Jak POPRAWIĆ PAMIĘĆ I KONCENTRACJE – Suplementy CaliVita na Pamięć i koncentracje

Pamięć i koncentracja idą ze sobą w parze, jak przestanie działać jedno, to i drugie szwankuje.

Jak poprawić pamięć i koncentrację?

1. Skup się na tym co robisz
2. Unikaj wszelkich rozpraszaczy
3. Dotleniaj mózg
4. Stale ćwicz umysł
5. Powtarzaj to, czego się nauczyłeś
6. Korzystaj z rąk – ćwiczenia zręcznościowe
7. Dbaj o dietę

 

Wielu ludzi dożywa podeszłego wieku bez żadnej istotnej utraty zdolności umysłowych. To najlepszy dowód, że nie jesteśmy skazani na osłabienie pamięci czy utratę pamięci. Trzeba tylko wiedzieć, jak zadbać o zdrowie, dobrą kondycję mózgu i neuroprzekaźników.

Dr C.  w książce „Kuracje    życia” pisze:

„Pogorszenie zdolności umysłowych u ludzi starszych nie jest  tak skomplikowane jak się powszechnie uważa. mimo, że obieg i ciśnienie krwi odgrywa w tym ważną rolę, działanie toksyn ma o wiele większe znaczenie. Ta sama dawka zanieczyszczonej wody lub jedzenia, która u osoby młodej objawi się bólem brzucha, w przypadku osoby starszej spowoduje dezorientacje.

Kluczem może być zdolność wątroby do neutralizacji toksyn. Rzeczywiście wątroba może się starzeć zgodnie z kalendarzem. Możliwe, że jest jedynym starzejącym się organem.Liver_Aid Potrafi nawet określić długość naszego życia. W takim razie rozwiązaniem jest nieobciążanie jej szkodliwymi substancjami, przez które skracamy sobie życie.

Kiedy wydolność wątroby jest obniżona, pospolite toksyny przedostają się do krwioobiegu, szkodząc wszystkim narządom. Mózg odczuwa dezorientację, pojawiają się luki w pamięci. Na początku wątrobie udaje się jeszcze „nadgonić” i zniwelować toksyny, ale prędzej czy później nie będzie już mogła utrzymać tempa. Organizm, a przede wszystkim mózg zalewa fala szkodliwych substancji toksycznych, które zaburzają jego prawidłowe funkcjonowanie. W konsekwencji ludzie starsi muszą zachować ostrożność przy poruszaniu się, albo używać laski, by nie upaść, muszą zapisywać potrzebne informacje, zaznaczać daty w kalendarzu. Zaczynają mylić imiona, brakuje im odpowiednich słów w rozmowie, mówią do siebie… Wszystkie te oznaki starzenia się (demencji) mogą być odwracalne poprzez usunięcie pospolitych związków toksycznych”…

LiverAid z pewnością zaprocentuje sprawną pracą wątroby, która ochroni Twój organizm przed wtargnięciem toksycznych substancji z pożywienia. LiverAid to unikalne połączenie osiągnięć współczesnej nauki.Nie należy nigdy zapominać o korzystnych właściwościach roślin leczniczych. Wprawdzie nie poznano wszystkich dróg, jakimi zioła wzmagają potencjał psychiczny organizmu, ale wiadomo, że zwiększają one aktywność pewnych mózgowych neuroprzekaźników, tzn. związków, które przenoszą informacje z jednej komórki nerwowej do innej.

Udowodniono również, że niektóre z nich poprawiają wykorzystanie tlenu w komórkach, co pozwala organizmowi skuteczniej gospodarować energią w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Na całym świecie ludzie poznali już dobroczynną moc działania guarany (Paullinia cupana), miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), lecytyny sojowej, czy stabilizowanego tlenu.

