Lion Kids

Multiwitaminowe tabletki do żucia w kształcie zwierząt. Ulubione przez dzieci z powodu swego smaku – owoców tropikalnych (FL0010) lub czekolady (FL0114), a także zabawnych kształtów.
Ten nowoczesny preparat nie zawiera cukru, sztucznych barwników ani konserwantów. Opakowanie z bezpieczną zakrętką, dzięki której można mieć pewność, że dziecko nie zje więcej tych smacznych tabletek niż to konieczne.
Opakowanie zawiera 90 tabletek.

1 tabletka zawiera

Witamina A (beta karoten) 1500 j.m.   Jod 10 mcg
Witamina E 7 j.m.   Żelazo 3 mg
Witamina C 35 mg   Magnez 5 mg
Witamina B1 0,5 mg   Miedź 70 mcg
Witamina B2 0,6 mg   Cynk 2 mg
Witamina B6 0,7 mg   Mangan 100 mcg
Witamina B12 1,5 mcg   Potas 2 mg
Niacyna 7 mg   Selen 10 mcg
Kwas pantotenowy 3 mg   Chrom 5 mcg
Kwas foliowy 100 mcg      
Biotyna 35 mcg      
Inozytol 1,6 mg      
Wapń 10 mg      
Fosofor 10 mg      


Sposób użycia:
dla dzieci1 tabletka dziennie lub według zaleceń.

KUP PRODUKT JAKO KLIENT   >>>   TUTAJ

ZOSTAN KLUBOWICZEM I KUPUJ 33% TANIEJ   >>>   TUTAJ


Multiwitaminy dla dzieci

Dzieci jeszcze bardziej niż dorośli, potrzebują witamin. Obecnie są dostępne kompleksowe preparaty witaminowo-mineralne, produkowane wyłącznie z substancji naturalnych. Równocześnie są w sprzedaży otrzymywane syntetycznie, słodzone i konserwowane produkty zawierające witaminy.
Czy jednak powinniśmy podawać je naszym dzieciom? Należy pamiętać, że wchłanianie i wykorzystanie przez organizm substancji syntetycznych jest o wiele gorsze niż naturalnych.

W wielu krajach (w tym i w Polsce) odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym dalekie jest od ideału. A tymczasem właśnie w tym okresie odpowiednie odżywianie ma dla dziecka podstawowe znaczenie. Niedobory mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, zakłócić wykonywanie codziennych czynności dziecka, a na dodatek wpłynąć na stan zdrowia w przyszłości.

Głównym celem odżywiania się nie jest zapełnienie żołądka, tylko dostarczenie organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Jeśli posiłki nie będą zawierać właściwych składników w odpowiedniej ilości, to naszym podopiecznym grozi niedobór niezbędnych dla prawidłowego rozwoju substancji odżywczych.

W Polsce większość dzieci odżywia się nieodpowiednio. Ponadto czynniki zewnętrzne (stres, sztuczne oświetlenie, zanieczyszczenie środowiska, radioaktywne promieniowanie, środki konserwujące, leki itd.) znacznie zwiększają ich zapotrzebowanie na witaminy.

Obecnie dzieciom, szczególnie mieszkającym w dużych miastach, najbardziej zagraża ołów i kadm, które dostają się do powietrza ze spalin samochodów i dymu papierosów. Uczeni stwierdzili, że przy braku cynku organizm przyswaja więcej ołowiu i kadmu; zażywając cynk można zmniejszyć to zagrożenie. Dzieci amerykańskie są na ogół wyższe i zdrowsze niż ich rówieśnicy z Europy. Jest to przede wszystkim rezultatem lepszego odżywiania. Prawidłowo odżywione dziecko, zdrowe fizycznie i psychicznie, potrafi więcej dać z siebie w szkole, ma też większe szansę na sukces w świecie dorosłych.

Nie idźmy na kompromisy, jeśli chodzi o rozwój i zdrowie dziecka! Dajmy mu to, co najlepsze! Dzieci uwielbiają multiwitamino we tabletki o zabawnych kształtach, które wyglądają jak cukierki, ale nie zawierają cukru ani sztucznych barwników.

UWAGA!

* Jeśli dziecko zażywa multiwitaminę zawierającą witaminę D3, to tylko na polecenie lekarza można podawać mu większą dawkę tej witaminy.

* Dzieci cierpiące na brak apetytu czy anemię na polecenie lekarza mogą otrzymać dodatkową dawkę multiwitaminy, w ilości zależnej od wieku.

Recent Posts