Co stosować gdy masz alergie

 

Obecnie w ofercie CaliVita znajduje się szeroka gama naturalnych suplementów wspomagająych: Pierwszy krok to oczyszczenie organizmu.

ParaProtex – jego składniki oczyszczają z pasożytów

Polinesian Noni

Spirulina Max

Mega Protekt 4 Life

C 500

AC Zymes

Nopalin

Strong Bones


SKLEP  >>>  TUTAJ

Działanie POLINESIAN NONI W ALERGII.

W liofilizowanym (niepasteryzowanym) soku z Noni – POLINESIAN NONI – znajduje się wiele czynnych składników działających przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, oczyszczająco, rozkurczowo oraz wzmacniająco.
Arsenał broni tego owocu z Polinezji to nieocenione wsparcie dla mechanizmów obronnych systemu immunologicznego człowieka. Jednym z ważniejszych, aktywnych składników jest damnacanthal , odpowiedzialny za najkorzystniejszy dla organizmu poziom pewnych komórek: limfocytów typu T i B, oraz fagocytów.sok_z_owocow_noni
Drugi ważny składnik noni to kseronina , która również poprawia funkcjonowanie systemu immunologicznego i obok wielu innych właściwości, normalizuje funkcjonowanie komórek, zwiększa przyswajanie składników odżywczych, pobudza mechanizm przeciwzapalny organizmu , działając antyalergicznie. W efekcie owoc noni łagodzi objawy alergiczne oraz zmniejsza ryzyko i częstotliwość pojawienia się tych objawów.

 POLINESIAN NONI produkowany jest wyłącznie z dojrzałych owoców, w których wzajemna proporcja wielocukrów, kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów – odpowiedzialnych za działanie Noni – jest najlepsza. Zebrane owoce natychmiast sa rozdrabniane do gęstej pulpy i suszone metodą liofilizacji. Zaletą tej metody, polegającej na odwodnieniu zamrożonej pulpy owocowej, jest zachowanie aktywności wszystkich składników czynnych zawartych w świeżych owocach noni.


ŻYJ ZGODNIE Z GRUPĄ KRWI – NA PRZEKÓR ALERGII

„Dlaczego niektóre osoby cierpią z powodu alergii, a inne zachowują siły witalne do sędziwych lat? Na to pytanie wciąż nie ma klarownej odpowiedzi. Mamy natomiast do czynienia z sytuacją wręcz paradoksalną – mimo ogromnego postępu wiedzy w tej dziedzinie, wciąż obserwuje się dynamiczny wzrost zachorowań na choroby alergiczne.

Co zrobić, by temu zapobiec? W jaki sposób przywrócić równowagę w układzie immunologicznym?

Rozwiązanie nasuwa się samo – dieta i styl życia zgodne z własną grupą krwi. W ten sposób można przeciwdziałać pewnym procesom wyzwalającym chorobę i uaktywnić te, które sprzyjają zdrowiu. I nie chodzi tu tylko o eliminację substancji uczulających. Odżywiając się zgodnie z grupą krwi, korzystnie wpływasz na odporność całego organizmu. Ogniwem łączącym te, pozornie nie związane ze sobą czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny – specyficzne białka, które służą do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Jeżeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami różnych komórek (np. krwinek czerwonych, komórek błony śluzowej jelit), co prowadzi do ich uszkodzenia.
Zdrowy, prawidłowo funkcjonujący przewód pokarmowy „nie przepuści” więcej niż 5% spożywanych lektyn. Ich absorpcja może być wyższa w przypadku:

 • spożywania surowych pokarmów
 • niewystarczających ilości enzymów trawiennych
 • zaburzonej pracy jelit, związanej ze:
  – stanem zapalnym jelit
  – zmniejszeniem przepływu krwi w jelitach
  – niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi
  – alkoholem
  – kwasem octowym

Pod wpływem szkodliwego działania lektyn pokarmowych dochodzi do zwiększonej przepuszczalności błony śluzowej jelit. Prowadzi to do przenikania obcych substancji do wnętrza organizmu i tym samym do przeciążenia układu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie reagować, wywołując objawy alergiczne.
A zatem, dieta dobrana pod kątem unikalnych cech danej grupy krwi wspiera naturalne mechanizmy obronne i pomaga utrzymać optymalną równowagę wewnętrzną, niezbędną do zachowania zdrowia. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem, to powinniśmy odżywiać się zgodnie z potrzebami naszego organizmu, a jednocześnie dostarczać mu niezbędną ilość składników ochronnych. To polisa na zdrową i spokojną przyszłość.