Naturalne produkty CaliVita działają wielokierunkowo na organizm, dlatego też, wzmocnienie i poprawa pamięci nie są jedynymi zaletami tych produktów. Jakie są inne, przekonają się Państwo sami stosując je każdego dnia w myśl zasady, „krpla drąży skałe”.

Miłorząb Japoński (Ginkgo biloba) w produkcie QProtect lub w dawce silniejszej dla dorosłych Megaqa qProtect Mega_qProtect

Miłorząb japoński (Ginkgo biloba) jest najstarszym drzewem na Ziemi. Jest długowieczny; niektóre okazy mogą żyć ok. 1000 lat. Już w starożytnych czasach stosowano w Chinach jego liście i nasiona do leczenia astmy, chorób oskrzeli i płuc, a także dla polepszenia krążenia obwodowego oraz zaopatrzenia mózgu w krew.

Dzisiejsza nauka docenia liczne zalety miłorzębu, zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze. Wyciąg z liści tego drzewa jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych leków pochodzenia naturalnego, stosowanych w Europie. W samych tylko Niemczech w 1988 roku lekarze przepisali ponad 5 milionów recept na preparaty Ginkgo. W liściach miłorzębu wykryto obecność wielu unikatowych substancji czynnych.

Każda z nich działa na organizm w inny sposób. Właśnie dlatego zakres działania leczniczego Ginkgo jest taki szeroki. Największą grupę zawartych w liściach miłorzębu związków chemicznych stanowią glikozydy flawonowe (kemferol, kwercetyna, izoramnetyna) oraz terpeny (bilobalidy i ginkgolidy A, B, C), które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie tej znajdują się pro-antocyjanidyny, lignany, olejki eteryczne, garbniki oraz wiele innych, mniej znanych substancji czynnych.

Miłorząb japoński zwiększa dostawę tlenu i substancji odżywczych do komórek nerwowych,powoduje wzmocnienie i poprawa pamięci, ukrwienie mózgu, działa antydepresyjnie, przeciwlękowo i przeciwmigrenowo, łagodzi bóle głowy. Skutecznie można go stosować w astmie, alergii, w chorobie Alzheimera, w chorobach serca i krążenia obwodowego. Zmniejsza agregację (zlepianie) płytek krwi, powstrzymując tym samym powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Obniża wysokie ciśnienie krwi, zaś zbyt niskie podwyższa, odgrywając w tym zakresie rolę regulatora. Pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek, różnych stanów zapalnych, impotencji, szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku (presbiacusia), zaburzeniach wzroku, zawrotach głowy (vertigo) i hemoroidów. Wspomaga wykorzystanie glukozy w organizmie, jest więc też z dobrym efektem stosowany przez chorych na cukrzycę. Ponieważ, ogólnie mówiąc, polepsza krążenie krwi w organizmie, może łagodzić nieprzyjemne objawy związane ze starzeniem się organizmu, zwiększając zdolność do pracy, przyspieszając gojenie się ran (jest użyteczny w okresie rekonwalescencji po zapaleniu żył.

Znawczyni ziół Amanda McOuade przeprowadziła wiele badań, przede wszystkim u osób cierpiących na zaburzenia psychiczne związane ze starszym wiekiem. Po ośmiotygodniowej kuracji preparatami z wyciągiem z miłorzębu, ich stan znacznie się polepszył, a nie pojawiły się żadne objawy uboczne ani syndromy uzależnienia. U młodszych pacjentów jednorazowa dawka 600 mg znacznie poprawiła pamięć, nie wywołując żadnych objawów ubocznych.

Najnowsze i może najciekawsze rezultaty badań nad miłorzębem opisali w Journal of Urology Sikora, Sohn i Deutz. Grupie 60 pacjentów, którzy cierpieli na impotencję, podawano dziennie 60 mg wyciągu z miłorzębu. Po 6 miesiącach kuracji 50% pacjentów znów było zdolnych do erekcji, a u 45% pozostałych osób była widoczna poprawa w tętniczym ukrwieniu penisa.

