New Life

Preparat dla kobiet karmiących piersią.
Opakowanie zawiera 120 tabletek.

1 tabletka zawiera

Beta karoten 2,5 mg   Cyjanokobalamina 1 mcg
Witamina E 7 j.m.   Wapń 325 mg
Witamina C 60 mg   Magnez 112,5 mg
Tiamina 0,8 mg   Potas 5 mg
Ryboflamina 1 mg   Cynk 8 mg
Niacyna 9 mg   Mangan 1 mg
Kwas foliowy 1 mcg   Żelazo 4 mg
Kwas pantotenowy 4 mg   Miedź 1 mg
Pirydoksyna 1 mcg   Jod 75 mcg
Biotyna 60 mcg   Chrom(pikolinian) 25 mcg
Cholina 10 mg      
Inozytol 10 mg      
PABA (kwas para-aminobenzoesowy) 1 mg      


Sposób użycia:
 2 tabletki dziennie lub według zaleceń.

KUP PRODUKT JAKO KLIENT   >>>   TUTAJ

ZOSTAN KLUBOWICZEM I KUPUJ 33% TANIEJ   >>>   TUTAJ


Multiwitaminy dla kobiet w ciązy i karmiących

Ciąża i karmienie piersią to dwa okresy w życiu kobiety stawiające jej najwyższe wymagania żywieniowe. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne przy stosunkowo niewiele zwiększonym zapotrzebowaniu na energię zmusza do starannego układania jadłospisu i coraz częściej do stosowania suplementacji. Np. kobiety w ciąży potrzebują dwa razy więcej żelaza niż normalnie.

Ciężarna kobieta, chcąc przyjąć potrzebną ilość tego pierwiastka, musiałaby spożyć dziennie 5000-7000 kalorii, co jest właściwie niemożliwe, a nawet niewskazane. Nic więc dziwnego, że niedobory żelaza w okresie ciąży i połogu dotyczą około 30% kobiet. Najnowsze badania dowodzą, że nieodpowiedni poziom żelaza w diecie niemowlęcia negatywnie oddziałuje na jego rozwój, także umysłowy.

Niestety, niedoborów tych nie można nadrobić później. W okresie ciąży zwiększa się także zapotrzebowanie na wapń, ponieważ organizm kobiety, aby zapewnić prawidłowy rozwój kości i zębów płodu, potrzebuje jego większe ilości.

Kobieta ciężarna musi zadbać o optymalne zaopatrzenie swojego organizmu we wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne, gdyż nawet najmniejsze ich niedobory mogą niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka. Np. niedostateczne spożycie kwasu foliowego, który jest niezbędny do wzrostu i odbudowy wszystkich komórek, może wpływać na niedorozwój łożyska i być przyczyną poronień oraz wad rozwojowych płodu.

Nowoczesne preparaty zawierają starannie dobrany zestaw składników odżywczych w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Duże znaczenie ma wprowadzenie odpowiedniej, większej ilości witaminy C, gdyż jest ona niezbędna do prawidłowego działania systemu immunologicznego, wytwarzania kości, chrząstek i kolagenu oraz sprawnego przebiegu wielu reakcji enzymatycznych.

UWAGA!

* Przyjmowanie jakichkolwiek preparatów witaminowo-mineralnych przez kobiety ciężarne i karmiące zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem, zwłaszcza, gdy zaleca on przyjmowanie innych witamin lub leków.

Praktyczna rada:

Planując zajście w ciążę warto przyjmować preparat multiwitaminowy na kilka miesięcy przed zapłodnieniem, ponieważ zapewni to prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu.

Recent Posts