Prokseronina

  

 
W  1981 roku dr Ralph Heinicke – wykładowca na Uniwersytecie Wysp Hawajskich, wyizolował  substancję, którą nazwał i w 1983roku opatentował jako kseroninę. Dalsza jego praca po odkryciu w 1983 roku prokseroniny, prokseronazy i serotoniny jako niezbędnych składników potrzebnych do syntezy  i wytworzenia w organizmie kseroniny, polegała na znalezieniu naturalnego i bogatego w nie źródła. W swoich badaniach dr Heinicke odkrył, że właśnie sok z noni zawiera duże ilości prekursora kseroniny nazwaną przez niego „prokseroniną”. Odkrył później, że pewne komórki w ludzkich jelitach wydzielają serotoninę, która w reakcji z prokseroniną pochodzącą z owoców Noni w krwiobiegu przeobraża się w czystą kseroninę. Krótko mówiąc, dr Heineke odkrył, że przy pobraniu prokseroniny pochodzącej z wyżej wspomnianego owocu, ludzki organizm zostaje zaopatrzony w kseroninę, która później usilnie zwalcza wszelkiego rodzaju choroby i dolegliwości w naszym organizmie. Wyniki badań nad morinda citrifolia przeszły najśmielsze oczekiwania dr Heinicke – stwierdził on, iż  noni  zawiera w sobie 800 razy więcej prokseroniny niż ananas!

\r\n\r\n\r\n

\r\n


Pewien szczególny enzym – prokseronaza, znaleziony w soku z noni uaktywnia się w jelicie zmieniając prokseroninę w czystą kseroninę. W wyniku współdziałania bio-składników:  prokseroniny,  prokseronazy i serotoniny jako kafaktorów niezbędnych do biosyntezy i wytworzenia się w organizmie (szczególnie w jelicie), może dojść do wytworzenia się kseroniny. Zgodnie z teorią dr Heinicke, uwolniona kseronina działa w istocie na poziomie molekularnym, naprawiając uszkodzone komórki.Dalsze badania wykazały niezwykle ważną dla życia i zdrowia rolę nowo odkrytego związku – kseroniny. 

\r\n

 
Aby prokseronina i inne ważne składniki morinda citrifolia mogły dotrzeć do jelita grubego i wniknąć tam do wnętrza ciała, musi ona najpierw przejść przez pierwszą ważną przeszkodę – przez żołądek.W żołądku wraz z wydzielaniem się soków trawiennych, przyjmowane przez usta pożywienie rozkładane jest na części składowe. Jeśli prokseronina będzie tam zbyt długo,  rozpadnie się a tym samym stajnie się dla systemu przemiany materii całkowicie bezużyteczna jako stopień wstępny do syntezy kseroniny.

 

Jak temu zapobiegać?

 

\r\n

Polinesian Noni należy pić zawsze rano – na czczo! W porze obiadowej lub kolacji, Polinesian Noni stosujemy minimum 30 minut do godziny przed planowanym posiłkiem – jednak nie wcześniej niż dwie godziny po wcześniejszym śniadaniu lub obiedzie.

\r\n

Prokseronina dostarczona z pokarmu – Polinesian Noni – jest głównie magazynowana w wątrobie. Mniej więcej co dwie godziny mózg wysyła sygnał do wątroby, aby uwolnić pewną niewielką ilość prokseroniny. Dla przykładu w stanach zapalnych do chorych miejsc cieknie z naczyń krwionośnych prokseronina i zostaje przetworzona w komórkach na kseroninę. Poszczególne organy ciała  wysyłają informację o przysłanie im  potrzebnej ilości prokseroniny zmagazynowanej w wątrobie, aby wyprodukować z niej kseroninę.

 
Według teorii dr Heinicke, najnowsze badania przeprowadzone we Francji  pokazały też, że to skuteczne działanie uśmierzające ból jest wynikiem prokseroniny w Noni. Wysoka zawartość prokseroniny w Noni może udostępnić i zapewnić organizmowi całkowite jego zapotrzebowanie na kseroninę, która likwiduje wszelakie bóle, artretyzm, powoduje szybsze gojenie się ran, zwichnięć i złamań.

 
Dr. Heinecke wskazuje na to, że ludzie żyjący w niewielkim tylko stresie, określani jako happy go-lucky -typ produkują dla swojego organizmu optymalną dawkę kseroniny.
Dr Heincke mówi dalej: „Na nieszczęście stwierdzono również, że z upływem lat  ludzki organizm produkuje coraz mniej kseroniny. Wynika z tego, że każda forma stresu, przeziębienia, skaleczenia, jakiekolwiek psychiczne obciążenia jeszcze bardziej obniżają poziom kseroniny w ludzkim organizmie. Prowadzi to oczywiście do daleko idącego osłabienia ludzkiego ciała."

 
W związku z tym, jeżeli w pożywieniu nie dostarczymy odpowiedniej ilości prokseroniny – nasz organizm nie będzie mógł funkcjonować prawidłowo, gdyż tylko przy jej współdziałaniu, organizm jest w stanie wyprodukować odpowiednie ilości kseroniny.
Dr Heinicke twierdzi na przykład, że spożywana w soku z Noni prokseronina, jest dosłownie najlepszym i najskuteczniejszym środkiem leczniczym w leczeniu uzależnienia od narkotyków, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Po zażyciu prokseroniny w przeciągu kilku dni na skutek działania syntezy i wytworzenia kseroniny, organizm kieruje ją do mózgu. Budują się nowe komórki.

 
Dr Heinicke doszukał się także zależności pomiędzy prokseroniną, a uzależnieniem od nikotyny. „Każdy może zostać w przeciągu maksymalnie 3 dni wyleczony z tego nałogu na podstawie tych samych reakcji, co w przypadku odnawiania komórek w mózgu narkomana."

\r\n

 

Recent Posts