Strong Bones

Produkt uzupełniający codzienną dietę w wapń i magnez. Obydwa składniki występują w formie chelatu, w idealnej proporcji 2 do 1, która gwarantuje ich maksymalne wykorzystanie przez organizm oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy, jest również naturalnym środkiem uspakajającym i rozluźniającym.
Opakowanie zawiera 250 tabletek.

1 tabletka zawiera

Wapń 300 mg
Magnez 150 mg


Sposób użycia:
1-2 tabletki dziennie lub według zaleceń.

 

SKLEP  >>>  TUTAJ


Wapń i magnez

Wapń i magnez należą do tzw. budulcowych składników mineralnych organizmu. Stanowią podstawowy składnik kości i zębów, są potrzebne do prawidłowego działania serca i układu krążenia oraz funkcjonowania mięśni i nerwów.

WAPŃ

Wapń wspomaga wchłanianie żelaza, łagodzi bezsenność, buduje silne kości i zęby oraz poprawia działanie systemu nerwowego. Niedobór tego pierwiastka może u dzieci spowodować krzywicę (głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków bóle wzrostowe kości. Natomiast u dorosłych, niedostateczna podaż wapnia w diecie związana jest z osteomalacją i osteoporozą. Ponadto duża podatność na stresy, alergie, zwiększona skłonność do stanów zapalnych, bolesne skurcze mięśni oraz nasilone problemy z próchnicą zębów również mogą wskazywać na brak wapnia w organizmie.

Wapń i żelazo to 2 składniki mineralne, których najczęściej brak w podstawowym pożywieniu kobiet. Niestety, dowiadują się o tym zbyt późno, dopiero po porodzie lub gdy pojawią się objawy osteoporozy.

Zwiększone spożycie wapnia często przynosi ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców i krzyża, a także łagodzi bóle miesiączkowe.

Zdrowe dorosłe osoby na ogół potrzebują dziennie 800-1200 mg wapnia. �Wrogami" wapnia są tłuszcze, kwas szczawiowy (obecny np. w czekoladzie) oraz kwas fitynowy (zawarty w produktach zbożowych). Najlepszym źródłem wapnia jest mleko i produkty mleczne, oleiste ziarna (mak, orzechy itp.), soja i warzywa. Nie jemy wystarczająco dużo ziaren zawierających olej, a mleka (często z powodu nietolerancji laktozy) 70-80% osób nie może strawić, więc prawie wszyscy powinniśmy uzupełniać codzienną dawkę wapnia.

UWAGA!

* Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu większej dawki wapnia niż 2000 mg dziennie, chyba, że po konsultacji lekarskiej.

* Odpowiednia ilość witaminy D, fosforu oraz magnezu wspomaga wchłanianie wapnia.

* Przyjmowanie dziennej ilości wapnia w kilku dawkach zwiększa jego skuteczność.

MAGNEZ

Magnez jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Bierze udział w kierowaniu pracą 300 różnych enzymów, odgrywa więc ważną rolę w przemianie węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych i białka oraz w procesach wytwarzania i zużytkowania energii. Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia i zapobiega chorobom serca. Konsekwencją niedoboru magnezu może być wzrost poziomu cholesterolu we krwi i większa podatność na zmiany miażdżycowe.

Według niektórych badaczy, odpowiednie dawkowanie magnezu zwiększa zdolność obrony organizmu przed infekcjami, jak również poprawia zdolności intelektualne. Wrogami" magnezu są tabletki moczopędne i alkohol. Jego naturalnym źródłem są oleiste ziarna, warzywa i twarda woda pitna. Magnez jest potrzebny do utrzymania równowagi wapnia, sodu, potasu i fosforu w organizmie, do wymiany jonów oraz przyswajania witaminy C. Zaleca się zwiększenie dawki magnezu kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz kobietom zażywającym tabletki antykoncepcyjne lub estrogeny.

UWAGA!

* Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu dużych dawek magnezu (więcej niż 1000 mg dziennie).

* Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają skuteczność magnezu.

* Doświadczenie wykazuje, że proporcja pomiędzy wapniem a magnezem powinna wynosić 2:1. Dobre preparaty zawierają te dwa makroelementy w takich właśnie proporcjach.

* Wapń i magnez są najlepiej wchłaniane wtedy, gdy preparat, który zażywamy, zawiera je w formie chelatowej.

* Magnez łącznie z witaminą B6 zapobiega odkładaniu się kamieni wapniowych w układzie moczowym.

* Magnez przyjmowany podczas posiłku może utrudnić trawienie, ponieważ zobojętnia soki żołądkowe. Lepiej więc zażywać go między posiłkami. Natomiast przy nadkwasocie przyjęta na czczo tabletka magnezu skutecznie zobojętni soki żołądkowe i złagodzi dolegliwości.

* Osoby, przyjmujące z powodu chorób serca tabletki zawierające magnez powinny uzgodnić z lekarzem dawkę wszelkich innych preparatów z magnezem

Recent Posts