OCZYSZCZANIE WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO, naturalne produkty

In Zdrowie

OCZYSZCZANIE WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO

Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. To „laboratorium chemiczne”, od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i w końcu naszej psychiki.

U większości osób, które przyzwyczaiły się do spożywania mieszanych produktów, już w wieku 5 lat wątroba jest częściowo wypełniona kamieniami, „korkami” cholesterolu, „łuskami” bilirubiny (pozostałości czerwonych krwinek, które obumarły i z różnych przyczyn nie zostały wydalone z organizmu.

Wszystko to prowadzi do zaburzeń filtracyjnych i wydalniczych zdolności wątroby, co może stać się początkiem bardzo różnych poważnych chorób.

Istotnym elementem wpływającym na powstawanie chorób wątroby i woreczka żółciowego jest fakt, że narządy te przetwarzają wszystkie niemal substancje docierające doń z prądem krwi z jelita cieńkiego i grubego, przełyku i żołądka oraz śledziony. Szkodliwe i trujące związki zjedzone w pokarmach wątroba neutralizuje.

Jeżeli substancji tych jest dużo mogą one uszkodzić wątrobę. Dochodzi wtedy do toksycznych uszkodzeń lub zapaleń wątroby. Istotną przyczyną takich stanów jest także nadużywanie alkoholu, długotrwałe przyjmowanie toksycznych leków, np. antybiotyków, leków przeciwgruźliczych, nowotworowych, hormonalnych i wielu innych.

Odrębny problem stanowi ostre wirusowe zapalenie wątroby prowadzące niekiedy do powstania marskości wątroby. Powodować ją mogą także przewlekłe zapalenia dróg żółciowych i pęcherzyka, których przyczyną może być między innymi kamica lub dyskineza pęcherzyka i dróg żółciowych.

W wielu przypadkach chorób wątroby, zwłaszcza w marskości, potwierdzono obecność mykotoksyn – przede wszystkim aflatoksyny. To właśnie pleśnie, obecne w pożywieniu, wytwarzają jedne z najbardziej znanych substancji toksycznych, czyli mykotoksyny (szczególnie niebezpiecznych dla małych dzieci i kobiet w ciąży). Przedostając się do wnętrza organizmu, są sprawcami rosnącej liczby alergii, zwłaszcza astmy. Są podłożem wielu chorób m.in.: układu kostno – stawowego, moczowo – płciowego, chorób neurologicznych, miażdżycy, problemów hormonalnych, a przede wszystkim nowotworów.

Objawy chorób wątroby i woreczka żółciowego są zmienne i niezwykle zróżnicowane. Charakterystycznym i widocznym dla wszystkich objawem jest żółtaczka, ale niekiedy ciężkie uszkodzenie wątroby przebiega bez żółtaczki. Inne objawy są niecharakterystyczne. Zazwyczaj występuje osłabienie, obniżenie tolerancji wysiłków, zaburzenia łaknienia, pobolewanie w prawym podżebrzu, nietolerancja tłustych i ciężko strawnych potraw.

Mogą wystąpić alergie, egzemy, wrażliwość na światło, wymioty, obstrukcja, biegunka, nadmierne zmęczenie i bezsenność, gorycz w ustach, bóle cebulek włosów podczas czesania, bóle głowy, zwiędnięta cera, kruche paznokcie. Wpływa również na stan kości, sztywnienie szyi i ramion, zapalenie węzłów chłonnych pod pachami, a także mimowolne pocenie się.

Psychiczne objawy to złość, wybuchy wściekłości, zachowanie impulsywne, rozdrażnienie. stale niezadowolenie, niecierpliwość i częsta wybuchowość.

Leczenie chorób wątroby i woreczka żółciowego jest trudne i wymaga dużego zdyscyplinowania chorego. Ponieważ czynność i sprawność wątroby oraz woreczka żółciowego są ściśle związane ze stanem i sprawnością całego układu pokarmowego powinno się więc brać pod uwagę współistniejące zaburzenia trawienne, czy stan czynnościowy trzustki.

