Odżywianie w ciąży

 


"Preparat New Life został specjalnie stworzony, by uwzględnić nie tylko potrzeby kobiet w ciąży i w okresie laktacji, ale również przyszłego dziecka. Zawiera wszystko, czego potrzebuje niemowlę i matka, uwzględniając również fakt, że dzisiejsza żywność już często nie zawiera przypisanej jej składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

Według opinii ekspertów poprzez prawidłowe odżywianie podczas ciąży można byłoby uniknąć 30% chorób. W przypadku jeszcze nie narodzonych dzieci – budujących każdą swoją cząsteczkę z organizmu swojej matki – wartość ta jest z pewnością jeszcze wyższa. Odpowiedzialność jest ogromna!

Co ma jadać dziecko, które sie jeszcze nie narodziło

Z potrzebą prawidłowego odżywiania najlepiej jest oswoić się już w dzieciństwie, ale nigdy nie jest za późno. A może jednak? W rzeczywistości chwila zapłodnienia jest tym ostatnim momentem. Jeżeli ktoś, nawet po tym czasie, nie ma zamiaru zwracać uwagi na ilość i skład pożywienia, zachowuje się nieodpowiedzialnie wobec własnego dziecka.

W błędzie są również te osoby, które zaczynają jadać dwa razy więcej, tłumacząc, że muszą teraz jeść za dwoje. Idealny przyrost masy ciała w dziewięciomiesięcznym okresie ciąży wynosi zaledwie 10-12 kilogramów. Połowę tej wartości należy nabrać w pierwszych sześciu miesiącach. Po tym czasie przyrost wagi nie powinien przekroczyć pół kilograma tygodniowo. Warto zapoznać się z faktami szczegółowo. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne kobiety w ciąży, w zależności od aktywności fizycznej, wynosi o 143-366 kcal więcej, niż we wcześniejszym okresie. Z tego dzienna dawka tłuszczów musi wynosić 80-90 g (ważna jest przy tym proporcja nasyconych, jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), białka 90 g, węglowodanów 300-350 g. Wzrasta też zapotrzebowanie na witaminy oraz składniki mineralne. W tym okresie szczególnie ważna jest odpowiednia podaż kwasu foliowego, należącego do witamin z grupy B. Śmiało można go nazywać "witaminą oczekiwanego dziecka", ponieważ odgrywa ważną rolę w rozwoju łożyska i zapłodnionej komórki jajowej. Bierze udział w przemianach metabolicznych niektórych aminokwasów oraz w procesach syntezy kwasów nukleinowych (RNA, DNA). Jego niedobór jest przyczyną niedokrwistości oraz wad rozwojowych płodu. Niestety, polskie społeczeństwo wykazuje niskie spożycie kwasu foliowego, dlatego zażywanie tej witaminy należy rozpocząć już na 3 miesiące przed planowaną ciążą. Warto pamiętać, że w okresie ciąży zapotrzebowanie na ten składnik jest dwukrotnie, a w okresie laktacji półtora razy wyższe niż zwykle. Preparat New Life został specjalnie stworzony, by uwzględnić nie tylko potrzeby kobiet w ciąży i w okresie laktacji, ale również przyszłego dziecka. Zawiera wszystko, czego potrzebuje niemowlę i matka.

W pierwszych miesiącach ciąży witamina B6 może zmniejszyć odruchy wymiotne. Jest bardzo ważna również w drugiej połowie ciąży, a jej niedobór może doprowadzić do różnych komplikacji ciążowych i porodowych. Ciężarne kobiety potrzebują dwa razy więcej żelaza niż normalnie, nic więc dziwnego, że w naszym kraju anemia powstająca w wyniku niedoboru żelaza dotyczy co drugiej przyszłej mamy. Przewlekły niedobór żelaza, powstały poniżej pierwszego roku życia dziecka, może negatywnie wpłynąć na jego inteligencję, czego nie można zrekompensować póśniejszym uzupełnieniem żelaza. Kofeina blokuje wchłanianie żelaza – dlatego w okresie ciąży nie zaleca się spożywania nadmiernych ilości kawy, herbaty, czekolady lub coca-coli. Większość preparatów przeznaczonych dla kobiet w ciąży nie zawiera wystarczającej ilości wapnia. Należy również pamiętać, że zbyt dużo białka, tłuszczów, fosforu (napoje gazowane, orzeszki, chipsy itd. ), stres oraz brak ruchu zaburzają przyswajanie wapnia, tak więc nie zawsze wystarczy sama dieta. Podczas karmienia piersią organizm matki wciąż jest poważnie obciążony. W normalnych warunkach musi wyprodukować około 850 ml mleka, dlatego należy oczywiście przyjmować dużo płynów. W dalszym ciągu potrzebne jest więcej witamin A, C i D, magnezu, cynku, jodu. Nadal należy unikać spożywania kawy, słodzonych napojów, palenia papierosów, stresu, ponieważ działają szkodliwie na wykorzystanie wyżej wymienionych składników.

Okres ciąży jest prawdopodobnie najważniejszym okresem w życiu kobiety. Jednak pełne szczęście zawita do rodziny dopiero wtedy, kiedy narodzone niemowlę jest zdrowe i otrzymało wszystko, co może zagwarantować jego póśniejszy normalny rozwój. W tym celu warto skorzystać z preparatu, który zawiera, dobrane z naukową precyzją, odpowiednie ilości oraz proporcje witamin i składników mineralnych. Preparat New Life został specjalnie stworzony, by uwzględnić nie tylko potrzeby kobiet w ciąży i w okresie laktacji, ale również przyszłego dziecka. Zawiera wszystko, czego potrzebuje niemowlę i matka, uwzględniając również fakt, że dzisiejsza żywność już często nie zawiera przypisanej jej składników odżywczych w odpowiednich ilościach."

                                                                                                                        CF Europe

  Wybrane artykuły dotyczące ciąży i małych dzieci.

 

 

SKLEP  >>>  TUTAJ

Recent Posts