GRUPA „O” – MYŚLIWY
Przedstawiciele tej grupy krwi wykazują większą skłonność do stanów zapalnych, niż reprezentanci pozostałych grup krwi. W momencie zachwiania równowagi wewnętrznej organizmu może dochodzić do, nadmiernych w stosunku do potrzeb, reakcji immunologicznych, co prowadzi do rozwoju alergii czy chorób autoimmunologicznych. Wiele lektyn pokarmowych, zwłaszcza obecnych w pszenicy, stymuluje uwalnianie substancji odpowiedzialnych za powstanie powszechnie znanych objawów alergicznych.

 • Rośliny adaptogenne

(wzmacniają mechanizmy adaptacyjne organizmu)
– Różeniec górski (Rhodiolin)
– owoc Noni

 • Składniki o działaniu przeciwzapalnym

– Lukrecja, kurkuma (Vital 0)
– Mangostan (ZenThonic), owoc Noni
– Koci pazur (ImmunAid)
– Chrząstka rekina (Smark Aid)
– Kwasy omega 3

 • Neutralizacja negatywnych skutków diety wysokobiałkowej:

– Jukka, czosnek, pietruszka: działanie przeciwzapalne i moczopędne
– L. acidophilus (AC-Zymes): zapobiega rozwojowi bakterii gnilnych
– Spirulina, wapń, koenzym Q10, stabilizowany tlen: profilaktyka zakwaszenia tkanek

GRUPA „A” – ROLNIK
Niekorzystna reakcja na stres, połączona z predyspozycją do większości chorób cywilizacyjnych, sprawia, że u osób z grupą krwi A występuje również zwiększone ryzyko rozwoju infekcji oraz astmy oskrzelowej. Ponadto osoby z tą grupą krwi mają tendencję do wydzielania obfitych ilości śluzu, szczególnie podczas spożywania mleka i jego przetworów. Z kolei niedobór soków żołądkowych oraz zaburzona praca wątroby sprzyja gromadzeniu się toksycznych produktów przemiany materii. Wszystkie te czynniki nadmiernie obciążają system immunologiczny.

 • Rośliny adaptogenne

– Owoc Noni
– Żeń-szeń koreański (Panax Ginseng)
– Żeń-szeń syberyjski (Menopausal Formula)

 • Rośliny wzmacniające układ immunologiczny

– Jeżówka purpurowa (VirAgo)
– Mangostan (ZenThonic)
– Czosnek (Garlic Caps with Extra Parsley)

 • Przywrócenie równowagi na poziomie przewodu pokarmowego

– L. acidophillus (AC-Zymes)
– Kurkuma (Digestive Enzymes), oregano, bromelaina (Vital A)
– Nopal (Nopalin)
– Ostropest plamisty (Liver Aid)

– Lecytyna

GRUPA KRWI B – „KOCZOWNIK”
Przedstawicieli grupy B cechuje większa skłonność do alergicznego nieżytu błon śluzowych nosa, niż inne grupy krwi. Ponadto w tej grupie obserwuje się zwiększoną podatność na infekcje wirusowe. Udowodniono, że podczas infekcji wirusowych zachodzi wiele niekorzystnych procesów w drogach oddechowych, które mają duży wpływ na przebieg astmy oskrzelowej. Dlatego ważnym punktem profilaktyki chorób alergicznych jest zmniejszenie liczby infekcji, zwłaszcza w pierwszych latach życia.

