie aminokwasów i cukrów prostych.

JELITO GRUBE  ma około 1,5 metra długości, jest zbudowane z następujących części: kątnicy, okrężnicy, odbytnicy: jest to ostatni odcinek jelita grubego, przed odbytem. Jej właściwością jest możliwość znacznego rozszerzania pozwalająca pomieścić duże ilości stolca.

W jelicie grubym następuje zakończenie procesów trawiennych, tutaj z niestrawionych i niepotrzebnych organizmowi resztek pokarmu formułuje się stolec. Formowany stolec gromadzi się w odbytnicy, skąd wydalany jest na zewnątrz. Z jelita grubego do organizmu przedostają się tylko woda i sole. W jelicie grubym funkcjonuje wiele bakterii, biorą one udział w procesie fermentacji nie wchłoniętych resztek pokarmowych, z których następnie tworzy się stolec. Znajdują się tam również pałeczki okrężnicy będące dla jelita nieszkodliwe, przeniesione jednak do pochwy lub cewki moczowej czy też otwartych ran mogą spowodować poważne stany zapalne. Jelito grube zabezpiecza nam odpowiednią konsystencję stolca tak, aby nie był ani za rzadki, ani za twardy. Aby stolec łatwo wydostawał się na zewnątrz przez odbyt, jelito grube wydziela do resztek pokarmowych znaczne ilości śluzu. Wraz ze stolcem wydalane są również obumarłe komórki jelita, dlatego nawet wtedy gdy nic nie jemy możemy obserwować powstawanie stolca.

Co jest ważne dla jelita:

 • Odpowiedni dobór artykułów żywnościowych
 • Kultura odżywiania
 • Higiena
 • Aktywność fizyczno – ruchowa i wypoczynek
 • Kontrola stolca
 • Okresowe badania u lekarza proktologa

Recent Posts