Dlaczego MLM?

Jeśli kupujesz produkty, jeśli je używasz i poznajesz ich jakość, odczuwając pozytywne skutki ich działania, to poleć je rodzinie, znajomym i innym osobom, o których wiesz, że bardzo by ich potrzebowały dla poprawienia zdrowia, lecz nic o nich nie wiedzą, gdyż nie było osoby, która by im o nich wspomniała. Być może uratują Państwo czyjeś życie !!! Czy można być z czegoś bardziej dumnym.

Jeżeli te osoby będą korzystać z tych produktów, korzyść będzie obopólna: staną się one dla Ciebie tańsze, a zdrowie Twoich znajomych ulegnie znacznej poprawie.

Dlaczego?

Właśnie tu zaczyna się system MLM czyli Marketing Wielopoziomowy. Idea tego systemu jest jasna i prosta.

Zamiast wielkich bilbordów na ulicach miast, zamiast setek tysięcy złotych włożonych w reklamy telewizyjne, radiowe itp. to MY stajemy się prawdziwą reklamą – zadowoleni konsumenci!

System MLM sięga dziesiątek lat wstecz i ma swój rodowód w Stanach Zjednoczonych. Po pewnym czasie system Marketingu zakorzenił się w Europie Zachodniej, a po zburzeniu muru berlińskiego wszedł na rynki Europy Środkowej, w tym także Polski. Niestety początek rozkwitu wielu firm tego typu w Polsce nie można uznać za zbyt udany.

Dlaczego?

Jest wiele przyczyn, a najistotniejsza z nich to to, że firmy te nie były odpowiednio przygotowane. Obiecywały ludziom od pierwszego dnia pracy kokosy, a i towar był sprzedawany po cenach zbyt wysokich na możliwości polskiego konsumenta.

Po pierwszym zachłyśnięciu się i niestety wbrew obietnicom o wielkim bogactwie w krótkim czasie, tysiące ludzi straciło wiarę, że jest to system doskonały. Do dnia dzisiejszego wsród wielu osób samo słowo Marketing Sieciowy wzbudza niechęć i złe skojarzenia.

Na szczęście współczesny Marketing zyskał inny wizerunek w naszym społeczeństwie Staje się systemem doskonałym poprzez prowadzenie w nim takich prostych zasad jak, praca zgodna z regułami uczciwości, cierpliwości i systematycznym dążeniem do pewnych obranych przez siebie celów i kolejnych etapów na drodze do poznania jego prostoty i zalet. Wielu ludzi poświęciło się temu biznesowi, a cały system tego typu sprzedaży na całym świecie jak i u nas rozwija się naprawdę dobrze i ma przed sobą szerokie perspektywy. Profilaktyka zdrowotna to przyszłość biznesu XXI wieku.

Jak wspomniałam na początku reklama poprzez media staje się coraz droższa. W MLM nie płacimy za wstawki w TV, radio, prasie czy przyulicznych bilbordach. W normalnym handlu coraz droższa jest dystrybucja. Wyprodukowany towar przechodzi przez ręce co najmniej paru pośredników (produkcja, duże hurtownie, mniejsze hurtownie, transporty, sklepy), a na końcu klient, który za to wszystko płaci! Przecież każdy w tym sznureczku musi wysupłać coś dla siebie. Same koszty produktu szacuje się na 15-30% wartości towaru w sprzedaży! Reszta tj. około 70% to marże i koszty gdy dochodzi do finalnej tranzakcji !!!

Wniosek z tego nasuwa się oczywisty. Omijając pośredników te pieniądze pozostają do dyspozycji ludzi działających w strukturach MLM. Przy obecnej bardzo mizernej koniunkturze, która nie tylko dotyczy naszego kraju, jest to element niezwykle istotny, albowiem ludzie nie rzucają się już na towar – (przewaga podaży nad popytem), – towar zalega półki każdego niemal sklepu, a gro ludzi szuka oszczędności i pyta dlaczego za ten sam lub prawie identyczny artykuł mamy płacić 60-70% drożej ?

