OxyMax
Biologiczny suplement tlenu zawierający stabilizowany tlen.
|
Źródło życia
Tlen – jeden z najbardziej powszechnych pierwiastków obecnych na Ziemi i jest potrzebny miliardom komórek naszego organizmu. Nie są one w stanie pobierać go bezpośrednio z powietrza, dlatego do jego transportu służą specjalne struktury. Centralny układ nerwowy dostarcza siły napędowej przeponie, która kurcząc się, umożliwia wdech powietrza.
Poprzez filtr pęcherzyków płucnych, tlen przepływa do krwi i w tym momencie kończy się zadanie układu oddechowego. Odtąd pałeczkę przejmuje układ krążenia, który spełnia funkcje: pompy (serce), rur (naczynia krwionośne) i środka do transportu gazów pomiędzy płucami i komórkami (krew).
Tlen jest transportowany we krwi w dwóch postaciach. Małe ilości rozpuszczają się w osoczu (1%), a pozostała część tlenu (99%) wiąże się z cząsteczkami hemoglobiny. Tak więc, bez hemoglobiny tlen nie mógłby dotrzeć do komórek w takich ilościach, jakie są potrzebne do prawidłowego przebiegu reakcji metabolicznych.
W sytuacji zbyt małej podaży tlenu, komórka zwraca się po inne źródło energii, by podtrzymać funkcje niezbędne do życia. Najczęściej w takim przypadku, komórki rozkładają glukozę w procesie beztlenowej fermentacji, która może zaburzyć metabolizm komórkowy.
W efekcie powstaną niepożądane związki chemiczne. W okresie powrotu do stanu prawidłowego, cała grupa osłabionych komórek traci swoją naturalną zdolność do samoobrony. Takie komórki pozostają bezbronne wobec wirusów, grzybów, bakterii i innych czynników chorobotwórczych.
W wyniku uprzemysłowienia oraz towarzyszącego mu zanieczyszczenia środowiska, systematycznie zmniejsza się w powietrzu stężenie tlenu.
Jeszcze 100 lat temu zawartość tlenu w powietrzu wynosiła 22%.
W dzisiejszych czasach kształtuje się średnio na poziomie 19%, a w dużych miastach już tylko 12-15%). Nasze płuca są w maksymalny sposób obciążane powietrzem zanieczyszczonym chemikaliami, pyłkami, tlenkiem węgla, kadmem, ołowiem.
Sytuacja nie jest lepsza, jeśli chodzi o żywność i napoje. Konserwanty, barwniki, rozmaite zanieczyszczenia pogarszają ich jakość, obciążając organizm i zwiększając nasze zapotrzebowanie na tlen. Niedobory tlenu w organizmie mogą więc pojawić się w następujących sytuacjach:
- nieprawidłowe, zbyt płytkie oddychanie;
- palenie (nawet bierne);
- pogorszenie jakości wody;
- zmniejszone spożycie wody i spożywanie większych ilości napojów gazowanych, a także alkoholu, kawy;
- konsumpcja żywności pochodzącej ze sztucznych upraw;
- sztuczne światło;
- przyjmowanie leków;
- brak aktywności fizycznej
Ostatnio ogromne zainteresowanie budzą suplementy zawierające biologiczny tlen. Wśród nich, najbardziej skuteczny okazał się tlen stabilizowany, którego jakość nie zmienia się przez lata, nie wywołuje negatywnych skutków i nie generuje tworzenia się wolnych rodników. Jest nie tylko absolutnie bezpieczny, ale także łatwo wykorzystywany przez organizm. Zawiera 12000 cząsteczek tlenu na l milion części, czyli ponad 1000 razy więcej od ilości tlenu zawartego w wodzie z kranu (dla porównania, w przypadku wody z kranu wartość ta wynosi 5-7, podczas gdy w przypadku wody źródlanej 10-12). Stąd tez tlen stabilizowany jest prawdziwym mistrzem w swoim rodzaju:
- poprawia zaopatrzenie komórek w tlen, korzystnie wpływając na procesy przemiany materii;
- dzięki właściwościom odtruwającym i oczyszczającym, przyczynia się do eliminacji bakterii takich jak Streptococcus, Staphylococcus, (gronkowiec)Salmonella, Coli;
- sprzyja przyswajaniu i wykorzystaniu witamin, składników mineralnych, aminokwasów i ziół;
- łagodzi dolegliwości w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych (np zawału serca, nadciśnienia tętniczego) oraz związanych z zaburzeniami oddychania,
- korzystnie wpływa na tlenową aktywność fizyczną, znacząco polepsza wydolność sportowców;
- zwiększając zaopatrzenie mózgu w tlen, pozytywnie oddziaływuje na procesy umysłowe