Twoja wątroba potrafi ochronić Cię przed tego typu chorobami, pod warunkiem, że sprawnie zneutralizuje wszelkie chemiczne związki. Potrafi się regenerować, jeśli dostarczysz jej wszystkie potrzebne do tego składniki pokarmowe, np. w postaci Liver Aid. Profilaktyka Liver Aid (preparat czysto ziołowy,  który jest wysoce skuteczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych) z pewnością zaprocentuje sprawną pracą wątroby, która ochroni Twój organizm przed wtargnięciem toksycznych substancji z pożywienia. To pozwoli Ci na utrzymanie zdrowia, energii i młodości, spowolnienie i oddalenie chorób jeszcze na długie lata.

Ponieważ wątroba jest narządem, który do swojej pracy potrzebuje  dużej ilości tlenu, szybsze i lepsze efekty oczyszczania i regeneracji osiągniemy łącząc  Liver Aid ze stabilizowanym tlenem w produkcie  Oxy Max

LIVER AID >>> OCZYSZCZANIE WĄTROBY, ODTRUWANIE WĄTROBY, REGENERACJA WĄTROBY, STŁUSZCZENIE WĄTROBY…

 

Jakie organy pełnią najważniejszą funkcję w usuwaniu toksyn z naszego organizmu?

W wydalaniu toksyn z naszego organizmu bierze udział kilka organów. Najważniejszą rolę pełni niewątpliwie wątroba. Jest ona odpowiedzialna za wszystkie chemiczne procesy prowadzące do ich usunięcia. Trafia tam nawet strawiony już pokarm i to ona ma decydujące znaczenie w jego dalszej asymilacji. Jest bardzo ważnym organem, a jednocześnie ma ogromną zdolność regeneracji. Jeśli mamy nawet pół wątroby, nadal jest ona w stanie pełnić swoją funkcję. Drugim równie ważnym organem człowieka są jelita, które doprowadzają do usunięcia odpadów z naszego ciała na zewnątrz (w postaci masy kałowej). Nasze zdrowie zależy m.in. od regularnego wypróżniania. Jeśli kał zbyt dług zalega w jelitach, wytwarzają się toksyny, które z czasem trafiają do krwiobiegu i dochodzi do wtórnego zatrucia organizmu. Taki stan może być powodem powstawania wielu chorób np. migren, a nawet raka. Znaczącą rolę w usuwaniu toksyn (w postać płynu) pełnią także nerki. W chińskiej medycynie nazywane są on esencją życia, co sugeruje, że cała nasza energii pochodzi właśnie z nerek.

Jaką rolę w wydalaniu toksyn z naszego organizmu pełni skóra?

Na powierzchni skóry widać całą kondycję naszego organizmu Negatywne procesy które w nim zachodzą uwidaczniają się szczególnie na twarzy. A że większość chorób skóry pochodzi z wnętrza organizmu, sygnalizują to podrażnienia i wypryski. Np. usta – górna warga informuje nas o kondycji żołądka, pokazuje jego stan, dolna warga to jelita. Miejsce pomiędzy oczami wskazuje kondycję wątroby i żołądka. Nos, jego twardy czubek, sygnalizuje problemy z sercem. Oczy pokazują natomiast stan wątroby, jeśli są przekrwione, oznacza to, że jest ona podrażniona. Kąciki oczu z kolei obrazują serce. Oczy są zwierciadłem stanu całego ciała. Na podstawie badań tęczówki możemy zdiagnozować wiele chorób, nawet w początkowym ich stadium, kiedy jeszcze nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Jeśli w kącikach oczu pojawiają się tzw. śpiochy, oznacza to, że wątroba chce pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Należy obserwować zatem uważnie organizm, bo informuje nas on o wszystkich chorobach i zaburzeniu równowagi.
dr Sohrab Khoshbin


OPINIA O LIVER AID – ” PORADNIK UZDRAWIACZA” – CZERWIEC 2007 R.

