Skopoletyna

In Zdrowie

Obecna w Noni skopoletyna wspomaga pracę szyszynki. Zwiększając poziom serotoniny i melatoniny w organizmie, zapobiega w ten sposób częstym zmianą nastroju i korzystnie wpływa na biologiczny rytm snu i czuwania.

Pomaga przy leczeniu złego samopoczucia i depresji – poprawia nastruj i "pogodę ducha". Pomocna w sprawach hormonalnych kobiet i mężczyzn. Noni, stymulując produkcję tlenku azotu, odgrywa istotną rolę w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi, które może rozwijać się pod wpływem przewlekłego napięcia i stresu. 

Tlenek azotu, podobnie jak skopoletyna, działa rozkurczowo na naczynia krwionośne, a ponadto zmniejsza skłonność do tworzenia się skrzeplin. W wyniku tych korzystnśśhśzmian poprawia zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze, zmniejszając ryzyko zawału serca, udaru. Noni, dzięki właściwością antyoksydacyjnym, zapewnia również ochrone przed utlenianiem LDL – cholesterolu. Nic więc dziwnego, że obecnie znajduje się w sród najbadrziej popularnych roślin wykorzystywanych w profilaktyce chorób sercowo – naczyniowych.

Recent Posts