Zostało udowodnione, że najskuteczniejszy jest standaryzowany Ginkgo biloba, zawierający 24% flawonoglikozydów. W najlepszych preparatach 10% tych związków stanowi kwercetyna.


Lecytyna sojowa w produktach Super Soja Lecithin 1200 lub Triple Pothency Lecithin

Lecytyna jest substancją naturalną o wyjątkowych właściwościach. Główne jej składniki to cholina i inozytol. Cholina to substancja witamino-podobna, odgrywająca kluczową rolę w strukturze błon komórkowych.

Inozytol znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego, na przykład w soi. Duża ilość inozytolu gromadzi się w mózgu. Cholina i inozytol będąc substancjami lipotropowymi, zapobiegają stłuszczeniu wątroby.

Dzięki wyjątkowym właściwościom emulgującym lecytyna obniża poziom cholesterolu i powstrzymuje rozwój miażdżycy.Triple-_Potency_Lecithin

Oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych i kanałów neuroprzekaźnikowych, wzmacnia mięsień serca. Lecytyna powoduje również zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów. Jej regularne stosowanie umożliwia osobom z chorobami narządu ruchu taką działalność, jakiej w przeciwnym razie nie byliby w stanie prowadzić. Powinni ją także przyjmować sportowcy, którzy chcą szybko zwalczyć kontuzje i powrócić do intensywnych treningów. Lecytyna jest pomocna dla osób czułych na zmiany pogody, daje zdrowy połysk włosom i zapobiega ich wypadaniu. Z jej pomocą można zapobiec powstaniu egzemy.

Lecytyna powoduje wzmocnienie i poprawa pamięci i ma działanie lekko uspokajające. Spożyta z miodem poprawia funkcjonowanie mózgu.

Jest świetnym środkiem tonizującym zwłaszcza dla osób starszych, bez apetytu i w depresji, ponadto zmiękcza stolec i zapobiega powstawaniu wzdęć. CaliVita dysponuje wieloma preparatami zawierającymi lecytynę. Wśród nich wyróżnia się Triple Potency Lecithin, która zawiera koncentrat oleju sojowego. Co to oznacza w praktyce? Po prostu – zamiast zażywać dziennie trzy razy po l kapsułce, wystarczy wziąć tylko jedną kapsułkę trzy razy silniejszą. Korzystne efekty utrzymują się tak samo długo, jak w przypadku normalnej lecytyny.

Wszystkie osoby, którym usunięto woreczek żółciowy  powinny po posiłku (3 x 1) zażyć jedną kapsułkę Super Soja Lecithin 1200 w celu zemulgowania tłuszczu zawartego w pożywieniu. By sprawdzić jak działa proponuję zrobić mały eksperyment.

Do słoiczka z oliwą wciśnij zawartość 3 kapsułek Super Soja Lecithin 1200 lub  Triple Pothency Lecithin jedną  i mocno wstrząśnij kilka razy. Co zobaczysz ? Zobaczysz jak z oleistego płynu lecytyna zrobi pianę – czyli doskonale rozpuści tłuszcz.

Bardzo ważną rolę w rozwoju osteoporozy odgrywają hormony. U kobiet estrogeny, u mężczyzn zaś testosteron – działają ochronnie na układ kostny. Fitoestrogeny  sojowe mając działanie estrogenne, redukują utratę masy kostnej oraz stymulują wzrost gęstości kości u kobiet w okresie menopauzy oraz u mężczyzn w starszym wieku.


Stabilizowany tlen w produkcie OxyMax

Jeszcze 100 lat temu zawartość tlenu w powietrzu wynosiła 22%.

W dzisiejszych czasach kształtuje się średnio na poziomie 19%, a w dużych miastach już tylko 12-15%). Nasze płuca są w maksymalny sposób obciążane powietrzem zanieczyszczonym chemikaliami, pyłkami, tlenkiem węgla, kadmem, ołowiem.