Mając dziś w portfelu wolne pieniążki możemy otworzyć działalność gospodarczą jakiej dusza zapragnie. Nie mając pieniędzy również……..na pożyczkach bankowych….!
Otwieramy butiki, cukiernie, restauracje, sklepy, sklepiki, hurtownie itp. itd…..ale jeśli już to robimy musimy się liczyć z wprost niesamowitą konkurencją, pracą dwanaście godzin na dobę, musimy zatrudnić ludzi, którzy będą uczciwie pracować na swoje wynagrodzenie i płacić ciągle rosnące ZUSY. Zapewne na parę lat zrezygnować z dłuższych wakacji, często nie przesypiać nocy, lub budzić się z bólem głowy na samą myśl, że tuż obok mojej skromnej działalności rośnie w szalonym tempie konstrukcja pod ogromny super-market!

Czy tak rozpoczynać własny biznes? A może zupełnie inaczej, tak by być panem siebie, regulować czas i natężenie pracy w stosunku do własnych możliwości i rozkładu pozostałych zajęć (codzienne rodzinne obowiązki), by nie wkładać tylu pieniędzy, które niekoniecznie mogą przynosić wcześniej zaplanowane zyski, by nie zapełniać półek towarem, który można kupić dosłownie trzy kroki dalej, by nie rosły nam ciągle koszty najmu, płatności czy wypłat pracowniczych.

Marketing sieciowy to jedyny system na świecie, który nastawiony jest na  dobro drugiego człowieka; czyni go indywidualnością, umożliwia osiągnięcie zamierzonych celów, rozwinięcie zdolności i spełnienie zawodowe – jeśli oczywiście sam chce !!!

Jeśli pragniesz poczucia bezpieczeństwa, rozwoju, wyzwań i rosnących korzyści nie patrz w stronę pracy dla kogoś, czy na etacie. Całą swoją uwagę musisz skupić na tym, w jaki sposób możesz uzyskać dochody, a nie  gdzie znajdziesz pracę.

JEŻELI CHCIAŁBYŚ ZARABIAĆ BEZ WIĘKSZEGO WKŁADU FINANSOWEGO WYKORZYSTUJĄC SWOJĄ WIEDZĘ I ZNAJOMOŚĆ LUDZI KREATYWNYCH, CALIVITA DAJE CI MOŻLIWOŚĆ BUDOWANIA WŁASNEJ GRUPY, POPRZEZ: PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACE POMIEDZY TOBĄ, MNĄ I FIRMĄ CALIVITA. ZARABIAJ Z CALIVITA I MNĄ-ANNĄ KRUPA.

Zapraszam do przyjemnej współpracy.

Star Menedżer CaliVita International Anna Krupa


Co to jest MLM

Produkty CaliVita są sprzedawane w systemie marketingu sieciowego, czyli MLM (MultiLevel Marketing). Jest to najbardziej skuteczna i najszybciej rozwijająca się forma sprzedaży na świecie. Jednocześnie stwarza możliwości uzyskiwania dodatkowych dochodów dla setek tysięcy osób. Dla ambitnych i wytrwałych rozumiejących proste zasady tego systemu jest nieograniczonym źródłem dochodów i możliwości.

MLM polega na budowaniu swojej struktury sieciowej. Wszyscy zaczynają tak samo, w tym samym miejscu planu marketingowego i liczy się dla Ciebie obrót towarowy grupy osób znajdujący się pod Tobą. Nie wszyscy klubowicze w Twojej strukturze podejmą się budowania własnej grupy (większość chce korzystać tylko z produktów) musisz więc szukać Liderów takich jak Ty, by szybciej zbudować swój biznes.

Największą uwagę w MLM należy zwracać na produkt, który jest Twoim narzędziem pracy, musi on być zbywalny, mieć bardzo dobrą opinię, przydatność, która satysfakcjonuje konsumenta i gwarantuje, że konsument będzie przez lata korzystał z niego, jako produktu o wysokiej i sprawdzonej przez siebie jakości.