LIVER AID – bardzo skuteczny preparat, posiada właściwości oczyszczające, odtruwające, przeciwbakteryjne, działa antywirusowo i przeciw grzybiczno. Likwiduje stany zapalne wątroby i woreczka żółciowego, ponadto działa ściągająco oraz żółcio – i moczopędnie, poprawia trawienie. Odtruwa wątrobę, obniża poziom cholesterolu, wykazuje działanie rozkurczowe i zwiększa przepływ żółci w drogach żółciowych. Przyspiesza procesy syntezy białek przyczyniając się tym samym do szybszej regeneracji nowych komórek wątroby.

Wskazany przy stanach zapalnych wątroby, zaparciach, wzdęciach, niestrawności. Także przy zapaleniu woreczka żółciowego, trzustki oraz marskości wątroby.

Podczas leczenia nie wolno spożywać alkoholu oraz zimnych i tłustych potraw, a odpowiednio dobrana dieta zwiększa w dużym stopniu efekt leczenia.

PRZECIWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, ostre stany chorobowe żołądka i jelit, nietolerancja na komponenty preparatu. Zażywać na godzinę przed posiłkiem”


„Dieta dobra dla wątroby

Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji. Pracuje jak gigantyczne laboratorium chemiczne, przetwórnia, magazyn i dyspozytornia. Jak jej pomóc, gdy zaczyna szwankować?

Wątroba m.in. produkuje żółć niezbędną do trawienia tłuszczów i cholesterol konieczny do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki. Jednak jej najważniejsza funkcja to rozkładanie i neutralizacja wszelkich toksyn, które dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem czy wdychanym powietrzem. Ta funkcja jest jednak upośledzona, jeśli wątroba niedomaga, a niedomaga, bo jej nie szanujemy.

W milczeniu znosi naszą beztroskę

Wątroba nie boli, bo nie jest unerwiona. Ale maltretowana powiększa się, rozciąga otaczającą ją torebkę ochronną i napiera na sąsiednie organy. Stąd nieprzyjemne uczucie kłucia w boku czy rozpierania pod żebrami.Każde nadwerężenie tkanek wątroby oznacza zaburzenia jej funkcji. Szkodzi jej nie tylko wirusowe zapalenie wątroby, ale także nadużywanie leków, obżarstwo, wdychanie szkodliwych związków chemicznych, np. farb lub środków owadobójczych, nie mówiąc już o dymie tytoniowym.

Przyczyną powiększenia się i tak wielkiego organu (1,5-2 kg u dorosłej osoby) może być jego stłuszczenie. Skąd się ono bierze? Wątroba ma zdolność rozkładania kwasów tłuszczowych, tworzenia z nich tłuszczów i przesyłania ich dalej do całego organizmu. Ta zdolność jest jednak ograniczona. Gdy tłuszczu jest za dużo, wątroba tyje i nie funkcjonuje właściwie.

Stłuszczenie wątroby pojawia się przy źle leczonej cukrzycy, ciężkostrawnej diecie i nadużywaniu niektórych leków. Do najbardziej szkodliwych należą antybiotyki, niektóre środki antykoncepcyjne, przeciwgruźlicze i przeciwzapalne. Dolegliwości sprzyja też nadużywanie alkoholu oraz stosowanie drakońskich diet odchudzających. Jeśli w krótkim czasie pozbywamy się tkanki tłuszczowej, nadmiar uwolnionego do krwi tłuszczu obrasta wątrobę. Jeśli się odchudzasz, dla dobra wątroby zadbaj, by nie tracić więcej niż 2 kg miesięcznie.

