Evening Primrose Oil

Kapsułki żelatynowe zawierające olej z wiesiołka dwuletniego. Nienasycone kwasy tłuszczowe, wchodzące w skład oleju, chronią układ krążenia oraz niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu. Preparat o działaniu przeciwzapalnym, doskonale regeneruje skórę ,dlatego można go również z powodzeniem stosować zewnętrznie.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

1 kapsułka zawiera

Olej z wiesiołka dwuletniego 500 mg
który zawiera:  
    Kwas cis-linolowy 365 mg
    Kwas gamma-linolenowy 45 mg


Sposób użycia:
4-6 kapsułki dziennie lub według zaleceń.

KUP PRODUKT JAKO KLIENT   >>>   TUTAJ

ZOSTAN KLUBOWICZEM I KUPUJ 33% TANIEJ   >>>   TUTAJ


Olej z wiesiołka dwuletniego

Wiesiotek (Oenothera biennis)roślina pochodząca z Ameryki Południowej, słynie ze swoich pięknych, żółtych kwiatków, które kwitną tylko przez jedną noc i więdną następnego dnia.
Indianie używali wiesiotka do leczenia schorzeń skórnych, ran i zakażeń, a doustnie przy przeziębieniach, grypie i astmie.

W XVII wieku wiesiołka sprowadzono do Anglii, gdzie zyskał nazwę królewskiego panaceum. Sekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiotka polega na obecności dwóch bardzo ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cisi-nolowego i kwasu gamma-linolenowego (GLA). Organizm nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Natomiast kwas gamma-linolenowy, w obecności specjalnego enzymu, powstaje w organizmie z kwasu linolowego.

Niestety, współczesny styl życia i nawyki żywieniowe nie sprzyjają produkcji GLA. Wręcz odwrotnie, dieta z przewagą tłuszczów zwierzęcych, stres, palenie papierosów, alkohol, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (stonce, solaria), wzrost substancji toksycznych, procesy starzenia i niektóre choroby negatywnie wpływają na aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcję GLA. Dlatego stosowanie oleju z wiesiołka jest jedną z najlepszych gwarancji odpowiedniego poziomu GLA w naszym organiźmie. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołka można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych).

Kwas GLA bierze udział w syntezie pewnych prostaglandyn, które odgrywają w organizmie istotną rolę: obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów wewnątrznaczyniowych, wzmagają działalność systemu immunologicznego oraz regulują funkcje mózgowe. Nic więc dziwnego, że olej z wiesiołka wywołuje tak znakomite efekty w pozornie nie związanych ze sobą schorzeniach. Łagodzi stany reumatyczne, zapobiega chorobom układu krążenia oraz nieprzyjemnym objawom syndromu przedmiesiączkowego, może być pomocny w kuracji antyalkoholowej, zmniejsza możliwość występowania powikłań w przebiegu cukrzycy, miażdżycy, jak również spowalnia proces starzenia się.

Z powyższych właściwości wynika, że olej z wiesiołka jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających dodatków żywieniowych.

UWAGA!

* Nienasycone kwasy tłuszczowe są wrażliwe na niszczące działanie wolnych rodników, tlenu, światła. Pod ich wpływem same mogą stać się szkodliwe. Dlatego preparaty z zawartością NKT powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu nie narażonym na działanie promieni słonecznych.

Recent Posts