Bardzo ważny jest sposób wynagradzania Liderów firmy, czyli plan marketingowy. W CaliVita Liderzy otrzymują wynagrodzenie z 3 lub 5 źródeł (nie musisz w tym planie wykonywać sprzedaży bezpośredniej jeśli jej nie lubisz), a biznes ten jest dziedziczny. To dla wielu bardzo ważne!

W MLM dzielisz się z przyjaciółmi informacją o firmie, o jakości oferowanych produktów oraz o ich przydatności dla zdrowia i to jest jedyne „sprzedawanie” (jeśli nie lubisz sprzedaży bezpośredniej) w całym tym interesie. Sponsorujesz osoby i uczysz je jak mają robić to samo. Sponsorowanie jest tym, co sprawia, że biznes w marketingu wielopoziomowym się rozwija. Tutaj Ty jesteś szefem.

RUSZ SIĘ, A ŚWIAT OTWORZY SIĘ PRZED TOBĄ !


Dlaczego CaliVita ?

W marketingu bardzo ważny jest produkt , który jest Twoim narzędziem pracy, musi on być zbywalny, mieć bardzo dobrą opinię, przydatność, która satysfakcjonuje konsumenta i gwarantuje, że konsument będzie przez lata korzystał z niego, jako produktu o wysokiej i sprawdzonej przez siebie jakości – taką opinię o produktach CaliVita® International mają właśnie konsumenci.

To produkty nowej generacji, które zostały stworzone przy wykorzystaniu najnowszych technologii (liofilizacji), zapewniających najwyższe standardy charakterystyczne dla preparatów farmaceutycznych. Jednocześnie CaliVita ®International korzysta z tradycji lecznictwa ludowego, sięgającej kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Unikalne, a przy tym skuteczne i bezpieczne produkty to wynik udanego połączenia współczesnej nauki i wielowiekowej tradycji. Oferta poleca szeroką gamę produktów dla każdej grupy wiekowej, a nawt różnych grup krwi.

Suplementy diety wytwarzane są zgodnie z normami GMP (Dobrą Praktyką Produkcyjną), przy użyciu surowców naturalnego pochodzenia. Nie zawierają cukru, soli, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Preparaty o przedłużonym działaniu zapewniają większą skuteczność i stały poziom substancji w organizmie, nawet przez 10-18 godzin. Odpowiednio dobrana ilość i proporcje składników oraz ich aktywna forma zapewniają maksymalne przyswajanie preparatu przez organizm.

Produkowane są w Stanach Zjednoczonych, przez renomowanych producentów suplementów diety, pod nadzorem amerykańskiej FDA (Agencji ds. Żywności i Leków). Posiadają wszystkie niezbędne polskie atesty (PZH, PIS)

Dlaczego CaliVita dalej:

– brak opłat startowych – Twoje członkostwo jest ważne od pierwszego zakupu
– plan marketingowy skonstruowany jest tak, że klubowicz kupuje produkty kiedy chce i ile chce po cenie hurtowej, a przy większych zakupach otrzymuje rabaty – powraca na zakupy!
– liderzy otrzymują wynagrodzenie z 3 lub 5 źródeł (nie musisz w tym planie wykonywać sprzedaży bezpośredniej jeśli jej nie lubisz). To dla wielu bardzo ważne! – temat zdrowia, doradztwa, pomocy jest tematem na poziomie
– firma ma międzynarodowy zasięg – w Polsce już ponad 12 lat – sprawdzona i znana
– seminaria krajowe organizowane i współfinansowane przez CaliVita
– coroczne seminaria sukcesu dla najlepszych (w Las Vegas,rejs statkiem po Karaibach itd.)
– Summer Camp – w tym roku w Chorwacji – letni wypoczynek dla członków CaliVita z całego świata
praca daje dużo satysfakcji
– biznes jest dziedziczny

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia, co niewątpliwie jest zasługą również firmy CaliVita. Na całym świecie, CaliVita® International propaguje nowy, pod względem jakości, styl życia. Pod pojęciem tym kryje się prowadzenie zdrowego stylu życia, którego obecnie nieodłączną częścią – oprócz regularnego uprawiania ruchu i zdrowego odżywiania się – jest również systematyczne zażywanie suplementów żywieniowych. CaliVita® International to również oferta biznesowa na prowadzenie dochodowego przedsięwzięcia, co z kolei umożliwia uzyskanie materialnego bezpieczeństwa.