Na kamicę żółciową bardziej narażone są kobiety niż mężczyźni. A to z uwagi na okresowe wahania poziomu hormonów (menstruacja, ciąża, menopauza). Kamica rzadko przytrafia się osobom, które jedzą dużo warzyw i mało czerwonego mięsa, bo dieta bogata w błonnik chroni przed tym schorzeniem. Szczególnie podatni na tworzenie się kamieni są cholerycy i ludzie, którzy nie potrafią radzić sobie z długotrwałym stresem.

Może odrodzić się jak feniks

Mimo wszystko nie wpadaj w panikę. W sprzyjających warunkach wątroba zregeneruje swoje uszkodzone tkanki. Aby jednak mogła skorzystać ze swych cudownych zdolności, niezbędna jest twoja pomoc. Stosuj dietę przyjazną wątrobie. Jedz często, ale mniejsze porcje i kontroluj ilość poszczególnych składników odżywczych w swoich posiłkach:

Zrezygnuj z tłuszczów zwierzęcych, zwłaszcza smalcu, masła. Tłustą śmietanę w zupach i sosach zastąp naturalnym jogurtem.
Kontroluj spożycie węglowodanów (m.in. makaronów, pieczywa). Choć mogą stanowić 45 proc. spożywanych dziennie produktów, nie powinno się jeść ich więcej niż ok. 40 dag. Uważaj na cukier. Jego nadmierna ilość ( ponad 7 dag) sprzyja stłuszczeniu wątroby. Lepiej herbatę posłódź miodem rzepakowym – jest bogaty w najbardziej przyswajalny cukier, czyli fruktozę.

Cenne w odbudowie wątroby jest białko, dlatego zadbaj by w twoim menu było mięso. Wybieraj jednak drób, chude ryby i cielęcinę – jadaj je gotowane na parze, duszone w sosie własnym lub pieczone w folii. Pij odchudzone mleko i napoje mleczne.
Nie zapominaj o warzywach. Najlepiej, żeby 80 proc. codziennej porcji warzyw było gotowane, a 20 proc. – surowe. Najbardziej wskazane są jarzyny, które zawierają przeciwutleniacze, kwas foliowy i witaminę C, np. sałata, marchew, brokuły, buraki.
Z owocami lepiej nie przesadzaj, choć sezonowe jagody, jabłka czy grejpfruty nie zaszkodzą. Jednak wątroba pełniej skorzysta z bogactwa zawartych w owocach witamin i soli mineralnych, jeżeli wyciśniesz z nich sok czy przyrządzisz mus.

Przy kamicy żółciowej

Jeśli nagle poczujesz silny ból pod prawym żebrem promieniujący w stronę łopatki, masz wymioty, prawdopodobnie dopadł cię atak kamicy żółciowej. Dzieje się tak, gdy w wytwarzanej przez wątrobę, a gromadzonej w umieszczonym pod nią pęcherzyku, żółci tworzą się kamienie. Przyczyną mogą być np. przewlekłe zapalenie wątroby, zaburzenia hormonalne, stres, a także złe nawyki żywieniowe.

Skłonność do kamicy żółciowej możesz odziedziczyć po przodkach. Jeśli jednak w porę zadbasz o siebie i swoją wątrobę, masz szansę uniknąć choroby.

Jedz dużo błonnika. A więc: warzywa, grube kasze i pieczywo z pełnego przemiału.
Jadaj regularnie 5 posiłków dziennie. Nie zapominaj o śniadaniu. W ten sposób nie doprowadzisz do zbyt długich przerw w pracy pęcherzyka żółciowego i nie zahamujesz wytwarzania kwasów żółciowych niezbędnych do rozpuszczania cholesterolu.
Przed obiadem wypijaj łyżkę oliwy lub oleju roślinnego, które działają żółciopędnie.
Ogranicz ilość słodyczy, a szczególnie tłustych ciast: francuskiego, kruchego i tortów.

