Acidophilus with Psyllium

Kapsułki zawierające bakterie Lactobacillus acisophilus i łuski nasion babki. Niezbędne do ochrony dobroczynnych bakterii jelitowych, a także wiążące toksyny i oczyszczające jelita.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

1 kapsułka zawiera

żywe kultury bakterii Lactobacillus acisophilus 2 miliardy
Klej z nasion babki 100 mg


Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie.

 

SKLEP  >>>  TUTAJ


Acidophilus

Siedemdziesiąt lat temu, laureat nagrody Nobla, Ilia J. Miecznikow zauważył, że w niektórych częściach południowej Europy ludzie żyją znacznie dłużej niż gdzie indziej. Z jego badań wynikało, że pożywienie tych osób zawierało dużą ilość zsiadłego mleka, w którym znajdowała się pewna bakteria. A ponieważ mieszkańcy tych okolic regularnie spożywali zsiadłe mleko, w ich przewodzie pokarmowym bakteria ta stale była obecna. Mieczników nazwał ją Lactobacillus bulgaricus. W następnych badaniach stwierdzono, że bakteria Lactobacillus acidophilus – bardziej znana jako Acidophilus – jest skuteczniejsza od bakterii L. Bulgaricus; w układzie pokarmowym potrafi przeżyć 10 dni lub dłużej. Jest to ważne, ponieważ pożyteczne bakterie jelita giną w ciągu pięciu dni, jeśli brak tam kwasu mlekowego lub laktozy otrzymywanych dzięki działaniu np. bakterii Acidophilus.

Lactobacillus acidophilus stwarza niekorzystne środowisko dla rozmaitych zarazków chorobotwórczych, na przykład mikrokokków, clostridium, różnych bakterii coli oraz grzybów. Ponadto wytwarza w przewodzie pokarmowym substancję o charakterze antybiotycznym (tzw. bakteriocyny) w związku z czym w pewnych przypadkach leczenie antybiotykami może okazać się niepotrzebne. Obniża również poziom cholesterolu, pomaga w przetwarzaniu białka mleka, aminokwasów, tłuszczów i laktozy oraz odgrywa rolę w syntezie istotnych dla organizmu witamin z grupy B.

Powszechnie wiadomo, że antybiotyki zażywane doustnie niszczą pożyteczną florę jelit i powodują rozmnażanie się grzybów Candida albicans, co może prowadzić do biegunek, zaparć lub innych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego. Grzybica może także pojawiać się w płucach, w jamie ustnej, na kończynach, pod paznokciami bądź w pochwie. W ostatnich latach nagminnie obserwuje się grzybicę skóry jako skutek uboczny stosowanych zbyt często kuracji antybiotykowych. Z badań przeprowadzonych w Europie Środkowej wynika, że większa część ludności żyjącej w mieście, w tym 60-80% uczniów szkól średnich, cierpi na ten rodzaj grzybicy.

Podaż Acidophilus likwiduje niemiły zapach z ust, wywołany procesami gnilnymi w jelitach oraz wspomaga leczenie trądziku i innych chorób skóry. Stosowany regularnie utrzymuje w czystości jelita.

Nauka nie zna żadnej odmiany tej bakterii, która byłaby szkodliwa dla ludzkiego organizmu.

UWAGA!

* W razie biegunki należy zażywać Acidophilus przez 5-6 dni, aby przywrócić normalny stan flory bakteryjnej jelit.

* Podczas leczenia poważnego zakażenia grzybiczego (problemy dermatologiczne lub ginekologiczne), należy zażywać Acidophilus jednocześnie z leczeniem miejscowym i kontynuować do kilku miesięcy

* W zwalczaniu grzybic może jeszcze pomóc czosnek, arginina cynk, Nopalin oraz ParaProtex

Recent Posts