[Rozmiar: 55292 bajtów]

CaliVita International jest dynamiczną korporacją wywodzącą się z firmy California Fitness.

 

Celem powołania do życia CaliVita International była odpowiedź na zmieniające się oczekiwania nowej epoki, przy jednoczesnym wykorzystaniu sprawdzonych doświadczeń, które przez ponad 10 lat były realizowane z California Fitness.

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia. Pod pojęciem tym oprócz regularnego uprawiania ruchu i zdrowego odżywiania się jest również systematyczne zażywanie suplementów żywieniowych.

 

W rozwoju i popularyzacji suplementów żywieniowych CaliVita International poważną rolę odgrywa środowisko medyczne. Skład preparatów jest wynikiem wieloletniej i wnikliwej pracy renomowanych laboratoriów medycznych.

Oferta produktowa uwzględnia indywidualne potrzeby osób różnej płci, w różnym wieku, o różnym stopniu aktywności fizycznej, a nawet różnej grupie krwi. Najnowsza linia produktów – CaliVita – to unikalne receptury preparatów, nie spotykanych dotąd na rynkach europejskich. Do produktów z tej grupy należą również suplementy żywieniowe adresowane do posiadaczy 4 różnych grup krwi. Zostały opracowane zgodnie z wynikami najnowszych badań, które wykazały, że ludzie z różnymi grupami krwi posiadają odmienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.

Wraz z wejściem w XXI. wiek musimy liczyć się ze wzrostem liczby czynników szkodliwych, oddziałującym na nas i nasze środowisko, które są przyczyną wielu chorób.

Firma CaliVita International zajmuje się produkcją i dystrybucją suplementów żywieniowych, których zażywanie stanowi nierozłączną część nowoczesnego stylu życia. Jeśli więc pragniemy przeciwstawiać się szkodliwemu działaniu środowiska i jednocześnie zachować zdrowie, musimy sięgać po suplementację, każdego dnia. Niezwykle bogata oferta, składająca się z ponad stu produktów, zawiera preparaty wyprodukowane przy wykorzystaniu najnowszych technologii, zapewniających najwyższe standardy charakterystyczne dla preparatów farmaceutycznych.

Jednocześnie CaliVita International korzysta z tradycji lecznictwa ludowego, sięgającego kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Te produkty będące wynikiem skutecznego połączenia najnowszej nauki i wielowiekowej tradycji, są całkowicie niepowtarzalne, a przy tym skutecznie bezpieczne. Wśród aktywnych składników preparatów znajdują się witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty, aminokwasy, enzymy, wyciągi z roślin leczniczych itd., które pomagają w zachowaniu zdrowia.

Produkty CaliVita International wytwarzane są w Stanach Zjednoczonych, przez renomowanych producentów dietetycznych środków spożywczych, pod nadzorem amerykańskiej agencji FDA (Agencji ds. Żywienia i Leków). Produkowane są zgonie z normami GMP (Dobrą Praktyką Produkcyjną) , w oparciu o najnowsze technologie, w warunkach spełniające najwyższe standardy produkcji farmaceutycznej, przy użyciu wyłącznie surowców naturalnych. Nie zawierają cukru, soli, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Preparaty o przedłużonym działaniu, zapewniają większą skuteczność i stały poziom składania w organizmie nawet przez 10-18 godzin. Odpowiednio dobrana ilość i proporcje składników oraz ich aktywna forma zapewniają maksymalne przyswajanie preparatu przez organizm. CaliVita International udziela 100% gwarancji jakości swoich produktów.

Wszystkie oferowane w Polsce produkty posiadają wymagane w naszym kraju zezwolenia GIS (Głównego Inspektora Sanitarnego). Każda dostawa otrzymuje dodatkowo orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o braku zastrzeżeń co do jakości zdrowotnej importowanych środków spożywczych. Preparaty są oznakowane zgodnie z wymogami polskiego prawodawstwa – posiadają polskojęzyczną etykietę, zawierającą wszystkie wymagane informacje, akceptowane przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).