Doraźna pomoc – Zielona klinika

Wśród warzyw  regeneracji wątroby sprzyjają karczochy. Ich wyciąg wspomaga rozpuszczanie złogów żółciowych. Kupisz je w hipermarketach lub delikatesach.Wybieraj zwarte, ciężkie główki z dużymi i ciasno przylegającymi płatkami uginającymi się lekko pod naciskiem palców. Uważaj, by nie kupić karczochów zbyt twardych i włóknistych.

Do tej samej rodziny (astrowatych) co karczoch należy ostropest plamisty, którego wyciąg czyli sylimaryna to składnik wielu leków na wątrobę. Dlatego warto mielone ziarna ostropestu włączyć do przypraw, tak jak sól i pieprz.”

autor: Iwona Krupa (miesięcznik „Zdrowie”)

——————————————————————————————————————

Dziewięć podstawowych zasad dobrej diety w chorobach wątroby

1. Nie spożywać nawet najmniejszej ilości alkoholu.
2. Dieta musi być urozmaicona.
3. W jadłospisie należy uwzględnić potrawy zawierające witaminy.
4. Nigdy nie należy przekraczać należnej dziennej wartości energetycznej.
5. Całodzienna racja pokarmowa powinna być podzielone na 5, a nawet 6 porcji.
6. Posiłki powinny być dostosowane do fazy choroby i stanu zdrowia chorego.
7. Potrawy przygotowuje się najlepiej jako gotowane, (ewentualnie duszone lub pieczone) – nigdy smażone.
8. Należy wykluczyć wszystkie produkty zbyt tłuste lub wzdymające.
9. Nie należy używać ostrych przypraw.

Kluczowym zadaniem w każdej diecie jest odpowiednie dobieranie produktów. Istotne jest także smaczne przygotowanie i podanie posiłków. W diecie w większości chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego należy zapomnieć o potrawach smażonych, pieczonych z dodatkiem tłuszczu, podsmażanych i odgrzewanych. Preferuje się natomiast potrawy gotowane, gotowane i mielone, duszone, pieczone w pergaminie lub folii aluminiowej.

Planując dietę należy pamiętać, że chorzy mają objawy towarzyszące, takie jak: wzdęcia, brak łaknienia, zaburzenia trawienia itp. W zaistniałej sytuacji żywienie nie powinno być schematyczne, a dostosowane do sytuacji i w miarę urozmaicone. Najlepiej, jeśli chory spożywa 5 posiłków dziennie.

Przykład typowego jadłospisu w przewlekłych chorobach wątroby

Śniadanie I

Kasza manna mleku lub wywarze z warzyw, pieczywo mieszane – chleb pszenny i pieczywo pół cukiernicze, masło, pasta z sera twarogowego i pomidorów, miód, napój z dzikiej róży.

Śniadanie II

Galaretka z ryby, bułka, jabłko w sosie waniliowym.

Obiad

Zupa jarzynowa z lanym ciastem, pulpety z cielęciny, marchewka gotowana, sałata zielona polana kefirem, ziemniaki puree, kompot z jabłek.

Podwieczorek

Koktajl mleczno-warzywno-owocowy, biszkopty.

Kolacja

Pierogi leniwe, surówka z jabłek, herbata.

Pamiętaj, że niezwykle istotne w chorobach wątroby jest podawanie posiłków w określonych porach dnia i w odpowiednich odstępach czasu. Najlepiej, jeżeli przerwa między posiłkami wynosi 2,5–3,5 godziny. Taki sposób ułatwia organizmowi trawienie spożywanych pokarmów, a poprzez to znacznie zostaje przyspieszony cały proces poprawy stanu zdrowia.


Z mojej praktyki lekarskiej

Wątroba jako główny narząd kierujący przemianami energetyczno – biochemicznymi organizmu, na co dzień styka się z różnymi toksycznymi substancjami. Gdy zaczyna chorować, mogą pojawić się problemy z przemianą materii oraz oczyszczaniem krwi z toksyn. Aby skutecznie pomóc osłabionej wątrobie, warto zastosować Liver Aid.

