Full Spectrum



Multiwitaminy dla dzieci od 11-tu lat

Dzieci jeszcze bardziej niż dorośli, potrzebują witamin. Obecnie są dostępne kompleksowe preparaty witaminowo-mineralne, produkowane wyłącznie z substancji naturalnych. Równocześnie są w sprzedaży otrzymywane syntetycznie, słodzone i konserwowane produkty zawierające witaminy. Czy jednak powinniśmy podawać je naszym dzieciom? Należy pamiętać, że wchłanianie i wykorzystanie przez organizm substancji syntetycznych jest o wiele gorsze niż naturalnych.

W wielu krajach (w tym i w Polsce) odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym dalekie jest od ideału. A tymczasem właśnie w tym okresie odpowiednie odżywianie ma dla dziecka podstawowe znaczenie. Niedobory mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, zakłócić wykonywanie codziennych czynności dziecka, a na dodatek wpłynąć na stan zdrowia w przyszłości.

Głównym celem odżywiania się nie jest zapełnienie żołądka, tylko dostarczenie organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Jeśli posiłki nie będą zawierać właściwych składników w odpowiedniej ilości, to naszym podopiecznym grozi niedobór niezbędnych dla prawidłowego rozwoju substancji odżywczych.

W Polsce większość dzieci odżywia się nieodpowiednio. Ponadto czynniki zewnętrzne (stres, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska, radioaktywne promieniowanie, środki konserwujące, leki itd.) znacznie zwiększają ich zapotrzebowanie na witaminy.

Obecnie dzieciom, szczególnie mieszkającym w dużych miastach, najbardziej zagraża ołów i kadm, które dostają się do powietrza ze spalin samochodów i dymu papierosów. Uczeni stwierdzili, że przy braku cynku organizm przyswaja więcej ołowiu i kadmu; zażywając cynk można zmniejszyć to zagrożenie. Dzieci amerykańskie są na ogół wyższe i zdrowsze niż ich rówieśnicy z Europy. Jest to przede wszystkim rezultatem lepszego odżywiania. Prawidłowo odżywione dziecko, zdrowe fizycznie i psychicznie, potrafi więcej dać z siebie w szkole, ma też większe szansę na sukces w świecie dorosłych.

Nie idźmy na kompromisy, jeśli chodzi o rozwój i zdrowie dziecka! Dajmy mu to, co najlepsze! Dzieci uwielbiają multiwitamino we tabletki o zabawnych kształtach, które wyglądają jak cukierki, ale nie zawierają cukru ani sztucznych barwników.

UWAGA!

* Jeśli dziecko zażywa multiwitaminę zawierającą witaminę D3, to tylko na polecenie lekarza można podawać mu większą dawkę tej witaminy.

* Dzieci cierpiące na brak apetytu czy anemię na polecenie lekarza mogą otrzymać dodatkową dawkę multiwitaminy, w ilości zależnej od wieku.

 


SKLEP  >>>  TUTAJ

Recent Posts