RZS CZYLI REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW

RZS czyli Reumatoidalne zapalenie stawów (łac. polyarthritis reumatoidea)  to choroba, w której układ immunologiczny atakuje tkankę stawów, a zwłaszcza  ich wyściółkę.  Różni się od zapalenia stawów tym, że dotyczy licznych stawów, dotyka chrząstki i błony maziowej, tam, gdzie kości się łączą. Powoduje to spadek płynu maziowego ( jest to płyn, który nawilża, smaruje oraz ochrania przed tarciem i zniszczeniem kości ). Trwając wiele lat może spowodować nieodwracalne skutki atakując narządy wewnętrzne np: nerki, płuca czy serce.

Choroba dotyczy głównie kobiet, które chorują na nią w stosunku do mężczyzn 6 razy częściej. Raz rozpoczęty proces chorobowy nie wygasa i powoli postępuje.

Choroba powoduje bardzo duże deformacje stawów, ich destrukcję, a co za tym idzie ogranicza ich ruchomość.

Powolny rozwój choroby rozpoczyna się od uczucia sztywności stawów, które mija po wykonaniu kilku ruchów. Na początku atakowane są drobne stawy rąk i nóg, najczęściej nadgarstek i stawy międzypaliczkowe. Następnie występuje obrzęk tych stawów i ograniczenie ich ruchomości oraz zniekształcenie.

Zmiany są wielowarstwowe, nie cofają się, a choroba postępując atakuje kolejne stawy. Wilgotny klimat i zimna pogoda zwiększają ból. Na ogół objawy narastają, z czasem ograniczając możliwości poruszania się.

RZS czyli Reumatoidalne zapalenie stawów  – charakterystyczne objawy: 
sztywność poranna
obrzęki stawów
bóle stawów podczas wykonywania ruchu
ból i zanik mięśni (na ręce zwłaszcza zanik kłębu kciuka i mięśni międzykostnych)
rumień dłoniowy (łac. erythema palmare)
guzki reumatoidalne
wilgotna skóra
bagnetowate ustawienie względem przedramienia
symetryczne zmiany
torbiele Bakera
zespół cieśni nadgarstka
stan podgorączkowy

Z bogatej oferty CaliVita proponuję naturalne, sprawdzone już preparaty w RZS.

Pure Yucca –  przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm: przewód pokarmowy, stawy, jelita. Reguluje proces wydalania. Połączenie  Liquid Chlorophyll  z  Pure Yucca min. 2 opakowania (w chorobie oczyszczanie co 3 miesiące) daje lepsze i szybsze efekty oczyszczające.

Shark Aid czyli chrząstka rekina, działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, powoduje zmniejszenie bólu, odbudowuje maź stawową, poprawia ruchomość stawów, a co najważniejsze efekt ten uzyskujemy bez skutków ubocznych. Dawki stosowane w leczeniu stanów zapalnych nie wpływają negatywnie na krążenie oboczne w sercu. Stosować należy 3 x 2 tabl. pół godz. przed posiłkiem.

Strong Bones  regeneruje i odbudowywuje tkanke kostną. 2 x 2 tabl.

Omega 3 –  Blokuje proces, w którym kwas arachidonowy jest przetwarzany w zapalne prostaglandyny. Kontroluje ból i zapalenie. 1 x 1

Triple Potency Lecithin usuwa nie tylko złogi z naczyń, ale również te, które odkładają się w stawach, powodując ich sztywność. Lecytyna jest niezwykle skuteczna w przypadku nakładających się w RZS  różnego rodzaju zwyrodnień.
Nadaje giętkości, elastyczności i ruchomości stawom. 2 x 1

W reakcji zapalnej  biorą również udział wolne rodniki tlenowe, dlatego należy dołączyć  antyoksydanty, które je „wyłapią” Są one silnymi przeciwutleniaczami, pomagają  przeciwdziałać infekcjom, regenerują i zachowują tkanki organizmu:
Wit C 500,  Wit E,  Beta Caroten,  Selen ( odgrywający istotną rolę w blokowaniu tworzenia zapalnych prostaglandyn).

White Willow – kora białej wierzby zamiast syntetycznej aspiryny.  Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 4-6 kaps. (Aspiryna i Ibuprofen oraz ich pochodne są  bardzo szkodliwe dla organizmu. Po ok. 6-ciu miesiącach ciągłego ich stosowania u większości osób powodują trwałe zmiany w śluzówce żołądka i dwunastnicy, wrzody, a także krwotoki).

Chelated Zinc czyli cynk wchodzi w skład bardzo ważnego białka,  które bierze udział w reakcjach przeciwzapalnych toczących się w stawach. Ma ochronny wpływ na stawy, zmniejsza skutki negatywnej reakcji immunologicznej. 20 mg na dobę.

Polinesian Noni – przestraja układ odpornościowy z autoagresywnego na normalny. Pijąc noni uwalniają się endorfiny, które zmniejszają ból. Kseronina, będąca czynnym składnikiem preparatu, działa przeciwzapalnie. 2 x 30 ml. dziennie – rano na czczo, a wieczorem pól. godz przed kolacją.

