JEST POMOC – COENZYM Q10

In Zdrowie

 

Mając 64 lata zostałem dziadkiem. Wydaje mi się, że to dość późno. Kiedy patrzę na to maleństwo, zawsze stawiam sobie pytanie, czy będę mógł jeszcze zagrać z nim w piłkę, popływać, czy pojeździć na rowerze? Czy będę miał wystarczająco energii, czy jednak czeka mnie spowolnione życie starszej osoby i będziemy tylko razem czytać bajki, albo co najwyżej, grać w szachy. Chciałbym mieć szansę na aktywny udział w jego wychowaniu, co wiąże się z pewnymi zmianami mojego stylu życia. Przede wszystkim, muszę zmienić swój sposób odżywiania jeść mniej tłustych dań, z dużą ilością cholesterolu, powinienem regularnie uprawiać sport… Ale co dodatkowo może pomóc mi odzyskać siłę i energię? Tak chciałbym być młodszym o te parę lat.

Jest pomoc!

Nie sposób wstrzymać upływu czasu, ani też go cofnąć. My również nie jesteśmy cudotwórcami. Przygotowaliśmy więc krótki informator o koenzymie Q10, dzięki któremu można nie tylko zyskać młodzieńczą energię, ale również zapobiec wielu chorobom. Oczywiście cały proces jest bardziej złożony, ale CoQ10 stanowi skuteczną pomoc w zachowaniu młodości.

Co to jest CoQ10 inaczej zwany ubichinonem?

Koenzym Q10 to substancja witaminopodobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli – dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.

 

Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10 ?

Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.

Kiedy można zauważyć korzystne działanie CoQ10 ?

Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.
Zalecane dawkowanie: 10-30 mg dziennie. CoQ10 to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego warto go przyjmować łącznie z Triple Potency Lecithin lub Omega-3. Koenzym Q10 należy przyjmować regularnie.

W jaki sposób można uzupełnić CoQ10 w naszym organizmie ?

Naturalne, główne źródła CoQ10 to: makrela, łosoś, sardynki, serce wołowe oraz wątroba wołowa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uzupełnić CoQ10 z naturalnych źródeł, proponujemy zażywanie ubichinonu w postaci suplementu żywieniowego, np. Coenzym Q10 lub Super CoQ10 Plus. Są to produkty zawierające koenzym Q10, a także inne silne antyoksydanty: beta karoten, witaminę E oraz selen.

Kiedy zaleca się uzupełnianie CoQ10 ?

  • w przypadku różnych schorzeń mięśnia sercowego, ryzyka zawału serca czy nadciśnienia tętniczego;
  • w celu wzmocnienia systemu immunologicznego;
  • jako uzupełnienie leczenia owrzodzeń jelit;
  • przy alergii, astmie i chorobach dróg oddechowych;
  • w leczeniu zaburzeń funkcji mózgu (anomalie związane z schizofrenią i chorobą Alzheimera/Parkinsona);
  • aby spowolnić proces starzenia się;
  • w przypadku infekcji wywołanej grzybami Candida albicans;
  • w leczeniu stwardnienia rozsianego (Sclerosis multiplex);
  • gdy pojawiają się choroby dziąseł i zębów (np. parodontoza);
  • w przypadku cukrzycy.

CV Europe


 

Wiecej na temat Coenzymu Q10 i ukladu sercowo – naczyniowego w artykulach:

 

Recent Posts