Super Mega 50

Tabletki duże dawki multiwitamin, produkowane przy użyciu najnowszej technologii przedłużonego działania. Produkt zalecany dorosłym i sportowcom, zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne.
Opakowanie zawiera 90 tabletek.

1 tabletka zawiera

Witamina A (beta karoten) 7500 j.m.   Wanad 25 mg
Owoce dzikiej róży 5 mg   Kompleks bioflawonidów 25 mg
Witamina C 240 mg   Kompleks hesperydyny 5 mg
Witamina D 400 j.m.   Betaina HCL 15 mg
Witamina E 100 j.m.   L-glutation 5 mg
Tiamina 50 mg   L-cysteina 25 mg
Ryboflamina 50 mg   Wapń 50 mg
Niacyna 50 mg   Potas 10 mg
Kwas pantotenowy 50 mg   Cynk 15 mg
Kwas foliowy 200 mcg   Mangan 3 mg
Biotyna 50 mcg   Żelazo 9 mg
Inozytol 50 mg   Miedź 500 mcg
Witamin B6 50 mg   Selen 25 mcg
PABA 50 mg   Chrom 100 mcg
Cyjanokobalamina 50 mcg   Molibden 250 mcg
Magnez 25 mg   Bor 1 mg 
Jod 150 mcg      
Rutyna 25 mg      


Sposób użycia:
1 tabletka dziennie lub według zaleceń.

KUP PRODUKT JAKO KLIENT  >>>  TUTAJ

ZOSTAN KLUBOWICZEM I KUPUJ 33% TANIEJ  >>>  TUTAJ


ZDROWIE W DUŻEJ DAWCE

Witaminy to niezbędne do życia związki organiczne o różnorodnej budowie, warunkujące prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych. Nasz organizm czerpie je głównie z żywności, ponieważ sam nie jest w stanie (z małymi wyjątkami) ich wytwarzać. Trudno jest jednak tak ułożyć dietę, aby zawierała wszystkie potrzebne witaminy w idealnych proporcjach, dlatego musimy sami zadbać o dostarczenie ich w odpowiednich dawkach w postaci preparatów uzupełniających. Coraz większe zanieczyszczenia środowiska, spożycie żywności wysoko przetworzonej, pozbawionej w znacznej mierze składników odżywczych, zwiększa nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne. Zawrotne tempo życia i związany z tym stres, alkohol, nikotyna, kofeina, tabletki antykoncepcyjne oraz duże ilości białka i węglowodanów w jadłospisie – to wszystko sprawia, że potrzeby naszego organizmu wciąż rosną. Oto przykład: wypalenie jednego papierosa może zniszczyć ok. 100 mg witaminy C. Bez witamin nie mogą prawidłowo przebiegać procesy metaboliczne w organizmie człowieka.

Każda z nich spełnia określone funkcje i nie może być zastąpiona przez inny składnik pokarmowy. Dlatego nie ma możliwości podtrzymania życia bez kompletu niezbędnych witamin. Ponieważ niektóre witaminy współpracują ze sobą, (przyjmowanie jednych zwiększa zapotrzebowanie na inne), powinniśmy docenić zalety preparatów typu kompleks (tj. złożonych). Podczas różnych eksperymentów zostało udowodnione, że bardzo ważna jest także proporcja witamin dostających się do organizmu (np. w grupie witamin B proporcja ta powinna wynosić 1:1).

Nasz organizm, oprócz witamin, potrzebuje do sprawnego funkcjonowania również składników mineralnych, które musi dostarczyć z dietą. Zwiększając dawki witamin należy w odpowiednich proporcjach zażywać też składniki mineralne. W rym przypadku również poleca się preparaty kompleksowe, w których witaminy uzupełnione są składnikami mineralnymi w idealnych ilościach i proporcjach oraz – jeśli to możliwe – w formie chelatowej. Dzięki temu organizm jest w stanie lepiej wykorzystać mniejsze dawki tych substancji. U wielu ludzi naturalny proces chelatowania jest mało wydajny dlatego mimo znacznej suplementacji przyswajają tylko część dostarczonych związków mineralnych. Oto przykład: organizm wchłania tylko 2-10% nieorganicznych związków żelaza, a z tego połowa zostaje wydalona. Natomiast preparaty mineralne w formie aminokwasów chelatowych wchłaniane są przez organizm 3-10 razy lepiej niż pierwiastki w innej postaci.<

Wielkim postępem w produkcji witamin było upowszechnienie preparatów o przedłużonym działaniu (TR – timed release). W tych preparatach substancje czynne, związane ze specjalnym "materiałem prowadzącym", są wchłaniane powoli, w ciągu 8-12 godzin, zapewniając w ten sposób ich stały poziom we krwi. Natomiast podawane w zwykłej formie są wchłaniane o wiele szybciej i znaczna ich część, której organizm nie jest w stanie wykorzystać od razu (szczególnie dotyczy to witamin rozpuszczalnych w wodzie), wydala się z moczem w ciągu 2-3 godzin. Inną zaletą preparatów kompleksowych są zawarte w nich takie substancje lipotropowe (spalające tłuszcz), jak cholina i inozytol, które chronią wątrobę przed osadzaniem się cząsteczek tłuszczu oraz zapobiegają kumulacji cholesterolu we krwi w niebezpiecznych ilościach. Znane są też takie multiwitaminy, które zawierają enzymy trawienne oraz kwas glutaminowy. Kwas glutaminowy zmniejsza uczucie zmęczenia, polepsza spostrzegawczość, zmniejsza wyczerpanie psychiczne i depresję; może pomóc w zwalczeniu alkoholizmu. Przyspiesza gojenie się wrzodów.

UWAGA!

Większość preparatów typu kompleks zawiera wszystkie witaminy z grupy B w dość dużych dawkach, toteż zbyteczne jest wówczas dodatkowe przyjmowanie witamin z tej grupy (chyba, że jest to uzasadnione chorobą lub mocnym stresem). W okresie przyjmowania multiwitaminy, z powodu zawartości w preparacie witamin z grupy B, mocz przybiera charakterystyczny kolor i zapach. Nie należy zażywać różnych multiwitamin w tym samym czasie. Kwas glutaminowy może wywołać reakcje alergiczne. W takim przypadku należy preparat odstawić.

Recent Posts