Multiwitaminy dla dzieci

CZY KASIA SĄSIADÓW ROZWIJA SIĘ SZYBCIEJ ?
Dzieci"Rodzice często porównują poziom rozwoju swoich dzieci z poziomem rówieśników. (Kasia z sąsiedztwa jest wyższa o pół głowy od naszej Zuzanny). Jeśli nawet tego nie powiedzą głośno, to jednak chcieliby, aby ich brzdąc należał do najsprawniejszych. W związku z tym często słyszymy o „wolnym” lub „szybkim” rozwoju znanych nam dzieci.

W życiu każdego człowieka etapy rozwoju sprawności fizycznej i intelektualnej przebiegają podobnie. Różnice pomiędzy poszczególnymi dziećmi widać jedynie w tempie przyswajania przez nie wiedzy somatycznej, psychicznej i społecznej. Potrzeba badań specjalistycznych lub opieki medycznej pojawia się jednak wyłącznie w przypadkach kiedy stopień niedorozwoju, czy opóźnienia w rozwoju dziecka w stosunku do średniego poziomu jest wyraźnie zauważalny.

Co wpływa na rozwój ?

Cechy genetyczne, warunki bytowe oraz takie czynniki jak ogólny stan zdrowotny (zwłaszcza zwyczaje żywieniowe) i równowaga psychiczna. Ważną rolę odgrywają również hormony, przede wszystkim hormon wzrostu, hormony wydzielane przez tarczycę oraz w wieku dojrzewania – hormony płciowe. Jest ogólną prawidłowością, że wyżsi rodzice miewają wyższe dzieci, ale nieraz przedłużająca się poważniejsza choroba lub też braki w odżywianiu mogą zmniejszyć wpływ tej potencjalnej cechy genetycznej.

Możemy temu zapobiec zapewniając dzieciom zrównoważony, zróżnicowany jadłospis uzupełniając go takimi dodatkami żywieniowymi, które uwzględniają wiek oraz obciążenia fizyczne i psychiczne (obowiązki szkolne, aktywność sportowa). Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że organizm dzieci w przypadku braku niektórych witamin, makro i mikro elementów jest niezdolny do optymalnego wykorzystania podstawowych substancji odżywczych. Najlepiej jest jeżeli wymienione związki podajemy w formie kompleksowej, ponieważ poszczególne elementy wywierają wzajemny wpływ na działanie innych, a gdy ich proporcje są odpowiednie, to ich efektywność jest maksymalna.

Z tego względu ze szczególną uwagą należy potraktować multiwitaminy dla dzieci. Produkty CaliVita które uwzględniają wspomniane wymogi oraz mają gwarantowaną, doskonałą jakość. Są to: INFANT FORMULA – dla niemowląt, LION KIDS C – dla małych dzieci, FULL SPECTRUM – dla starszych dzieci i młodzieży. Te preparaty mogą być podawane dzieciom bez konsultacji z lekarzem, ponieważ w poszczególnych preparatach koncentracja składników jest odpowiednio dostosowana do wieku i potrzeb dzieci.

Rozwój dzieci wspomagają także: mleczko pszczele – BEE POWER oraz preparat z alg – SPIRULINA MAX, która zawiera szereg składników odżywczych, przede wszystkim aminokwasy o doskonałej jakości, które stanowią podstawę zdrowego rozwoju wszystkich tkanek organizmu ludzkiego. Wspomaganie wzrostu i rozwoju dziecka takimi preparatami nie może mu zaszkodzić, a wprost przeciwnie, może tylko pomóc, ponieważ jednocześnie mobilizują one i wzmacniają układ odpornościowy.

Wzrostowi dzieci często towarzyszą też tzw. bóle wzrostowe. Pojawiają się one przede wszystkim w kończynach ( przeważnie dolnych ), a najczęściej występują podczas odpoczynku, zwłaszcza nocą. Najczęściej narzekają na tego typu bóle dzieci w wieku 6-12 lat. Pochodzenie ich jest nie znane, ale nie są niebezpieczne oraz nie wymagają leczenia. Jeżeli jednak ich intensywność się wzmaga lub ewentualnie towarzyszą im inne objawy – zmęczenie lub np. spuchnięcie któregoś ze stawów, lub też bóle są tak silne, że przeszkadzają dziecku w spaniu, to należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. W tym przypadku rodzice mogą uzupełnić jadłospis dziecka kolejnymi preparatami: C PLUS, STRONG BONES, TRIPLE POTENCY LECITHIN. W sprawie dawkowania, należy zgłosić się po poradę do lekarza w jednym z Salonów Sprzedaży.

Wzrost znacznie przyspiesza głęboki sen nocą oraz regularne zażywanie ruchu i uprawianie sportu ( najbardziej odpowiednie są dyscypliny lekkoatletyczne ). Istotny jest również stan równowagi psychicznej. Dlatego jest bardzo ważne, aby rodzice dbali o dobre samopoczucie psychiczne swojego dziecka. Nasza firma w tym też może pomóc swoimi preparatami."

                                                                       Dr Melita Hromadowa


SKLEP  >>>  TUTAJ


 

Wybrane artykuły dotyczące ciąży i małych dzieci.  

Recent Posts