CHELATOTERAPIA

In Zdrowie

Chelacja, chelaty oraz suplementy chelatowane CaliVita International

(multiwitaminy, minerały, mikroelementy, lecytyna, omega 3)

Chelacja opracowana przez laureata Nagrody Nobla

 

Substancje chelacyjne odznaczają się zdolnością do chemicznego wiązania się (z greckiego: chele – szpon, szczypce kraba) z metalami i minerałami w naszym organizmie. Substancja taka otacza jon danego minerału czy metalu i usuwa go z organizmu w moczu lub kale. Aminokwas o nazwie EDTA jest efektywną i szeroko badaną substancją chelacyjną. Źródła chelacji sięgają roku 1893 i wiążą się z nazwiskiem Alfreda Wernera, francusko-szwajcarskiego chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, która później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji. Metodę chelacji z użyciem EDTA po raz pierwszy zastosowano w medycynie w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych u robotników z fabryki baterii, którzy ulegli zatruciu ołowiem. Wkrótce potem w amerykańskiej marynarce wojennej zaczęto poddawać chelacji marynarzy, którzy zatruli się ołowiem podczas malowania okrętów i budynków rządowych. W połowie lat 50-ych chelacja była w USA preferowaną metodą leczenia zatrucia ołowiem i zachowuje tę pozycję po dziś dzień. Bezpiecznie zastosowano ją już u ponad pół miliona pacjentów. Lekarze wykonujący chelację u osób zatrutych ołowiem zauważyli, że u pacjentów, którzy cierpieli dodatkowo na miażdżycę tętnic, chelacja spowodowała także poprawę stanu tętnic. Od 1952 r. dożylną chelację EDTA zaczęto stosować w celu zwalczania chorób układu sercowo-naczyniowego. W ostatnich latach terapia ta stała się dostępna także w formie doustnej. Dziś z łatwością możesz z niej skorzystać.

Jak chelaty oczyszczają ?

Składniki mineralne w naszym organiźmie mają niezwykłą zdolność chelatowania tzn. tworzenia związków z innymi substancjami – chelatorami. W naturze występuje wiele takich związków np. hemoglobina w naszej krwi , czy prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil . Mają one dwufunkcyjne działanie w naszym organiźmie. Dostarczają do komórki substancje odżywcze i zabierają szkodliwe dla organizmu związki. W ten sposób oczyszczają nasz organizm, co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, ponieważ w ciągu roku z pożywieniem przyswajamy od 4 do 7 kg toksyn. Wiele roślin posiada związki chelatowe np. Nopalin, Polinesian Noni, Garlic Caps czy Pure Yucca. Produkt Triple Potency Lecithin posiada dużą dawke choliny i inozytolu, które usuwają z organizmu tłuszcze, zbędny cholesterol czy trójglicerydy. Omega 3 czyli olej rybny równiez posiada działanie chelatujące oczyszczając organizm z nadmiaru kryształków kwasu moczowego.

Nasze komórki cały czas potrzebują związków chelatowych, ponieważ zachodzi w nich na minutę ponad milion reakcji biochemicznych.

Jeśli zażywasz multiwitaminy czy inne produkty nie posiadające łączy chelatowych – zażywasz półsyntetyki, które pozostają w organizmie w postaci nieorganicznej i mogą z czasem więcej zaszkodzić niż pomóc. Składniki mineralne z łączami chelatowymi maja dziesięciokrotnie większą przyswajalność, niż niechelatowane minerały.

Jak dochodzi do zablokowania tętnic ?

