Menopausal Formula

 

„Wiek zmiany” to ważny okres w życiu każdej kobiety, któremu często towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów. W tym czasie organizm potrzebuje odpowiednich dawek witamin i składników mineralnych. Menopausal Formula to produkt o wyjątkowej recepturze, wzbogacony roślinami leczniczymi, zapewniający prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, a także usuwający nieprzyjemne objawy menopauzy.

Menopauza – bez nieprzyjemnych objawów

Menopauza to naturalny nieuchronny etap w życiu każdej kobiety. Pojawia się między 45 a 50 rokiem życia i jest związany z wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Warto pamiętać, że estrogeny i progesteron nie tylko regulują cykl miesiączkowy, ale także chronią kości i układ krążenia, uczestniczą w wielu przemianach metabolicznych, jak również wpływają na nastrój kobiety. Nic więc dziwnego, że zachwianie równowagi hormonalnej powoduje powstanie wielu niekorzystnych objawów, szczególnie w początkowym okresie przekwitania. W tym szczególnym czasie kobieta odczuwa uderzenia gorąca, nadmierne poty (zwłaszcza nocą), bezsenność, staje się drażliwa, łatwo się męczy, często zaczyna mieć problemy z pamięcią i koncentracją. Zmiany zanikowe w narządzie rodnym m(np. suchość pochwy) mogą doprowadzić do dyskomfortu podczas stosunku płciowego.

Menopauza nie jest chorobą, ale niski poziom hormonów może stać się przyczyną wielu kłopotów ze zdrowiem. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym okresie pojawią się takie schorzenia jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i osteoporoza lub nasilą się już wcześniej występujące dolegliwości.

Przyjmowanie żeńskich hormonów płciowych (tzw. hormonalna terapia zastępcza), tak popularne w ostatnich latach, może niestety powodować wiele niepożądanych działań ubocznych.

Wyniki badań wskazują, że u leczonych w ten sposób kobiet zwiększa się ryzyko raka piersi oraz trzonu macicy. Dlatego kobiety stosujące terapię estrogenową muszą być poddawane systematycznym badaniom lekarskim, dzięki którym można na bieżąco kontrolować stan ich zdrowia.

Na szczęście istnieje jeszcze inny sposób, który pomoże kobiecie cieszyć się pełnią życia również w tym okresie.

Nieprzyjemne objawy menopauzy można łagodzić odpowiednią dietą, gimnastyką oraz poprzez stosowanie skutecznych suplementów diety, zawierających witaminy, składniki mineralne oraz zioła, które zapewnią prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych.

W tym szczególnym okresie wzrasta zapotrzebowanie na wapń, który dba o zdrowie naszych kości. Do czasu przekwitania odpowiedni poziom estrogenu (hormon produkowany przez jajniki) stanowi ochronę dla zasobów wapnia w kościach kobiety. W okresie menopauzy, gdy wygasa funkcja hormonalna gruczołów płciowych ochrona ta ulega załamaniu i organizm jest w znacznym stopniu narażony na utratę wapnia. Dlatego też uzupełnianie tego składnika w diecie, jak również witaminy C zapewni kobiecie mocne, odporne na osteoporozę kości, zwłaszcza, że w podstawowym pożywieniu kobiet coraz częściej brakuje odpowiedniej ilości tych cennych substancji odżywczych. Inne kluczowe składniki to magnez, bór, chrom i cynk. Natomiast odpowiednia podaż antyoksydantów takich jak witamina A, C, E, beta -karoten oraz selen zapewni paniom skuteczną obronę w walce z rakiem.

Dobór ziół o sprawdzonym, skutecznym działaniu może także korzystnie wpłynąć na dolegliwości okresu przekwitania. Fieid horsetail (polny skrzyp) chroni kości i wydala nadmiar wody z organizmu.

Dong Quai, wzmacnia mięśnie macicy oraz zapobiega infekcjom bakteryjnym i grzybiczym. Zeń-szeń syberyjski pobudza zarówno sprawność umysłową, jak i fizyczną, zmniejsza objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych oraz chroni przed rakiem. Z kolei korzeń lukrecji pomaga zwalczyć depresję, wzmacnia system immunologiczny i ochrania wątrobę. Blessed Thistle wpływając na przysadkę, zwiększa produkcję progesteronu, a zatem łagodzi objawy menopauzy. Na koniec Chasteberry, który od dawna jest popularnym środkiem na dolegliwości menstruacyjne. Godne polecenia są więc nowoczesne suplementy żywieniowe, które zawierają w składzie wszystkie te aktywne składniki: witaminy, sole mineralne oraz rośliny lecznicze.

SKLEP >>> TUTAJ

Recent Posts