 • Rośliny adaptogenne

– Miłorząb japoński (Protec 4Life)
– Koci pazur
– Żeń-szeń koreański

 • Składniki wzmacniające układ immunologiczny

– Owoc bzu czarnego (Vital B)
– Grzyby Shitake, Reishi (Vital B)
– Mangostan (ZenThonic)
– Jeżówka purpurowa (VirAgo)
– Koenzym Q10, stabilizowany tlen (OxyMax)
– magnez, lecytyna

GRUPA KRWI „AB” – ENIGMA
Wydaje się, że osoby z tą grupą krwi mają najmniej problemów z chorobami alergicznymi. Mimo to, warto w przypadku „Enigmy” wspomóc „słabe punkty” zarówno genu A, jak i B, tzn. przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu oraz wzmocnić układ nerwowy, immunologiczny i pokarmowy.

 • Rośliny adaptogenne

– Różeniec górski (Rhodiolin)
– Owoc Noni

 • Rośliny wzmacniające układ immunologiczny

– Jeżówka purpurowa
– Mangostan
– Czosnek

 • Przywrócenie równowagi na poziomie przewodu pokarmowego

– L. acidophillus
– Imbir, bromelaina
– Nopal
– Ostropest plamisty (Liver Aid)
– Lecytyna”

Lek. med. Małgorzata Miktus- Źródło CaliNews


ALERGIE

Książka z serii ”Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”

Autorzy:

Peter J.D’Adamo

Catherine Whitnej

Dr Peter J. D’Adamo jest uznanym lekarzem naturopatą, badaczem, wykładowcą i autorem rewolucyjnej serii książek ”Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”. Jego rozległe badania własne i kliniczne, testowanie zależności między grupą krwi a zdrowiem i chorobą, spotkały się z międzynarodowym uznaniem i doprowadziły do przełomowych rozwiązań w leczeniu wielu chorób. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków obcych o nakładzie kilku milionów egzemplarzy. Książka niniejsza objawia się jako zupełnie nowe narzędzie, bez którego nie będzie można się obejść. Zawiera programy zapobiegania i leczenia alergii wywołanych czynnikami środowiskowymi i pokarmowymi, chronicznych infekcji zatok, astmy i dolegliwości pokrewnych.

Nadzwyczaj korzystne – nowa kategoria produktów o właściwościach leczniczych pomagających zapobiegać alergii i zwalczać ją.

Nowe wiadomości – na temat diety zgodnej z grupą krwi, dotyczące tego, jak stosować pokarmy, napoje, zioła i suplementy w celu zwalczania alergii.

Wykaz produktów i zalecenia dla osób o danej grupie krwi sporządzone z myślą o leczeniu alergii.

Wyniki najnowszych badań z zakresu zapobiegania i leczenia alergii.

Testy dla nosicieli wszystkich grup krwi umożliwiające ocenienie stopnia ryzyka chorób alergicznych i postępów w odzyskiwaniu zdrowia.

Dr D’Adamo zmienił nasz sposób postrzegania zdrowia i choroby. Czytając tę książkę, można się dowiedzieć, w jaki sposób może on pomóc zwalczać choroby alergiczne.

Catherine Whitney jest współautorką wielu książek cieszących się dużą popularnością na tematy zdrowotne i medyczne.

Spis treści:

* WSTĘP

Nowe metody zwalczania alergii
Znaczenie grupy krwi
Testy: Ryzyko choroby alergicznej a grupa krwi

* Część I. ALERGIA A GRUPA KRWI: WIADOMOŚCI PODSTAWOWE

1. Dynamika chorób alergicznych
2. Zależność między alergią a grupą krwi
3.Zwalczanie alergii metodami konwencjonalnymi i nowymi uwzględniającymi grupę krwi pacjenta

* Część II. METODA ZINDYWIDUALIZOWANIA ZALEŻNA OD GRUPY KRWI

4. Grupa krwi 0
5. Grupa krwi A
6. Grupa krwi B
7. Grupa krwi AB

* Dodatek A. Proste definicje

* Dodatek B. Często zadawane pytania: alergia a grupa krwi


SKLEP  >>>  TUTAJ
Recent Posts