Joint Protex – zawiera skadładniki  pomocne w prawidłowym funkcjonowaniu tkanki łącznej – m.in. glukozamine. Działa przeciwzapalnie. 3 – 6 tabl. dziennie pól. godz przed posilkiem.Z praktyki lekarskiej

Sekret zdrowia – lek. med . K. Kordeczka

Coraz częściej życie każdego z nas, wyznaczane przez coraz szybsze tempo, niewiele ma wspólnego z zasadami zdrowego stylu życia. Kumulujący się stres, nieodpowiednia żywność, zanieczyszczenie środowiska.doprowadzają w końcu do zachwiania równowagi w organizmie. Jednak wiele osób nie uświadamia sobie tego, dopóki nie dopadnie ich choroba. A szkoda. Przecież sekret zdrowia tkwi w aktywnym stylu życia i prawidłowym odżywianiu.

Prosty przykład z mojej praktyki lekarskiej: mężczyzna lat 44, od 15 lat cierpiący z powodu napadów dny moczanowej. Ból wybudzał go ze snu, towarzyszyło mu ogólne rozbicie, dreszcze i gorączka. Pięć lat temu do podstawowego leczenia dołączyłem suplementy CVI, które w sposób rewelacyjny zmieniły stan jego zdrowia. Mógł wreszcie normalnie funkcjonować, biegać, grać w siatkówkę, spotykać się ze znajomymi przy grillu.

 
Oto schemat suplementacji i podstawowe zalecenia:

Po pierwsze oczyszczanie organizmu przy pomocy produktu Pure Yucca :

. 1 dzień – 1+0+0, czyli 1×1 tabletka przed posiłkiem, popijając 2 szklankami wody przegotowanej
. 2 dzień – 1+0+1, czyli 1 tabletka przed  śniadaniem + 1 tabletka przed kolacją
. 3 dzień – 1+1+1, czyli 3 x dz. po 1 tabl. przed posiłkami
. 4 dzień – 2+1+1
. 5 dzień – 2+2+1
. 6 dzień – 3 x 2 tabl.
. 7, 8, 9 dzień – 3 x 3 tabl.
. od 10 dnia – 3 x 2 tabl., aż do zakończenia 1 opakowania.

Podczas oczyszczania należy koniecznie wypijać 3 litry przegotowanej wody (może być mineralna niegazowana, ale nie wysokozmineralizowana).

Kolejne produkty to:

Meal Time : 1 tabl. dziennie na początku posiłku (np. podczas obiadu);
Polinesian Noni Juice : 30 ml na czczo (godzinę przed posiłkiem), można rozcieńczyć letnią przegotowaną wodą;
qProtect : 2×1 tabl. po posiłku.

W celu wzmocnienia organizmu, poleciłem mleczko pszczele ( Bee Power ).

Zapobieganie nawrotom dny moczanowej :

 . Higieniczny tryb życia zgodny z grupą krwi (warto przynajmniej unikać pokarmów działających niekorzystnie, spożywając te wysoce wskazane).
. Ograniczenie tłustych pokarmów, zwłaszcza podrobów (wątróbek, cynaderek), węgorza, kawioru, unikać alkoholu (zwłaszcza wina), niektórych leków z grupy penicylin, sulfatiazolu, witamin B1 i B12, Encortonu.
. Okresowe oczyszczanie organizmu preparatem Pure Yucca , systematyczne stosowanie antyoksydantów.
. W okresie jesień-wiosna wzmacnianie organizmu preparatem Bee Power .

Oczyszczanie organizmu zalecam każdemu, kto do tej pory tego nie robił. Zdrowy przewód pokarmowy, prawidłowe funkcje wątroby i nerek to podstawa dobrego przyswajania pokarmów oraz usuwania toksyn z organizmu. To po prostu podstawa dobrego samopoczucia.

Z pozdrowieniami,  lek. med. Krzysztof Kordeczka

Źródło: CaliNews


 

Operować kolano czy nie?

Paul Zane Pilzer

„… Pomiedzy 35 a 43 rokiem życia dolegały mi bóle lewego kolana – wynik całych lat ścigania się na pełnych muld stokach narciarskich. Każdy chirurg ortopeda, do którego się udawałem, dochodził do tego samego wniosku – operacja. Pewien młody lekarz żartował nawet, że spodziewa się, iż moje lewe kolano sfinansuje naukę jego wnuków, ponieważ przypuszczalnie nawet po operacji pozostanę do końca życia jego pacjentem. Mając 43 lata, zacząłem wreszcie zastanawiać się nad zabiegiem chirurgicznym.

Kiedy zacząłem zażywać glukozoaminę, ból w kolanie ustał w ciągu dwóch miesięcy. Rok później ten sam ortopeda zapytał mnie, kto zoperował mi kolano. Kiedy opowiedziałem mu o glukozoaminie , wykonał kilka zdjęć rentgenowskich i poprosił mine, żebym nie nagłaśniał mojego doświadczenia, ponieważ pozbawię go pracy – a tym razem już nie żartował. Byłem zdumiony, że ja, ekonomista, informuję chirurga ortopedę o glukozoaminie.

Doświadczenie to otworzyło mi umysł: kazało zastanowić się, czego jeszcze praktycy medycyny, do których się zwracam, mogą nie wiedzieć. Po przeprowadzeniu pewnych badań zacząłem codziennie zażywać witaminy i składniki mineralne, co robię po dziś dzień, i nastawiłem się na przyjmowanie w przyszłości innych składników odżywczych.”

 Fragmenty ksiązki: „ZRÓB FORTUNĘ NA ZDROWYM STYLU ŻYCIA” – Paul Zane Pilzer
– światowej sławy ekonomist, doradca prezydentów, profesor college’u i przedsiębiorca.Recent Posts