JEST POMOC – COENZYM Q10
Mając 64 lata zostałem dziadkiem. Wydaje mi się, że to dość późno. Kiedy patrzę na to maleństwo, zawsze stawiam sobie pytanie, czy będę mógł jeszcze zagrać z nim w piłkę, popływać, czy pojeździć na rowerze? Czy będę miał wystarczająco energii, czy jednak czeka mnie spowolnione życie starszej osoby i będziemy tylko razem czytać bajki, albo co najwyżej, grać w szachy. Chciałbym mieć szansę na aktywny udział w jego wychowaniu, co wiąże się z pewnymi zmianami mojego stylu życia. Przede wszystkim, muszę zmienić swój sposób odżywiania jeść mniej tłustych dań, z dużą ilością cholesterolu, powinienem regularnie uprawiać sport… Ale co dodatkowo może pomóc mi odzyskać siłę i energię? Tak chciałbym być młodszym o te parę lat.
Jest pomoc!
Nie sposób wstrzymać upływu czasu, ani też go cofnąć. My również nie jesteśmy cudotwórcami. Przygotowaliśmy więc krótki informator o koenzymie Q10, dzięki któremu można nie tylko zyskać młodzieńczą energię, ale również zapobiec wielu chorobom. Oczywiście cały proces jest bardziej złożony, ale CoQ10 stanowi skuteczną pomoc w zachowaniu młodości.
Co to jest CoQ10 inaczej zwany ubichinonem?
Koenzym Q10 to substancja witaminopodobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli – dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.
Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10 ?
Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.
Kiedy można zauważyć korzystne działanie CoQ10 ?
Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.
Zalecane dawkowanie: 10-30 mg dziennie. CoQ10 to substancja rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego warto go przyjmować łącznie z Triple Potency Lecithin lub Omega-3. Koenzym Q10 należy przyjmować regularnie.
W jaki sposób można uzupełnić CoQ10 w naszym organizmie ?
Naturalne, główne źródła CoQ10 to: makrela, łosoś, sardynki, serce wołowe oraz wątroba wołowa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uzupełnić CoQ10 z naturalnych źródeł, proponujemy zażywanie ubichinonu w postaci suplementu żywieniowego, np. Coenzym Q10 lub Super CoQ10 Plus. Są to produkty zawierające koenzym Q10, a także inne silne antyoksydanty: beta karoten, witaminę E oraz selen.
Kiedy zaleca się uzupełnianie CoQ10 ?
- w przypadku różnych schorzeń mięśnia sercowego, ryzyka zawału serca czy nadciśnienia tętniczego;
- w celu wzmocnienia systemu immunologicznego;
- jako uzupełnienie leczenia owrzodzeń jelit;
- przy alergii, astmie i chorobach dróg oddechowych;
- w leczeniu zaburzeń funkcji mózgu (anomalie związane z schizofrenią i chorobą Alzheimera/Parkinsona);
- aby spowolnić proces starzenia się;
- w przypadku infekcji wywołanej grzybami Candida albicans;
- w leczeniu stwardnienia rozsianego (Sclerosis multiplex);
- gdy pojawiają się choroby dziąseł i zębów (np. parodontoza);
- w przypadku cukrzycy.
CV Europe
Wiecej na temat Coenzymu Q10 i ukladu sercowo – naczyniowego w artykulach:
- Sekrety witalnosci
- Sercowa sprawa
- Grajcie o swoje zdrowie
- Witamina C niezbedna dla zdrowia
- Eskimoskie menu
- Sok z Noni – na klopoty sercowe
- Ochrona antyoksydacyjna