Sytuacja nie jest lepsza, jeśli chodzi o żywność i napoje. Konserwanty, barwniki, rozmaite zanieczyszczenia pogarszają ich jakość, obciążając organizm i zwiększając nasze zapotrzebowanie na tlen.

Ostatnio ogromne zainteresowanie budzą suplementy zawierające biologiczny tlen. Wśród nich, najbardziej skuteczny okazał się tlen stabilizowany, którego jakość nie zmienia się przez lata, nie wywołuje negatywnych skutków i nie generuje tworzenia się wolnych rodników. Jest nie tylko absolutnie bezpieczny, ale także łatwo wykorzystywany przez organizm. Zawiera 12000 cząsteczek tlenu na l milion części, czyli ponad 1000 razy więcej od ilości tlenu zawartego w wodzie z kranu (dla porównania, w przypadku wody z kranu wartość ta wynosi 5-7, podczas gdy w przypadku wody źródlanej 10-12). Stąd tez tlen stabilizowany jest prawdziwym mistrzem w swoim rodzaju:

  • poprawia zaopatrzenie komórek w tlen, korzystnie wpływając na procesy przemiany materii, przyspiesza regeneracje i detoksykacje wątroby;
  • dzięki właściwościom odtruwającym i oczyszczającym, przyczynia się do eliminacji bakterii takich jak Streptococcus, Staphylococcus (gronkowiec), Salmonella, Coli;
  • sprzyja przyswajaniu i wykorzystaniu witamin, składników mineralnych, aminokwasów i ziół;
  • łagodzi dolegliwości w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych (np zawału serca, nadciśnienia tętniczego) oraz związanych z zaburzeniami oddychania,
  • korzystnie wpływa na tlenową aktywność fizyczną, znacząco polepsza wydolność sportowców;
  • zwiększając zaopatrzenie mózgu w tlen, pozytywnie oddziaływuje na procesy umysłowe.

Dotlenienie kory mózgowej intensywnie poprawia koncentrację i pamięć, a zatem osoby uczące się i przygotowujące do egzaminu mają wspaniały środek, by w krótkim czasie przyswoić znacznie więcej materiału niż inni bez doładowania tlenowego.

Już w wielu dużych miastach możesz od czasu do czasu wpaść do baru tlenowego i płacąc 50-80 PLN za seans, możesz pooddychać powietrzem sztucznie wzbogaconym w tlen, tylko po to, by z powrotem zanurzyć się w smog. Na szczęście istnieje bardziej skuteczny i ekonomiczny sposób, jakim jest koncentrat stabilizowanego tlenu, w postaci preparatu OXY MAX

Stosowanie 3 x dziennie po 20 kropli u osób dorosłych wystarcza na 40 dni kuracji. Tak więc, jej dzienny koszt przy wyżej podanej dawce nie przekracza 5 zł.dziennie !


BEZ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, NASZ MÓZG I CIAŁO NIE BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ PRAWIDŁOWO

„Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników.

Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa. W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje – wolne rodniki, wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym – komórki. Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą również pojawić się schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki. Wymienię tu jedynie te bardziej znane, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego. Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

Takim preparatem jest Energy&Memory, zawierający:

  • niezbędne dla regeneracji komórek – cholinę i lecytynę;Energy_&_Memory
  • antyoksydanty – witaminę C, E, cynk i selen;
  • magnez – niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych;
  • witalizującą guaranę.

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścianek wszystkich naszych komórek. Cholina – składnik lecytyny – jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu – nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się „wygarnianiem” z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników.

Działanie aktyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen. Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy, osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie. W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana odddziałuje na centralny układ nerwowy, dzięki temu czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców – według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań – zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

Preparat Energy&Memory należy stosować 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu. Jak znacząco produkt ten może poprawić jakość naszego życia – o tym przekonajcie się sami!”