Współpraca z CaliVita® International jest nie tylko możliwością osiągnięcia wysokich dochodów. Biorąc pod uwagę inny aspekt, dla osób pracujących w tym systemie, to znakomita okazja do nawiązywania nowych znajomości, poznawania nowych miejsc i kultur. System Sieci CaliVita® International uczy również, jak zadbać o zdrowie własne, swojej rodziny i przyjaciół. Dzięki nowej filozofii życia i osobistej odpowiedzialności, możemy skutecznie poprawić stan zdrowia i sytuację materialną własną, jak i naszych najbliższych. Jednym słowem, przyjmując z CaliVita® International nowy, nowoczesny styl życia, możemy mieć wpływ na jakość naszego życia.

CaliVita® International oferuje współpracę bez ryzyka, przy minimalnych kosztach inwestycyjnych, za to gwarantującą uzyskiwanie dochodów, proporcjonalnych do zainwestowanego czasu i energii.

"Nie ma żadnego usprawiedliwienia, by nie stać się wielkim".  Tom Peters


PLAN MARKETINGOWY CALIVITA INTERNATIONAL- 5 ŹRÓDEŁ DOCHODU

 

 

To powinna wiedzieć każda osoba będąca Konsumentem – Klubowiczem CaliVita International, by nie przeoczyć pieniędzy, które może otrzymać.

Musisz wiedzieć, że każdy z produktów, który zakupisz ma określoną wartość PB ( punkty bonusowe), np.: Polinesian Noni posiada 500 PB, a C-Plus 62 PB. W cenniku znajduje się odpowiednia kolumna, w której podane są PB.

Kod Nazwa produktu Cena
klubowa
Cena
sprzedaży
Stawka
VAT
Punkty
bonusowe
Punkty
handlowe


Dochody

I / Jeżeli w skali miesiąca (np. od 1 stycznia do 31 stycznia ) Twój zakup towarowy osiągnie 1000 PB, to od Firmy otrzymasz należny Ci rabat od cen netto wynoszący  4%

Wiedząc powyższe, możesz swoje zakupy zaplanować tak, by zawsze skorzystać z rabatu.

To, co dotychczas przeczytałeś to jeden ze sposobów otrzymania dodatkowych pieniążków.

II / Drugi sposób: kupiłeś taniej, a sprzedajesz drożej. Marża jest Twoim zyskiem. W cenniku podana jest cena hurtowa i detaliczna.

III /Jest jeszcze trzeci dochód!!!

Dodatkowo, każdy Klubowicz może (ale nie musi) zostać Członkiem Klubu Elitarnego, by otrzymać dodatkowo Elit bonus, z zakupu produktów zaliczanych do kategorii elit (to produkty oznaczone w Cenniku Zotówkowym napisem "Elite").
Elit bonus to dodatkowe 10 % .

By zostać Członkiem Klubu Elitarnego musisz w którymś miesiącu zaplanować tak zakupy, by kupić 2000 PB obojętne jakich produktów. Robisz to tylko jeden raz. Od tego momentu od nadwyżki 400 PB masz 10 % dodatkowych pieniedzy.

Np.: Kupiłeś 900 PB z kategorii elit. Z 400 PB nie masz 10 %, ale z pozostałych 500 PB masz już 10 % .

Członkiem Klubu Elitarnego pozostajemy na stałe. Robiąc zakupy w następnym miesiącu z kategorii elit , od nadwyżki 400 PB znów otrzymujesz 10 %. Tak się dzieje każdego miesiąca, w którym robisz zakupy ( otrzymujesz pieniądze wynikające z tabeli rabatowej – poziom % (tabela podana ponizej) plus 10 % Elit bonus .

