Senior Formula

Preparat opracowany z myślą o potrzebach żywieniowych osób starszych. Starannie dobrany zestaw składników odżywczych pozwala zachować szczytową formę w jesieni życia.
Opakowanie zawiera 90 tabletek.

1 tabletka zawiera

Beta karoten 1,77 mg   Potas 5 mg
Witamina E 10 mg   Żelazo 3 mg
Witamina C 60 mg   Jod 20 mcg
Witamina B1 1,2 mg   Cynk (chelat aminokwasowy) 5 mg
Witamina B2 1,5 mg   Miedź (chelat aminokwasowy) 200 mcg
Witamina B6 1,5 mg   Mangan 800 mcg
Witamina B12 1 mcg   Molibden (chelat aminokwasowy) 25 mcg
Niacyna 10 mg   Selen (chelat aminokwasowy) 20 mcg
Kwas pantotenowy 3 mg   Chrom (pikolinian) 20 mcg
Kwas foliowy 70 mcg   L-Glutation 1 mg
Biotyna 50 mcg   Dysmutaza ponadtlenkowa 15 mcg
Inozytol 5 mg   Liście Ginkgo biloba 10 mg
Cholina 5 mg   Ekstrakt z nasion winorośli 1 mg
PABA 4mg   Ekstrakt z kory sosny 1 mg
Kompleks bioflawonidów z cytrusów 5 mg      
Hesperydyna 1 mg      
Betaina HCL 2 mg      
Luteina 500 mcg      


Sposób użycia:
1 tabletka dziennie lub według zaleceń.

SKLEP  >>>  TUTAJ


Multiwitaminy dla seniorów

Starzenie się jest nieuniknionym, genetycznie zaprogramowanym procesem fizjologicznym, wciąż pełnym tajemnic i zagadek. Podeszły wiek nie musi jednak oznaczać choroby. Wiele dolegliwości i schorzeń, leszcze do niedawna uważanych za prosta konsekwencję starzenia się organizmu, obecnie uznaje się za ściśle uwarunkowane stylem życia. A zatem: na „zdrowa starość" pracuje się przez cale życie.

Jednym z sekretów długowieczności jest odpowiednia, dobrze zbilansowana dieta. Każdy człowiek, niezależnie od wieku, powinien prawidłowo się odżywiać. To, co jest niezbędne dla młodego organizmu potrzebne jest także ludziom dorosłym i starszym, zmieniają się tylko ilości i proporcje pomiędzy składnikami odżywczymi. W starszym wieku organizm do sprawnego funkcjonowania nie wymaga już takiej ilości kalorii jak w młodości. Nie zmienia się natomiast zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, dlatego dieta tych osób powinna być szczególnie starannie zaplanowana, aby przy zmniejszonej kaloryczności posiłków zapewnić organizmowi odpowiednia podaż wszystkich niezbędnych substancji.

Niestety, sposób odżywiania osób starszych bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Ponadto długotrwale, często nadmierne w stosunku do potrzeb, stosowanie medykamentów i diet leczniczych może niekorzystnie wpłynąć na stan ich zdrowia. W miarę upływu lat niepostrzeżenie powstałą niedobory składników pokarmowych, których objawy często uważane są za przejaw naturalnego starzenia się organizmu.

Dziś już wiadomo, ze odpowiednie zmiany w sposobie odżywiania połączone z dostosowaną do potrzeb organizmu suplementacją przynoszą ogromne korzyści w postaci zdrowia i kilku dodatkowych lat aktywnego życia. Uzupełnianie codziennej diety w niezbędną ilość przeciwutleniaczy nic tylko opóźnia proces starzenia, ale jednocześnie wzmacnia system immunologiczny i zmniejsza ryzyko wystąpienia współczesnych chorób cywilizacyjnych. Do czołowych przedstawicieli tych związków należą: witaminy (beta karoten, witamina C i E), wybrane składniki mineralne (selen, cynk), enzymy (dysmutaza ponadtlenkowa, peroksydaza glutationowa) oraz wszystkim dobrze znane bioflawonoidy ( w tym hesperydyna), glutation, luteina, ekstrakt z nasion winorośli czy też miłorząb japoński. Staranny dobór tych wszystkich składników odżywczych połączony ze zdrowym trybem życia pozwoli osobom w złotym wieku zachować szczytową formę przez długie lata.

Recent Posts