Panax Ginseng

Preparat zawierający korzeń żeń-szenia działa wzmacniająco na osłabiony organizm, zwiększa zasób sił życiowych i zdolność ustroju do radzenia sobie ze stresem. Znakomity środek tonizujący.
Opakowanie zawiera 100 tabletek.

1 tabletka zawiera

żeń-szeń koreański 500 mg


Sposób użycia:
1-2 tabetki dziennie lub według zaleceń.

KUP PRODUKT JAKO KLIENT   >>>   TUTAJ

ZOSTAN KLUBOWICZEM I KUPUJ 33% TANIEJ   >>>   TUTAJ


Zeń-szeń

Zeń-szeń jest znany i stosowany w lecznictwie już od ponad pięciu tysięcy lat. Ta wieloletnia roślina rośnie dziko bądź jest uprawiana we Wschodniej Azji, na Syberii, jak również w Ameryce Północnej, dlatego w sprzedaży znajduje się wiele rodzajów żeń-szenia chiński, amerykański, syberyjski; wszystkie należą do rodziny Araliaceae.

Wielu ludzi na całym świecie używa żeń-szenia jako suplementu żywieniowego. Powszechnie wiadomo, że wzmaga on siły psychiczne i fizyczne. Aktywne substancje obecne w tej roślinie zwiększają przyswajanie składników odżywczych przez organizm.
Dzięki temu jest on w stanie lepiej wykorzystać np. Witaminy i składniki mineralne, które coraz częściej dostarczamy mu w nieodpowiednich ilościach i proporcjach. Regularne spożywanie żeń-szenia może być pożyteczne dla każdego, niezależnie od wieku i płci. W Chinach nie przez przypadek nazywają go korzeniem życia; stosuje się go zwłaszcza dla podtrzymania chęci do życia i siły witalnej oraz by opóźnić proces starzenia się.

Wszechstronne działanie chińskiego i koreańskiego żeń-szenia jest znane od kilku tysięcy lat.

W dalekowschodnim, a szczególnie chińskim lecznictwie żeń-szeń jest panaceum, czyli lekarstwem na prawie wszystkie dolegliwości. Jest stosowany do regulacji ciśnienia krwi, przy impotencji, anemii, zapaleniu stawów, w zaburzeniach trawienia, bezsenności, zmęczeniu, niewydolności krążenia i hipoglikemii (zbyt niski poziom cukru we krwi). Skuteczność żeń-szenia zależy od ilości zawartych w nim substancji czynnych zwanych ginsenozydami. Im starszy jest korzeń żeń-szenia, tym więcej ich zawiera. W wypadku żeń-szenia koreańskiego wyciąg najlepszej jakości otrzymuje się z rośliny 5-7 letniej ( zawiera około 1-2% ginsenozydów).

Ostatnio coraz częściej badacze zajmują się wpływem żeń-szenia na wydolność organizmu, zwłaszcza sportowców.

Udowodniono, że żeń-szeń w odpowiednio wysokich dawkach zwiększa uwalnianie adrenaliny, pobudza mózg do działania, a utrzymując go w stanie czujności, opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia. Korzystnie wpływa także na pracę płuc. Podczas treningów lub zawodów, dzięki żeń-szeniowi organizm zużywa do wytwarzania energii mniej glikogenu, a więcej wolnych kwasów tłuszczowych. Polepsza również przyswajanie tlenu przez komórki, co pozwala organizmowi na wyzwolenie większej ilości energii w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Z badań wynika, że we krwi zmniejsza się poziom kwasu mlekowego, co oznacza, że mniejsza ilość tej substancji wytwarza się w mięśniach, a więc sportowiec w mniejszym stopniu odczuwa zmęczenie.

UWAGA!

* Co prawda żeń-szeń nie jest lekarstwem, jednak osoby z chorobą serca lub nadciśnieniem tętniczym powinny skonsultować z lekarzem równoczesne stosowanie leków i preparatów zawierających żeń-szeń.

* Zeń-szeń zażywany w małych ilościach zwiększa, a w większych ilościach zmniejsza ciśnienie krwi.

* Warto zapamiętać, że żeń-szeń jest najskuteczniejszy w formie kapsułek lub tabletek z osłoną rozpuszczającą się w żołądku. Zawartość substancji czynnych w niektórych wyciągach alkoholowych z żeń-szenia nie zawsze jest zadowalająca.

Recent Posts