Na co pomaga noni?

In Zdrowie

NONI SOK – BADANIA DR NEILA SOLOMONA – NONI

 Dr Solomon - Badania Noni„Doktor Neil Solomon jest uznanym amerykańskim fachowcem do spraw medycyny odżywiania i dyplomatą National Board of Medical Exami-ners. Otrzymał wysoko cenione odznaczenie Schwenktnera. Po zdobyciu tytułu doktora fizjologii uniwersytetu w Maryland kierował badaniami na temat starzenia się w Narodowym Instytucie Zdrowia. Był profesorem na kilku uznanych amerykańskich uniwersytetach, włącznie z uniwersytetem Johna Hopkinsa. Występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych i przedstawiał codzienne komentarze medyczne w stacji telewizyjnej CNN-TV. Przez 18 lat był autorem publikowanej rubryki z poradami medycznymi w „Los Angeles Times Sindikat”. Doktor Solomon wygłasza międzynarodowe referaty. Przez 10 lat był pierwszym sekretarzem do spraw zdrowia i higieny mentalnej stanu Maryland, przewodniczącym czterech komisji guberna-torskich oraz doradcą do spraw zdrowia gubernatorów i prezydentów USA. W chwili obecnej działa w Health and Science Council of Caring Commu-nities Coordinating Commitee w ONZ.

Wyniki badań doktora Neila Solomona mogą Państwo przeczytać w książce „Noni owoc zdrowia”

Zadziwiające działanie  noni zauważa coraz więcej lekarzy. Doktor Steven Hali ze stanu Washington stwierdził, że nie tylko przynosi ona bezpośredni skutek, lecz także wzmacnia skuteczność innych terapii. Najbardziej niewiarygodny był dla niego fakt, że noni pomogła tak wielu pacjentom. Także doktor Schechter, dyrektor Instytutu Leczenia Naturalnego w Kalifornii, jest pod dużym wrażeniem olbrzymiej różnorodności działania noni.

Miarą właściwości noni (sok noni,owoc noni, sok z noni) jest jej skuteczność w poprawie zdrowia. Nie wyniki badań naukowych czy też skomplikowane i czasem niezrozumiałe nazwy znajdowanych w niej związków chemicznych, lecz informacje od bezpośrednio zainteresowanych, od pacjentów, którzy dzięki niej odzyskali zdrowie i znowu mogą cieszyć się życiem, stanowią o jej przydatności.

Nasz cywilizowany świat odnosi się jednak nieufnie do wszelkiego nowego, dopóki nauka nie potwierdzi jego  właściwości. Dlatego nie moża ominąć informacji o jeszcze kilku badaniach przeprowadzonych przez zachodnich naukowców.

Już w 1992 roku doktor Isabelle Abbott, uznany ekspert z dziedziny botaniki, określiła najważniejsze pole zastosowań sok z noni.

Pity w normalnych ilościach, sok z noni (owoc noni) łagodzi prawie wszystkie rodzaje bólu. Nauka uważa, że to właśnie kseronina posiada właściwość wpływu na wszystkie komórki, włącznie z komórkami mózgu, gdzie powstaje odczucie bólu. Według wyników badań doktora Heinicke, kseronina gromadzi się w miejscach, w których znajduje się duża liczba receptorów endorfiny, hormonu szczęścia.

Jak wynika z badań, owoc noni jest skuteczny, przy nabrzmiałych artretycznych stawach i przy łagodzeniu związanego z tym bólu, ponieważ poprawia przemianę materii i intensyfikuje w ten sposób procesy enzymatyczne. Dzięki temu usuwane są z chorych stawów szkodliwe osady proteinowe.

Noni działa nie tylko w przypadku chorób bezpośrednio związanych z ciałem. Doktor Heinicke podczas swych badań stwierdził jej stabilizujące działanie przy depresji oraz hypomanii (wyjątkowy lęk wysokości).  Doktor Heinicke uważa, że zwiększone dawki kseroniny są w stanie normalizować receptory w mózgu.

Głównie amerykańskie i japońskie laboratoria, zajmujące się w ostatnich latach szczególnie intensywnie badaniem właściwości noni, wykazały na kulturach komórek i na zwierzętach jej wspomagające możliwości i wywołane nią wzmocnienie systemu immunologicznego.

Fakt, że roślina ta działa na tak ważnym i podstawowym poziomie komórkowym może wytłumaczyć jej wspomagające właściwości w poprawie stanu zdrowia”

Więcej informacji w książce  „Noni owoc zdrowia”

Źródło „Noni owoc zdrowia” Jacek Skarbek

Recent Posts