Na podstawie comiesięcznej LISTY OBROTÓW, przesyłanej Konsumentom – Klubowiczom przez Firmę CaliVita po 40 dniach od zakończenia miesiąca, widnieje informacja o wysokości przyznanego rabatu za dany miesiąc rozliczeniowy, oraz hasło do jego wybrania. Rabat ten wykorzystać można przy realizacji kolejnych zakupów w naszej firmie podając aktualne hasło.

Przykład:

Jeśli wysokość Twojego rabatu wynosi np. 100 PLN, a wartość dokonanych zakupów  200 PLN to wykorzystując swój rabat, płacisz tylko 100 PLN. Zaoszczędzone w ten sposób 100 PLN jest Twoim zyskiem.

Jeżeli wysokość Twojego rabatu była wyższa to analogicznie wybierzesz pieniążki przy kolejnych zakupach, aż do chwili jego całkowitego wyczerpania.

 

Tabela rabatowa.

Punkty bonusowe
  Poziom %
999 PB   0 %
1000 PB   4 %
3000 PB   7 %
9000 PB   10 %
18000 PB   12 %
35000 PB   15%
63000 PB   18 %

95000 PB

  21 %
 95000 PB   To jest poziom menadżerski.


Wiele osób bez problemu osiąga osobiste obroty w ilości 3000 PB osiągając poziom 7 % (tabela ) za co od Firmy otrzymają należny im rabat w wysokości 7% od ceny netto zakupionych produktów.

Osiągnięcie obrotu grupowego (liczy się gdy wprowadziłeś jakieś osoby) w ilości 3000 PB nie jest trudne, ponieważ PB tych osób liczą się również Tobie.

Np . Ania zrobiła obrót   1000 PB
  poziom 4 %
Kasia   500 PB   0 %
Adam   1200 PB   4 %
Jan   3000 PB   7 %
TY   300 PB    

Na jakim poziomie jesteś? By się tego dowiedzieć musisz policzyć PB Ani, Kasi, Adama i swoje. Wynik : 6000 PB co oznacza poziom 7 %.

Jakie otrzymasz pieniądze za zakup Twojej grupy ? Liczymy.

Ty masz poziom   7 %   Ania poziom
  4 %    różnica wynosi 3%   Z zakupów Ani  masz 3% 
Ty   7 %   Kasia   0 %    7 %   Z zakupów Kasi masz 7%
Ty   7 %   Adam   4 %    3 %   Z zakupów Adama 3 %
Ty   7 %   Jan   7 %    0 %   Z zakupów Jana 0 %
Ty   7 %               Z osobistych 7 %

Wiem, że trudno to zrozumieć na początku, spróbuj więc rozrysować swoją grupę na kartce papieru zaczynając od siebie. PB zaznacz zielonym, poziom % czerwonym, a różnicę jeszcze innym kolorem. To sprawdzony sposób, by zobaczyć i zrozumieć.

IV / Następny dochód – Bonus Progresywny

Warunki uczestnictwa

Uzyskanie poziomu 12% lub wyższego (do 21% włącznie), utrzymanie w poprzednich miesiącach 3 razy min. 10% wzrostu obrotów

Bonus progresywny wyliczany jest na podstawie średniej punktów grupowych z 3 ostatnich miesięcy np. w kwietniu liczona będzie średnia punktów z marca, lutego i stycznia. Jeśli punktów w kwietniu będzie więcej o min. 10% niż średnia z poprzednich 3 m-cy, wtedy CaliVita wypłaca premie. Jeśli w kwietniu będzie o 30% więcej niż średnia, wtedy firma wypłaca 30% ( i tak max do 50%)
 
V / I jeszcze dodatkowe pieniądze – Triple Line Bonus
Obowiązuje do poziomu 21%
 
Przykład – jesteś na 15% i masz 3 grupy np: 10%, 12%,15%
Za grupe 10% dostajesz 30$
Za grupe 12% dostajesz 40$
Za grupe 15% dostajesz 60$
Jesteś na 18% i masz 3 grupy np: 12%,12%,15%
Za grupy 12% dostajesz po 40$
Za grupe 15% dostajesz 60$
 