Wewnętrzna powierzchnia ścianek tętnic jest gładka i pozbawiona wszelkich złogów. Z powodu niewłaściwego odżywiania, palenia, braku ruchu i innych tzw. czynników ryzyka z czasem na ściankach żył pojawiają się drobne ranki do których przywierają materiały tłuszczowe (cholesterol, trójglicerydy). Zaczynają one tworzyć na ściance warstwę (medyczna nazwa: atheroma), w związku z czym tętnica stopniowo traci elastyczność, grubieje i jest coraz mniej miejsca na przepływ krwi. Proces ten nazywa się miażdżycą tętnic  arterioskleroza. Jeśli nie zajmujemy się tym, może dojść do całkowitego zablokowania naczyń krwionośnych, a w rezultacie do ataku serca lub udaru. Ten ostatni ma miejsce, gdy nastąpi nagłe przerwanie, zablokowanie naczynia krwionośnego wiodącego do mózgu lub powstaną w nim skrzepy krwi.

Jednak ten groźny dla życia proces można powstrzymać. Blokujące złogi mogą być z powodzeniem usunięte z tętnic i naczyń włosowatych bez dokonywania operacji. Metoda ta nazywa się chelacją. Coś daje ( substancje odżywcze) i coś zabiera (toksyczne metale i minerały). Mimo że nie jest ona jeszcze powszechnie znana, każda osoba dbająca o swe zdrowie powinna wiedzieć o jej istnieniu i dostępności.

Przerażającym jest fakt, że tak duża ilość ludzi umiera z powodu choroby serca lub naczyń krwionośnych, a przecież tym chorobom można zapobiec!

Wskazane: Super Coenzym Q10, Triple potency Lecithin, Omega 3, Protekt 4 Life, Garlic Caps, Strong Bones, Witamina E, oraz Polinesian Noni.

Jak chelacja usuwa złogi z tętnic:

W ramach chelacji są wychwytywane z tkanek organizmu toksyczne metale i minerały, które następnie przenoszone są do krwiobiegu i usuwane poprzez nerki. Każdy metal, nawet stanowiący istotną substancję odżywczą, występujący w nadmiarze lub nieodpowiednio rozłożony staje się trucizną. EDTA stara się regulować występowanie większości metali w organizmie. Poprawia również wykorzystywanie wapnia, gdyż nie usuwa go z tych części ciała, gdzie jego obecność jest ważna, na przykład z kości i zębów. Co więcej, chelacja raczej wzmacnia kości, reaktywując zdrowe lecz nieaktywne komórki tworzące masę kostną.

Jeśli chodzi o leczenie miażdżycy tętnic, zmiany stylu życia i jadłospisu pomagają tylko usunąć złogi cholesterolu. Wyłącznie chelacja może usunąć złogi wapnia, które powodują stwardnienie i zwapnienie tętnic.

Poprzez przywrócenie krążenia krwi w określonych tkankach organizmu chelacja może często zapobiegać problemom zdrowotnym. Atakując złogi oczyszcza tętnice i umożliwia normalny przepływ krwi. Złogi na ściankach tętnic wywierają negatywny wpływ na serce, mózg, organy płciowe, a także funkcje kończyn (brak krążenia, martwica, żylaki, dna moczanowa ).

Chelacja wpływa pozytywnie na wszystkie naczynia krwionośne organizmu, poczynając od największych tętnic aż po najcieńsze naczynia włosowate, których większość jest zbyt mała lub zbyt głęboko położona w mózgu czy innych ważnych organach, by można je było bezpiecznie operować.

Stosując chelatowane minerały nie da się ich przedawkować. Organizm uwalnia łącza chelatu dopiero wtedy kiedy potrzebuje jego składnika ukrytego wewnątrz.

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych w Danii:

Po zastosowaniu chelacji EDTA u 470 osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, poprawę stwierdzono w 85% przypadków.
65 spośród 72 pacjentów oczekujących na operację bypass nie wymaga tego zabiegu po poddaniu się chelacji.

Niektóre suplementy CaliVita posiadające łącza chelatowe : Vital do grupy krwi, Full Spectrum, Power Mins, Senior Formula, Strong Bones, Lion Kids Multivitamina, New Life, Iron Plus, Chelatet Zinc, Mega Zinc, Pro Selenium, Chromium Max, Stress Management B Complex, ImmunAid, Liver Aid.

 


SKLEP  >>>  TUTAJ 

 

Recent Posts