OPUNCJA

In Zdrowie

Jako przekąskę poleciłabym odrobinę świeżej, wiosennej sałatki z kaktusa, następnie zupę z opuncji po meksykańsku, a na koniec kaktus z grilla, dobrze upieczony, pikantnie przyprawiony.

Opuncja – modne menu

Powyższe menu wcale nie zabrzmiałoby obco na garden-party zorganizowanym gdzieś w Północnej Ameryce. Moda na jedzenie kaktusa przyszła z południa, z Meksyku i natychmiast zaczęła podbijać Amerykę, choć nie tak szybko, jak ognista Tequila. Niestety, osobiście nie poznałam jeszcze smaku kaktusa, jednak jestem przekonana, że jest niezwykle zdrowy. Np. Nopal dostarcza organizmowi 17 aminokwasów (w tym 8 egzogennych), węglowodany (m. in. glukozę, fruktozę oraz pektyny). Jest niezwykle bogaty w witaminy, zwłaszcza w witaminę C, B1, B2, B3 oraz składniki mineralne (wyjątkowa ilość wapnia i potasu).

Nopal jest wysokiej jakości surowcem odżywczym. To wspaniałe źródło dobrze przyswajalnych przez organizm składników odżywczych. Wiele chorób ma swoje korzenie w nieprawidłowym odżywianiu. Cukrzyca, wysokie ciśnienie, choroby stawów, niektóre nowotwory. Wszyscy, którzy przyjmują na siebie ryzyko związane z nadwagą i otyłością wynikające ze złych zwyczajów żywieniowych oraz niewłaściwej diety, tak naprawdę igrają z wymienionymi chorobami. Ile jest takich osób? W Polsce ok. 65% ludności ma nadwagę lub jest otyłych, można więc powiedzieć, że co drugi obywatel walczy z problemem zbyt wysokiej masy ciała.

Nopalin korzystnie wpływa na procesy trawienne, ponadto poprzez zmniejszenie gromadzenia płynów w tkankach, wspiera nerki w ich funkcjach odtruwających. Wiąże kwasy żółciowe, reguluje poziom glukozy we krwi, wspiera pracę wątroby. Przyczynia się także do zwalczania zbędnych kilogramów, bowiem hamuje apetyt i zwiększa uczucie sytości, oczyszcza jelito grube, zmiękcza stolec, zwiększa jego masę i częstotliwość oddawania. Osoby, które prowadzą zdrowy styl życia, prawidłowo odżywiają się oraz nie mają problemów z masą ciała i trawieniem, mogą odetchnąć z ulgą, nie potrzebują Nopalinu . A jeżeli tak nie jest, lepiej będzie jak najszybciej wypróbować, co potrafi zdziałać ta kolczasta roślina, która już podbiła większość kontynentów.

CF Europe

 


Im wcześniej tym lepiej

Jeszcze nie tak dawno mogłam rozpoczynać dzień tak, jak wszyscy zdrowi ludzie: od herbaty i śniadania. Teraz rozpoczynam pomiarem cukru i zastrzykiem insuliny. Świat człowieka chorego wygląda troszeczkę inaczej. Gdy zalecono mi przyjmować insulinę, wynik badania wskazywał stężenie glukozy we krwi 280 mg/dl. Niestety, ale choroba wyprzedziła pojawienie się Nopalinu w ofercie CF. Gdy stał się on dostępny na rynku, zaczęłam go przyjmować, bardziej z ciekawości "co to za wynalazek", niż z przekonania,że będzie skuteczny w mojej chorobie. Tygodnie mijały. Codziennie rano "mierzyłam" cukier… i zauważyłam,że wyniki były coraz lepsze. Poziom glukozy zmniejszył się nawet do 110 mg/dl. Teraz wstrzykuję sobie 14 jednostek insuliny zamiast 22, jak na początku choroby. Tę korzystną zmianę sprawił Nopalin, bo zaobserwowałam ją dopiero po wzbogaceniu mojej diety o ten preparat. Gdy zabrakło mi Nopalinu zaledwie na kilka dni, wyniki natychmiast pogorszyły się. Mam jednak nadzieję,że uzyskam jeszcze lepszą poprawę mojego zdrowia, bo nie planuję z nim się rozstać. Czasami zastanawiam się, czy gdybym miała go wcześniej do dyspozycji, to może nie musiałabym przyjmować insuliny ?

                                                                                      Barbara Łuczak z Łodzi

 Codziennie Nopalin

 

Nopalin używam dopiero od kilku tygodni. Zainteresowałam się Nopalinem  ze względu na zawarty w nim błonnik, który jest dobrodziejstwem dla jelit. Trafiłam w dziesiątkę! Moje dolegliwości ustąpiły. Jelita pracują regularnie, a ja odzyskałam dobre samopoczucie i uczucie lekkości. Przypisuję to nie tylko oczyszczeniu jelit przez Nopalin, ale także oczyszczenie całego organizmu z zalegających w nim toksyn. Zachęcam Państwa – skorzystajcie z Nopalinu . To skarb!

 

Barbara Lis

 

 


SKLEP  >>>  TUTAJ


Więcej na temat NOPALINU:

NOPALIN UNIWERSALNY
OPUNCJA – MODNE MENU
CACTUS CURATIVUS
BEZ BŁONNIKA NIE MA ZDROWIA
NOPALIN – POCZUCIE PEWNOŚCI NA PLAŻY – ODCHUDZANIE
TO BYŁO PRZEZNACZENIE
TEN CUDOWNY NOPAL
NOPALIN I NAŁÓG PALENIA?
NOPALIN – STRAŻNIK ZDROWIA
OPUNCJA NA DROGĘ
NOPALIN I CHOLESTON – NADWAGA CZY OTYŁOŚĆ?

Cennik

Zobacz też DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI

Recent Posts