Podsumowanie
 
Twoje dochody mogą pochodzić z 5 źródeł:
– sprzedaż detaliczna
– premia procentowa
– rabat elite
– bonus progresywny
– triple line bonus

Zawsze pamiętaj o szerokim (dużym osobistym) sponsorowaniu, by osiągać poziom wyższy niż inni. (patrz na jakim poziomie jesteś Ty i Jan)

Dla osób, które chciałyby otrzymać większy rabat np. taki, by produkty mieć z czasem za darmo, daję radę, dziel się informacją na temat tych produktów ze swoimi znajomymi i wprowadzaj ich do Klubu Konsumentów CaliVita International, podpisując z nimi Kartę Zgłoszenia. Czytaj Katalog produktów, korzystaj z wykładów lekarzy jeśli mieszkasz niedaleko i czytaj ten serwis, bo zawiera on dużo ważnych informacji, dotyczących przede wszystkim zdrowia, ale też …… pieniędzy ! W początkowej fazie działania, niedużych, ale z czasem ???

Zdarzają się, choć sporadycznie osoby osiągające osobiste obroty 9000 PB, czyli kwalifikujące się na poziom 10% ( tabela ) za co od Firmy otrzymuja należny im rabat w wysokości 10 % od ceny netto zakupionych produktów plus Elit bonus 10 % jeśli są Członkami Klubu Elitarnego.

Im większy obrót na koniec miesiąca tym większa premia

Po zakończeniu   miesiąca firma podsumowuje całość naszej pracy, czyli obroty towarowe
 
Podliczane są:

wszystkie zamówienia detaliczne klientów, które możemy wysłać do CaliVita (firma zajmuje się wysyłką, a Ty masz 70% z marży)
zamówienia naszych klubowiczów w cenach hurtowych
zamówienia nasze osobiste  i naszych dystrybutorów 
 
Początkowa premia wynosi od 4% do 21% od naszego całego obrotu grupy  licząc  zamówienia: detaliczne klientów, klubowiczów w cenach hurtowych, nasze osobiste i naszych dystrybutorów. Z początkiem nowego miesiąca obrót liczony jest od zera.

Na początku Twoja baza klientów, klubowiczów i dystrybutorów będzie mała, ale dzięki aktywnej pracy będzie cały czas rosła, a wraz z nią będzie rósł cały obrót, który przełoży się na premie pieniężną.

Średnie zarobki uwzględnione od obrotu 
Otrzymujesz:

400zł za obrót ok. 3000 zł
800zl za obrót ok. 7000 zł
1500 zł za obrót ok. 10 000 zł
4000 zł za obrót ok 20 000 zł
16 000 zł za obrót ok 80 000 zł

Korzyści dla osoby zainteresowanej współpracą

* nieograniczone zarobki – adekwatne do włożonej pracy
*nienormowany czas pracy – pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz
*profesjonalna pomoc w budowaniu struktur MLM
*możliwość rozbudowy swojego biznesu poprzesz budowę struktury
*dostęp do suplementów diety najwyżej światowej jakości
*tanio możesz kupić gotowy sklep internetowy ze stronę internetową
*dostęp do materiałów marketingowych i reklamowych
*dostęp do szkoleń związanych z naszą pracą
*brak konieczności działalności gospodarczej w początkowym okresie  

Chcąc pokonać wyższe szczeble w tej "drabinie" nie możesz być sam, musisz zbudować, zaczynając od swojej osoby, grupę Klubowiczów i Konsumentów. Tego nie zrobisz w tygodniu. Musisz być cierpliwy i konsekwentny w działaniu. To już wyższy stopień, dlatego chętnie udzielę Ci  kilku rad. Służę również pomocą.

Osoby, których dochody z czasem stały się duże i nie są w stanie odbierać pieniędzy w formie rabatowej, zakładają działalność gospodarczą i otrzymują od Firmy wypłaty na podstawie Faktur Vat.

Zapraszam do miłej współpracy.

Star Menedżer CaliVita International Anna Krupa

Recent Posts