Na przekór niestrawności

In Zdrowie

Wiele osób, szczególnie starszych, ma problemy z trawieniem, które objawiają się zgagą, gazami, wzdęciami, zaparciem lub biegunką. Przyczyną jest nieprawidłowe wydzielanie soków trawiennych, enzymów, a także niemożność odpowiedniego żucia pokarmów. Prowadzi to do upośledzenia trawienia i wchłaniania składników pokarmowych, co objawia się osłabieniem, złym samopoczuciem, utratą masy ciała i zaburzeniami odporności. Przy problemach trawiennych wskazane jest uzupełnianie niedoboru enzymów, dlatego często w swojej praktyce, szczególnie osobom starszym zalecam Meal Time preparat zawierający roślinny enzym papainę, która działa podobnie jak pepsyna trawiąca białko. Oto przykład – pacjentka lat 72, z grupą krwi AB, odżywiająca się typowo (pieczywo, ziemniaki, tłuszcze, słodycze, mięso, mato warzyw i owoców) zgłosiła się do mnie z powodu następujących dolegliwości: złe samopoczucie, odbijanie, wzdęcia, zaparcia, bóle w prawym podżebrzu. Wyniki badań wskazywały na niedobór soku żołądkowego stłuszczenie wątroby i zaburzenia flory bakteryjnej jelit. Zaleciłam zmianę sposobu odżywiania, Vital AB, Meal Time, AC-Zymes. Po 6 tygodniach pacjentka stwierdziła poprawę samopoczucia i znaczne zmniejszenie wcześniejszych dolegliwości. Pacjenci stosujący Meal Time mają znacznie mniej nieprzyjemnych objawów po posiłkach, czują się lepiej, są aktywniejsi.

lek. med. Maria Sikora (internista, spec. medycyny  prewencyjnej) Warszawa

  

Pożyteczne bakterie.

  

Powszechnie wiadomo, że podstawowym źródłem pożytecznych bakterii Acidophilus w naszej diecie są fermentowane napoje mleczne (jogurty, kefiry, "zsiadłe" mleko). Jednak w mojej praktyce lekarskiej często spotykam się z twierdzeniem, że, mleko jest dobre, ale…dla dzieci". Weryfikując dietę tych osób. okazuje się, że jest ona "urozmaicona", ale w różnego rodzaju mięsa i wędliny Nie strawione resztki białek, pozostając dłuższy czas w jelitach, są doskonałą pożywką dla bakterii gnilnych i innych chorobotwórczych mikroorganizmów. Te z kolei, w swoim procesie rozwoju wytwarzają toksyny, szczególnie drażniące ściany jelita. A to już pierwszy krok w kierunku zmian nowotworowych. To prawdopodobnie stosowana przez większość panów dieta predysponuje ich do większej niż panie zachorowalności na nowotwory jelita grubego. Nie oznacza to, że preparat AC-Zymes, zawierający pałeczki kwasu mlekowego, polecam tylko mężczyznom. Praktycznie mógłbym go zalecić każdemu z moich pacjentów, ponieważ Lactobadllus acidophilus to siła, która ochroni nas przed wieloma dolegliwościami

                                                      lek. med. Grzegorz Furtak (internista) Kraków

Czy wiesz, że…

  

Biały nalot na języku lub czerwony nalot na języku może być oznaką zakażenia grzybiczego, bakteryjnego i wirusowego organizmu. Czerwony nalot na języku oznacza również awitaminozę.

  


Choroby układu pokarmowego >>>TUTAJ

 

Układ trawienny >>>TUTAJ

 

Recent Posts