Często polecam go w kuracjach odtruwających, w profilaktyce i leczeniu nałogów nikotynowych oraz alkoholowych, po długotrwałym leczeniu sterydami czy preparatami hormonalnymi.

Szczególne korzyści obserwuję, stosując go w profilaktyce kamicy zółciowej oraz jako uzupełnienie leczenia następujących chorób:

  • stłuszczenie wątroby
  • wirusowe zapalenie wątroby
  • marskość wątroby
  • stany po cholecystektomii

Włączając Liver Aid daję dwukrotnie szybszy efekt poprawy samopoczucia chorego oraz wyników badań labolatoryjnych, zwłaszcza aminotransferaz i poziomu cholesterolu.

Jest on także pomocny przy dolegliwościach związanych ze:

  • wzdęciami
  • bólami brzucha
  • zaparciami
  • biegunkami

Chcąc jednocześnie utrzymać właściwy skład flory jelitowej, równolegle z kuracją Liver Aid  AC-Zymes  i Nopalin. polecam

Ochrona wątroby jest konieczna także w przypadku obniżonej odporności organizmu, przy schorzeniach grzybicznych i pasożytniczych. Polecam wtedy Liver Aid w dawce 3 x dziennie po jednej kapsułce.

Liver Aid powinien znajdować się w każdej domowej apteczce, jako preparat wspomagający procesy przemiany materii, szczególnie w okresach nadmiernej konsumpcji ciężkostrawnych pokarmów ( okresy świąt ), jak również w czasie imprez towarzyskich połączonych z grillowaniem i spożywaniem napojów alkoholowych.

Lek. med. Irena Łopatina


Czytając rubrykę „Moje doświadczenia z preparatami CVI”, postanowiłam podzielić się z Państwem moimi uwagami. Z zawodu jestem pielęgniarką, dlatego mam częsty kontakt z chorymi osobami.

Jedna z moich podopiecznych – P. Władysława, lat 91 – skarżyła się na ostry ból brzucha. Po licznych konsultacjach lekarskich trafiła na stół operacyjny. Po usunięciu pęcherzyka żółciowego z garścią kamieni, nie mogła jeść, wymiotowała, była bardzo osłabiona.

Poleciłam jej Liver Aid 1×1 kapsułka. W krótkim czasie doszła do siebie, powrócił jej apetyt. Zaczęła też stosować Cholestone, po którym unormalizowało się ciśnienie krwi. Obecnie pełna wigoru, 94-letnia już babcia Władzia gotuje wszystkim obiady.

Cholestone to wspaniały preparat. U wielu osób obserwowałam powrót ciśnienia krwi do wartości prawidłowych oraz cofanie arytmii serca (w dawce 2×1 tabletka). Oczywiście nie wolno rezygnować z leków zalecanych przez lekarza.

A oto drugi, ciekawy przypadek:Pani Aleksandra, 82 lata – udar krwi do mózgu – szpital – paraliż. Lekarze dawali jej 3 miesiące życia i wypisali do domu. Wkrótce dołączyło się zapalenie płuc. Córka prosiła mnie, co może jeszcze dla niej zrobić. Zaproponowałam Polinesian Noni 3x30ml, C-500 2×1 tabletka, Vital zgodny z grupą krwi 1×1 tabletka, Mega qProtect  1×1 tabletka, no i oczywiście Super CQ10 Plus 3×1 kapsułka. Po 2 miesiącach przyjmowania produktów wyszła sama do ogrodu i ku zdumieniu sąsiadów robiła porządki w ogrodzie. Od tego incydentu minął rok, pani Aleksandra nadal świetnie się czuje i poleca suplementy chorym sąsiadom.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Klubowiczom dużo zdrowia.

Z poważaniem, Anna Kaczan


SKLEP  >>>  TUTAJ


 

 

Recent Posts