ENERGIA, KONCENTRACJA, PAMIĘĆ – JEDŹ BEZPIECZNIEJ Z ENERGY&MEMORY

JEŻDŻENIE JEST KONIECZNOŚCIĄ
„Przyspieszone tempo życia sprawia, że co raz więcej osób przesiada się z miejskich środków komunikacji do samochodu. W efekcie stopień zanieczyszczenia wielkich metropolii staje się nie do wytrzymania. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), opublikowanych w 1998 roku, z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza przez ruch samochodowy rocznie umiera w Europie 80 tysięcy osób. Liczne badania dowiodły, że istnieją ścisłe powiązania pomiędzy stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu a występowaniem poważnych kłopotów zdrowotnych – stale wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu astmy, chorób płuc, układu krążenia i nowotworów.Energy_&_Memory

 

Musimy się przed tym bronić!!

Twórcy palety produktów CaliVita stworzyli unikalny preparat, tym razem dostosowany specjalnie do potrzeb użytkowników dróg., Energy&Memory  zawierający składniki naturalnego pochodzenia, przygotowuje organizm do trudów związanych z prowadzeniem samochodu oraz zmniejsza związany z tym współczynnik ryzyka. Zawarta w nim lecytyna chroni komórki przed działaniem szkodliwych czynników, poprawia dotlenienie tkanek, co może być bardzo pomocne zwłaszcza podczas stania w długich korkach komunikacyjnych. Podobne działanie posiada składnik o nazwie cholina.

W neutralizacji trujących składników zanieczyszczonego powietrza – takich jak ołów, sadza, rtęć, dym – uczestniczy witamina C i E, cynk oraz selen. Magnez natomiast łagodzi negatywne skutki stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem kierowców. Podstawowym składnikiem Energy&Memory jest sproszkowany owoc rośliny leczniczej pochodzącej z Ameryki Południowej. Guarana zawdzięcza swoją popularność wysokiej zawartości kofeiny: od dwóch do trzech razy więcej niż w kawie czy herbacie, ale w przeciwieństwie do nich, nie wywołuje tak gwałtownych reakcji fizjologicznych, np. przyspieszonego bicia serca. Jej regenerujące i pobudzające właściwości mogą być bardzo pomocne podczas długich godzin spędzonych za kierownicą. Polepsza odbiór wrażeń, skraca czas reakcji i wyraźnie poprawia wydajność podczas skomplikowanych czynności związanych z prowadzeniem samochodu.”

CaliNews Styczeń 2002

 


Z moich doświadczeń
CaliNews Styczeń 2002

3 tabletki / 1000 km

„W sierpniu br., po dwóch latach bez urlopu, postanowiłem wreszcie przerwać tę złą passę i dojechać samochodem do wypoczywającej już w Grecji rodziny. Z Krakowa wyjeżdżałem do Wenecji, by zdążyć do Igoumenitsy. To prawie 1000 km (przez Cieszyn, Wiedeń, Graz, Tarvisio). Jechałem całą drogę całkiem sam. Wiedziałem już o pobudzającym działaniu ekstraktu z nasion Guarany, rośliny z dorzecza Amazonki. Dlatego zabrałem ze sobą całą buteleczkę Energy&Memory. Jak zwykle w takich sytuacjach sprawdził się najgorszy scenariusz: wyjechałem dwie godziny później niż zaplanowałem, a na granicy w Cieszynie straciłem znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. Już naprawdę z duszą na ramieniu – mając coraz mniej czasu i przed oczami spotkanie z jak zawsze nieprzyjazną czeską drogówką, już nocą przejechałem przez Wiedeń. I tu dopiero miałem przed sobą świetne austriackie autostrady. Na szybkościomierzu […] km/godz., a więc dużo ponad przyzwoitość, nawet na tych doskonałych drogach. Ale wtedy, niestety, pojawiać się zaczęły pierwsze oznaki zmęczenia. Kierowcy pokonujący bez przerw duże odległości wiedzą, co to znaczy.

Zdecydowałem się zażyć pierwszą (również w życiu) tabletkę Energy&Memory. Po ok. 5-10 min SZOK, poczułem się jakbym przed chwilą wsiadł wypoczęty do samochodu!!! To było niesamowite. Jeżdżę od 20 lat, niejeden już raz wypijałem duże ilości mocnej kawy, aby pokonać zmęczenie za kierownicą – wiem, jak to jest. Ale takiego efektu naprawdę się nie spodziewałem. Trwało to około godzinę. Następną tabletkę zażyłem w okolicy Grazu -ten sam efekt (!) i jeszcze jedną tuż po pokonaniu włoskich tuneli pod Alpami. Włoskie autostrady pokonywałem już o brzasku.

Zdążyłem na prom! Wiem, że reakcje na kofeinę i alkaloidy zawarte w owocach w Paulinia Cupana, jak brzmi łacińska nazwa tej usuwającej zmęczenie brazylijskiej rośliny, jest sprawą indywidualną. Na mnie podziałała dobrze. Odtąd wożę opakowanie w schowku mojego samochodu. Urlop udał się zresztą znakomicie.”

Polecam  Energy&Memory -sprawdzone!

Jan T.
lekarz neurolog


 

BEZ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, NASZ MÓZG I CIAŁO NIE BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ PRAWIDŁOWO

„Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych możeEnergy_&_Memory nawet ulec zniszczeniu Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników.

Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa. W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje – wolne rodniki, wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym – komórki. Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą również pojawić się schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki. Wymienię tu jedynie te bardziej znane, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego. Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.Takim preparatem jest Energy&Memory, zawierający:

  • niezbędne dla regeneracji komórek – cholinę i lecytynę;
  • antyoksydanty – witaminę C, E, cynk i selen;
  • magnez – niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych;
  • witalizującą guaranę.

Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścianek wszystkich naszych komórek. Cholina – składnik lecytyny – jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu – nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się „wygarnianiem” z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników.

Działanie antyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen. Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy, osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie. W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana odddziałuje na centralny układ nerwowy, dzięki temu czujemy przypływ energii, zwiększenie energii i koncentracji. Odczuwamy świeżość umysłu. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców – według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań – zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

Preparat  Energy&Memory należy stosować 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu. Jak znacząco produkt ten może poprawić jakość naszego życia – o tym przekonajcie się sami,bo zażywając   Energy&Memory poczujemy przypływ i wzmocnienie energii, siłę, sprawność i intelekt, wzmocnienie  pamięci, poprawa koncentracji. To produkt dla uczniów   i studentów, dla zapracowanych księgowych, kierowników i dyrektorów, dla menedżerów, kierowców i innych aktywnych zawodowo osób, a szczególnie dla ludzi pracujących dużo przy komputerze.”

Prof. dr n. med. Valéria S-V

SKLEP  >>>  TUTAJ


 

Recent Posts