Zaparcia – przyczyny, objawy – oczyszczanie jelit

In Zdrowie

Zaparcia to problem, którego nie należy lekceważyć. Ale regularne stosowanie środków przeczyszczających, bez zmiany diety i trybu życia, jest drogą donikąd. Z zaparciami trzeba radzić sobie inaczej.

Kiedy można mówić, że ma się zaparcia? Za normę uznaje się wypróżnienia od 2 razy dziennie do 5–7 razy w tygodniu. Kilkudniowe odstępstwo nie jest powodem do niepokoju, ale gdy w ciągu tygodnia wypróżnienie następuje rzadziej niż 3 razy, mówimy o zaparciu. Zaparciu zwykle towarzyszy ból brzucha i wzdęcia.

Przyczyną zaparcia jest zbyt leniwe jelito !

Zaparcie może występować z wielu różnych powodów. Główne przyczyny to przede wszystkim niezdrowy tryb życia i złe nawyki żywieniowe jak np. niedobór płynów, dieta uboga w błonnik, siedzący tryb życia. Zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy, aktywny styl życia to podstawowe czynniki, które pozwolą wyeliminować zaparcia.

Codziennie należy wypić najmniej 2,5 do 3 litrów płynów, najlepiej czystej wody niegazowanej. Błonnik niezbędny dla zdrowego i prawidłowego funkcjonowania jelit i przewodu pokarmowego, można uzyskać poprzez spożywanie dużych ilości owoców, warzyw, i pokarmów pełnoziarnistych. Zaleca się, aby owoce i warzywa były spożywane na surowo.

Zaparcia mogą również występować z powodów psychologicznych (stres, szybkie jedzenie) lub inne dolegliwości (nieregularne wypróżnienia, cukrzyca, ), jak również szczególne sytuacje (np. ciąża), leki.

Żeby zapobiec zaparciom, należy przeprowadzić skuteczną kurację oczyszczającą, która usuwa toksyczne osady przyklejone do ścian jelita grubego. Dokładna naturalna kuracja oczyszczająca jelita przywraca równowagę bakteryjnej flory jelitowej usuwając w ten sposób zaparcia, przewlekłe wzdęcia, pasożyty, co sprawi, że nasz organizm na nowo „odżyje“.

Badania wykazały, że 80 % ludzi ma mikro pasożyty o których nie wie, nie tylko w jelicie, również w wątrobie, trzustce,  płucach, narządach wewnętrznych, dlatego należy co jakiś czas zastosować kurację oczyszczającą dzięki której pozbędziemy się nieprzyjaznych dla nas pasożytów.

Uwaga!

Nie stosuj środków przeczyszczających na zaparcia,  służą one tylko do rozluźnienia stolca i likwidacji zaparcia. Środki te powodują groźne dla zdrowia odwodnienie. Lewatywy również nie są wskazane jako kuracja oczyszczająca jelita. Obie metody drastycznie niszczą florę bakteryjną żyjącą w jelitach.

Oczyszczanie jelit z toksycznych złogów i kamieni kałowych, to tylko część niezbędnych zabiegów higenicznych. U większości osób konieczne jest również oczyszczanie jelit z pasożytów i grzybów.

Jest wiele naturalnych suplementów diety, które nam w tym pomogą!

Błonnik w produkcie  Nopalin zwiększa masę kałową, przyspiesza pasaż treści jelitowej, stymuluje wzrost pożytecznych bakterii, przez co poprawia czystość jelita. Zażywając  Nopalin 3 x 2 tabl między posiłkami (osoby otyłe 3 x 2) i  Pure Yucca, jednocześnie należy je popić – każdą z osobna szklanką wody.

Najnowszy płynny produkt  ZenThonik  wspiera trawienie i pracę jelit dzięki obecności błonnika oraz kwasów owocowych.

Garlic Caps jest doskonały w ochronie jelit przed pasożytami, bakteriami i grzybami. Natomiast ParaProteX niszczy je. Omega 3 zmiękcza stolec, działa korzystnie przy zaparciach, a w chronicznych stanach zapalnych jelit ochrania je. Polinesian Noni leczy zapalenie śluzówki i owrzodzenia, wspomaga też trawienie i jest niezbędny w chorobach nowotworowych. Roślinne enzymy w produkcie Digestive Enzymes powodują rozkład substancji pokarmowych do prostych związków, i dopiero one, wchłonięte przez organizm odżywiają go. AC Zymes dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla prawidłowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.

O kuracji oczyszczającej jelita z pasożytów powinny pomyśleć w szczególności osoby często zażywające leki (a zwłaszcza antybiotyki), smakosze ciast drożdżowych, słodyczy, osoby pijące mleko. Niewłaściwe komponowanie posiłków prowadzi do zalegania niestrawionych części pokarmu i sprzyja rozwojowi niekorzystnych bakterii gnilnych i grzybów oraz zaparć.

Pasożyty nie tylko pozbawiają nas substancji odżywczych z pożywienia, ale również zatruwają zakażony organizm toksynami pochodzącymi z ich własnej przemiany materii.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów (gronkowiec, lamblie, owsiki, grzybica) przedstawia kuracja dla dzieci oraz kuracja dla dorosłych.

Objawy wywołane zanieczyszczonymi jelitami:
•wzdęcia,zaparcia,gazy
•bóle głowy,
•obniżenie koncentracji,szybkie męczenie się
•nieświeży oddech
•nalot na języku lub czarny nalot na zębach
•zapalenia dziąseł i paradontoza
•cienie i worki pod oczami
•wiszące brodawki (mocno zanieczyszczone jelita)
•uczucie ogólnego osłabienia
•sztywność stawów
•nadwaga


SKLEP  >>>  TUTAJRecent Posts