Prof. dr n. med. Valéria S-V
CaliNewsMarzec 2004

 


Z mojej praktyki lekarskiej…

„Szanowna Pani Doktor! Zwracam się do Pani o pomoc w sprawie mojej 76-cio letniej matki. Na szczęście jej ogólny stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, lecz jej pamięć bardzo szybko się pogarsza. W szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, mimo tego bardzo często nie pamięta wydarzeń nawet z ostatnich paru dni. Czy można coś na to zaradzić?

Pani matce, oprócz zastosowania produktu Energy&Memory, zalecam również zażywanie  Triple Pothency Lecithin. Składniki tych produktów wspierają funkcje układu nerwowego, szczególnie w zakresie pamięci.”

dr Edith V.
CaliNews Marzec 2004

 


Jak pomogły mi produkty CF

„Od kilku miesięcy wnikliwie śledzę działalność CV, zgłębiając wiedzę o oferowanych produktach i ich zastosowaniu w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki temu udało mi się przywrócić siłę i optymizm mojej córce.

CZAS NIE LECZY RAN…

 Rok 2001 miał jej przynieść spełnienie osobistych planów oraz ukończenie studiów, aby mogła rozpocząć długo oczekiwany nowy etap życia. Niestety, koniec roku 2000 rozwiał większość marzeń, niszcząc poukładany świat mojego dziecka. Córka stawała się coraz bardziej nerwowa i rozdrażniona. Zajęcia na uczelni i praca zajmowały większość jej czasu, ale wyraźnie, z dnia na dzień traciła chęć do życia. Pogłębiały się widoczne od kilku tygodni problemy z koncentracją, żadna ilość snu nie usuwała narastającego zmęczenia. Sądziłam, że to przejściowe – przecież „czas leczy rany” – ale myliłam się. Monika stawała się coraz bardziej osowiała, opuszczała zajęcia i wszystko robiła na ostatnią chwilę. Uznałam, że najwyższy czas na moją ingerencję. Podsunęłam córce Stress Management i Bee Power. Początkowo bardzo niechętnie i bez przekonania stosowała się do regularnego przyjmowania preparatów, ale wkrótce zaczęły być widoczne pierwsze efekty. Stopniowo zanikały uciążliwe huśtawki nastroju, a ogólna kondycja psychomotoryczna wracała do normy.

Przekonana o skuteczności produktów CV, córka sama zaczęła sięgać po lecytynę ( Triple Pothency Lecithin )oraz Energy&Memory, ponieważ nieubłaganie zbliżał się okres zaliczeń i obrona pracy magisterskiej. Pracowała i uczyła się na najwyższych obrotach, dzięki czemu w terminie uzyskała wszystkie wpisy i złożyła egzamin magisterski.

Dzięki suplementom CV, a zwłaszcza nowej serii CaliVita, odzyskałam córkę! Wróciła jej witalność, szczery uśmiech i zapał do podejmowania nowych wyzwań niesionych przez życie. Ten sukces obydwie zawdzięczamy zastosowanym produktom oraz ludziom tworzącym struktury sieci CV. Zaciągnięty w ten sposób dług wdzięczności możemy spłacić w jeden, najlepszy sposób: pogłębiając swoją wiedzę o zdrowym stylu życia, promowanym przez CV, przekazywać ją dalej, dzieląc się z innymi własnymi doświadczeniami.

Wszystkim Czytelnikom życzę wiary we własne możliwości. Można ją zyskać stosując na co dzień filozofię życia lansowaną przez CV, bo przecież zdrowie ciała i ducha jest tą wartością, bez której człowiek nie osiągnie sukcesu w żadnej innej dziedzinie życia. Nie pozostawiajmy swojego losu przypadkowi! Sami zajmijmy się sobą i swoimi najbliższymi!”

Ewa B. – Źródło CaliNews

 


SKLEP  >>>  TUTAJ


 

Recent Posts