Sublingual COQ10

Wyjątkowy na rynku – bo podjęzykowy – koenzym Q10

 Żyjesz na pełnych obrotach? Potrzebujesz większej dawki energii do realizacji życiowych planów? Zapewnij organizmowi odpowiednią ilość koenzymu Q10 – naturalne ożywienie na codzienne zmęczenie! Dziennie wystarczy Ci go ok. 20 mg.  Aby go dostarczyć do swojego organizmu musisz zjeść np: 1,5 kg kurczaka, 1 kg szynki lub 2 kg pstrąga. Jesteś w stanie to zrobić? A może łatwiej zażyć małą, miętową tabletkę Sublingual CoQ10?

Jak działa koenzym Q10?

Koenzym Q10 to substancja, bez której organizm nie jest w stanie wytworzyć energii. Jest też niezwykle silnym antyoksydantem.

Czy suplementacja CoQ10 jest konieczna?

Do 30. roku życia organizm sam wytwarza koenzym Q10 w wystarczającej ilości, lecz wraz z upływem lat, nasze komórki zawierają go coraz mniej. Np. w sercu człowieka w wieku 40 lat jest już tylko ¾ ilości koenzymu z okresu młodzieńczego, a powyżej 70-75 lat – ilość koenzymu spada do połowy pierwotnej warto�ci. W efekcie mogš pojawić się zaburzenia energetyczne, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Aby temu zapobiec, należy uzupełniać poziomy Q10 w organizmie poprzez odpowiedni skład posiłków lub suplementy diety.

Dlaczego warto wybrać nowość w CaliVita – SUBLINGUAL COQ10?

Koenzym Q10 w tabletkach, które umieszcza się pod językiem, jest przyswajany przez organizm szybciej i skuteczniej – trafia do krwioobiegu bezpośrednio za pośrednictwem naczyń krwionośnych, znajdujących się w jamie ustnej. Z tego względu stosowanie tego preparatu jest zalecane zwłaszcza w przypadku, gdy możliwości trawienne oraz absorpcyjne przewodu pokarmowego są znacznie utrudnione. Tabletki mają przyjemny, miętowy smak. Już 1 tabletka dziennie (20 mg) zapewnia uzupełnienie niedoborów koenzymu Q10 w Twojej diecie.

U kogo mogš wystšpić niedobory Q10 ?    

– U osób niewłaœciwie odżywionych

– w podeszłym wieku

– przewlekle chorych (np. kardiomiopatie, nadciœnienie tętnicze, niewydolnoœć serca, zwłaszcza w przebiegu zawału, choroby przyzębia, mięœni, przewodu pokarmowego)

– przyjmujšcych niektóre leki (np. obniżajšce poziom cholesterolu)

– poddanych chemioterapii, radioterapii

– otyłych


Recent Posts